Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: Νυχτερινή συχνοουρία

Κουφέτο Το avatar του χρήστη ΜΑΜΑ
    Περιοχή
    ΠΑΡΓΑ

Νυχτερινή συχνοουρία

ΚΑΛΑΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΗΤΗ ΤΥΠΟΥ 1 ΑΠΟ 22 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 4.ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΦΟΡΑΕΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΩΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ???

Κουφέτο Το avatar του χρήστη KaterinaMan
    Περιοχή
    Hrakleio
    γεια σου μαμά!
    Θα σου απαντήσω ως μαμά και εγώ ..εμπειρία τριων παιδιών.
    Δεν νομίζω οτι φταίει ο διαβήτης για αυτό. Πρόσεξε τα υγρά που πίνει το παιδί πριν τον βραδυνό ύπνο.. και οπωσδήποτε να πηγαίνει τουαλέτα πριν ξαπλώσει.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη SugarDoc
    Περιοχή
    Χολαργός
    Γειά σου Μαμά. Σκέφτομαι δυο απαντήσεις:
    -Σαν μπαμπάς 3-χρονου (όμως χωρίς διαβήτη): Αν ο δικός μου πάει τουαλέτα πριν κοιμηθεί, συνήθως δεν σηκώνεται τη νύχτα. Αν του έρθουνε παρόλα αυτά (αν έχει πιει πολύ νερό), θα το πει και θα τον σηκώσω. Το βρίσκω πολύ καλύτερο από το να φοράει πάνα.
    -Σαν γιατρός (όμως ενηλίκων): Αν ο διαβήτης της είναι ρυθμισμένος, δεν έχει λόγο να έχει πολυουρία. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος να την αντιμετωπίζεις διαφορετικά από οποιοδήποτε άλλο παιδί της ηλικίας της.
    Πάντως στην αρχή το πλυντήριο μάλλον θα δουλεύει υπερωρίες... Καλό κουράγιο! :)

Περιοχή
    ΠΑΡΓΑ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ Η ΜΙΚΡΗ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΜΙΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΥΠΟΓΛΥΚΑΙΜΙΑ Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    μια ευχάριστη, για το παιδί, λύση είναι να του δίνεις λίγο μελι (1 κουταλια είναι 1 ισοδύναμο,αλλά επειδή είναι μικρό παιδί τέσταρε ακριβώς ποσο του ανεβαζει το ζαχαρο) αντι για γαλα και ακόμα πιο ευχάριστο είναι τα ζελεδακια (βατομουρα, κερασακια, κοκακολιτσες,κτλ). Εγώ το βρήκα ως την καλύτερη λύση για 'μένα και στις υπογλυκαιμίες, αλλά και για να διατηρήσω το νυχτερινό ζάχαρο όπως το θέλω! Ίσως μια δοκιμή για 2-3 μέρες να σας βοηθήσει...
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Καραμέλα Το avatar του χρήστη kos
    Περιοχή
    igoumenitsa
    Γεια σου μαμα γειτονισα,εμενα το παθενει μια στο τοσο παρολο που ειναι 7 ετων αν & την αλλη φορα που ημουν στο γιατρο ακουσα & ενα δεκαχρονο να το εχει μια φορα στο τοσο.Μπορεις να της δεινεις το γαλα κανα διωρο πιο μπροστα αν στο κανει καθε μερα αυτο μου το ειχε συστησει ο παιδιατρος αυτο δεν ξερω αν πας εκει στην Παργα σε γιατρο ή εδω στην Ηγουμενιτσα(για παιδιατρο μιλαω).Αν & μπορει να ειναι & στο παιδι εμενα ο μεγαλος γιος μου την εκοψε γρηγορα & ευκολα την πανα ο μικρος με ζορισε λιγο παρα πανω.Αν θες κατι ειμαι εδω ..... !

Περιοχή
    ΠΑΡΓΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου μαμα γειτονισα,εμενα το παθενει μια στο τοσο παρολο που ειναι 7 ετων αν & την αλλη φορα που ημουν στο γιατρο ακουσα & ενα δεκαχρονο να το εχει μια φορα στο τοσο.Μπορεις να της δεινεις το γαλα κανα διωρο πιο μπροστα αν στο κανει καθε μερα αυτο μου το ειχε συστησει ο παιδιατρος αυτο δεν ξερω αν πας εκει στην Παργα σε γιατρο ή εδω στην Ηγουμενιτσα(για παιδιατρο μιλαω).Αν & μπορει να ειναι & στο παιδι εμενα ο μεγαλος γιος μου την εκοψε γρηγορα & ευκολα την πανα ο μικρος με ζορισε λιγο παρα πανω.Αν θες κατι ειμαι εδω ..... !
    ΑΓΑΠΗΤΕ KOS ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ.ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Περιοχή
    ΠΑΡΓΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ευχάριστη, για το παιδί, λύση είναι να του δίνεις λίγο μελι (1 κουταλια είναι 1 ισοδύναμο,αλλά επειδή είναι μικρό παιδί τέσταρε ακριβώς ποσο του ανεβαζει το ζαχαρο) αντι για γαλα και ακόμα πιο ευχάριστο είναι τα ζελεδακια (βατομουρα, κερασακια, κοκακολιτσες,κτλ). Εγώ το βρήκα ως την καλύτερη λύση για 'μένα και στις υπογλυκαιμίες, αλλά και για να διατηρήσω το νυχτερινό ζάχαρο όπως το θέλω! Ίσως μια δοκιμή για 2-3 μέρες να σας βοηθήσει...
    ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΒΡΑΔΥΝΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΙΣ 2 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΓΛΥΚΑΙΜΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ ΜΕΛΙ???ΘΑ ΤΗΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ??

Καραμέλα Το avatar του χρήστη sofkosm
    Περιοχή
    preveza
    εμενα ο δικος μου ειναι 8 1/2 και ακομη ,πολυ συχνα βρεχεται τη νυχτα ασχετως τις περισσοτερες φορες απο υπερ 'η υπογλυκαιμια. δεν σηκωνεται ποτε μονος του,κοιμαται πολυ βαρια και αν δεν τον σηκωσουμε εμεις,τοτε το πρωι εχω μπουγαδα....

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Ας μην αγνοούμε και τους ψυχολογικούς παράγοντες σε κάτι τέτοιο...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •