Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 73 από 73

Θέμα: Φαρμακευτική περίθαλψη updated

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι,μπορώ να ασφαλιστώ και στην πρόνοια και στο ΙΚΑ.
    Εχω ενημερωθεί,ευχαριστώ
    Ρε συ,να σε ρωτήσω κάτι; Συγχώραμε κιόλας που είμαι αδιάκριτος αλλά όλο τον καιρό αυτον που εσύ πλήρωνες τα φάρμακα μπορούσες να τα παίρνεις δωρεάν?

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COSTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ,να σε ρωτήσω κάτι; Συγχώραμε κιόλας που είμαι αδιάκριτος αλλά όλο τον καιρό αυτον που εσύ πλήρωνες τα φάρμακα μπορούσες να τα παίρνεις δωρεάν?
    Νομίζω πως δεν μπορούσα γιατί για να βγάλεις βιβλιάριο πρόνοιας χρειάζεται να έχεις κάποια οικονομικά κριτήρια που κατά πάσα πιθανότητα εγώ δεν είχα,γιατί ασφαλιζόμουν παλαιότερα στην πρόνοια και κάποια στιγμή με σταμάτησαν....οπότε δεν έγινε τυχαία αυτό.

Και από την άλλη στο ΙΚΑ ασφαλίζονταν όσοι δούλευαν ή ήταν άνεργοι μέχρι 29 ετών.

Εγώ από πέρυσι και μετά μειώθηκαν τα εισοδήματά μου και έτσι κατά πάσα πιθανότητα εγκρίνομαι για το βιβλιάριο της πρόνοιας.
    Αντιστοίχως με το ΙΚΑ είναι εντελώς καινούργια η εγκύκλιος που ασφαλίζει άτομα από 30-55 ετών.
    Για να καταλάβεις ακόμα στα ΚΕΠ και στα ιατρεία του ΙΚΑ δε γνωρίζουν τίποτα και αύριο μόλις θα πάω να ρωτήσω τα επιμέρους στα κεντρικά γραφεία του ΙΚΑ.

Κάπως έτσι...(λόγω μείωσης εισοδηματικών κριτηρίων) έβγαλα και το voucher για δωρεάν εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία και σε κάποιους συμβαλλόμενους ιατρούς με το εν λόγω πρόγραμμα.

Τώρα αν παρ'όλα αυτά κάτι μου διέφευγε τόσα χρόνια δεν ξέρω............αλλά μάλλον δεν μου διέφευγε!

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Κατάλαβα ;)

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •