Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 138 από 138

Θέμα: Επίδομα και επιτροπές Κέντρων Πιστοποίησης Αναπηρίας

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη dionz
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Και εμένα μου κάνει εντύπωση renata,επίδομα στα 34 μου?Απλά ακολουθώ ότι μου λέει το σύστημα και όπου με βγάλει!

Καραμέλα Το avatar του χρήστη sofkosm
    Περιοχή
    preveza
    καλημερα!!! και καλο υπολοιπο καλοκαιριου!!!!! εχω ερωτηση" οικογενειακο επιδομα ογα" δεν μπηκε προχθες η 2η δοση και πηρα απαντηση απο το ικα να συμπληρωσουμε το εντυπο κεπα και μετα ν το καταθεσουμε στον ογα. τους ειπα οτι προκειται για τυπου 1 ανηλικο . οποιος διαβαζει και εχει μια διαφωτιστικη απαντηση, πολυ θ παρακαλουσα!!! προκειται δηλαδη ν περασουμε επιτροπη??? μεχρι πριν κανα χρονο περιπου ελεγαν οτι δε χρειαζεται λογω χρονιου νοσηματος και επειδη ειναι και παιδακι. ευχαριστω προκαταβολικα!

Περιοχή
    Πειραιάς
    Πήγα στο ικα σήμερα και τελικά δεν δικαιούμαι αναπήρική σύνταξη γιατί δεν έχω συμπληρώσει 600 ένσημα την τελευταία 5ατία.Από εβδομάδα θα πάω στην πρόνοια και ελπίζω να βγάλω άκρη για να πάρω επιτέλους το περιβόητο επίδομα...

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη cnk
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofkosm Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα!!! και καλο υπολοιπο καλοκαιριου!!!!! εχω ερωτηση" οικογενειακο επιδομα ογα" δεν μπηκε προχθες η 2η δοση και πηρα απαντηση απο το ικα να συμπληρωσουμε το εντυπο κεπα και μετα ν το καταθεσουμε στον ογα. τους ειπα οτι προκειται για τυπου 1 ανηλικο . οποιος διαβαζει και εχει μια διαφωτιστικη απαντηση, πολυ θ παρακαλουσα!!! προκειται δηλαδη ν περασουμε επιτροπη??? μεχρι πριν κανα χρονο περιπου ελεγαν οτι δε χρειαζεται λογω χρονιου νοσηματος και επειδη ειναι και παιδακι. ευχαριστω προκαταβολικα!
    Τι εννοείς λέγοντας "οικογενειακο επιδομα ογα";Αυτό έχει να κάνει με το εισόδημα ή με ποσοστό 67% και άνω.Σε ότι αφορά το ποσοστό οι τύπου 1 έχουν 50%, οπότε δεν το δικαιούνται.

Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dionz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα στο ικα σήμερα και τελικά δεν δικαιούμαι αναπήρική σύνταξη γιατί δεν έχω συμπληρώσει 600 ένσημα την τελευταία 5ατία.Από εβδομάδα θα πάω στην πρόνοια και ελπίζω να βγάλω άκρη για να πάρω επιτέλους το περιβόητο επίδομα...
    Με το ίδιο χαρτί έκανα άλλη μια αίτηση στην πρόνοια,το έδωσα σαν συμπληρωματικό έγγραφο,πήρα 2ο αριθμό πρωτοκόλλου και όταν ρώτησα αν πρέπει να πάρω τηλ. ή να ξανάρθω για να πάρω την τελική απόφαση, η υπάλληλος είπε το εξής...........
    "Εφόσον έχεις καταθέσει τα χαρτιά σου από τον Ιούλιο,τέλος Σεπτέμβρίου θα κατατεθεί το επίδομα.Λογικά θα μπουν τα λεφτά του Ιουλίου και του Αυγούστου,αλλά εαν σε χρειαστούμε κάτι άλλο θα σε καλέσουμε.Καλό Δεκαπενταύγουστο να έχεις..!"

!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dionz : 13-08-2014 στις 18:11

Περιοχή
    Πειραιάς
    Μου ήρθε ενημερωτικό σημείωμα από την Πρόνοια για επενεξέταση επιδόματος.Εκτός από τα χαρτιά που ζητάνε,υπάρχουν άλλες συμβουλές ή λεπτομέρειες που πρέπει να ξέρω?Έχει περάσει κανείς από αυτή τη διαδικασία?

Περιοχή
    Πειραιάς
    Πήγα για επανεξέταση στα ΚΕΠΑ 1/8 και μου ζήτησαν τα εξής:
    1.προηγούμενη απόφαση από τα κεπα
    2.παράβολο 45 ευρο
    3.ιατρικές εξετάσεις που να δικαιολογούν τον ΣΔ τύπου 1
    4.βεβαίωση νοσοκομείου για την πάθηση μου

Τώρα περιμένω τηλ. για να περάσω επιτροπή.

Και εμείς περάσαμε επιτροπή, πρωτή φορά βέβαια και μου φάνηκε πολύ τυπική διαδικασία... Πέρα απο τη συγκεντρωση των δικαιολογητικών που με κούρασε, η επιτροπή ήταν απλά "χαλαρή".. Απλά έδωσε το 50 όπως ορίζει η διάταξη.

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •