Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 62

Θέμα: Αερομαχίες...

Vickym
    Guest
    Ανέκαθεν ήταν...

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη sugarvampire
    Περιοχή
    Athens

Talking

Θελω αυτον τον τιτλο αντι για power member klp !!!!

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sugarvampire
    ''Δεν είμαστε η Αμερική που ακόμα και μια χώρα να καταστρέψει, δεν της κάνει κανείς τίποτα! Δυστηχώς η διπλωματία και ότι άλλο αναίμακτο μπορεί να γίνει πρέπει να κάνουμε...''

Εγω θα ελεγα ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν ειμαστε η Αμερική και ΕΥΤΥΧΩΣ που η διπλωματια ειναι αυτο που διαθετουμε!

''Αν όμως όρθωνε το ανάστημά της και ανακοίνωνε επισήμως και στο ΝΑΤΟ και στα Ην. Έθνη και στην Ευρώπη πώς ότι και όποιος παραβιάσει τα θαλάσσια ή εναέρια σύνορα της Ελλάδος θα πληγεί άνευ προειδοποιήσεως..''

Αν το εκανε αυτο πολυ απλα δεν θα γινοταν τιποτα, μη σου πω θα βγαιναμε και απο το ΝΑΤΟ.

Παιδια, δεν λεω οτι η Ελλαδα, με την ιστορια που εχει πισω της ως εθνος, θα πρεπει να ανεχεται τα παντα. Σε καμια περιπτωση. Αλλα μη ξεχνατε το εξης : ΚΑΝΕΝΑΣ πολεμος δεν γινεται για λογους εθνικου φρονηματος, τσαμπουκαδων με αεροπλανα και βραχονησιδες. It's all about the money... Και για μενα, καθε πολεμος ειναι κατι τραγικο, εφοσον εχει θυματα οποιας εθνικοτητας.
    - Διπλωματία δεν διαθέτουμε γι' αυτό και γίνονται όλα αυτά!
    - Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου για την Αμερική, αλλά γενικά σε στρατιωτικά θέματα είναι το πιο τρανταχτό παράδειγμα.
    - Αν όρθωνε το ανάστημα καλά το είπες ότι θα μας έδιωχναν, αλλά αυτό είναι το λιγότερο! Για φαντάσου να μας την έλεγαν ή καλύτερα να μας την έπεφταν!
    - Απόλυτα σύμφωνος με το οικονομικό (βλέπε Αμερική πάλι)!

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς

Το θέμα είναι πολύ μεγάλο. Θα πρέπει να το κουβεντιάσουμε από κοντά όταν ξαναβρεθούμε. Μη νομίζετε ότι είμαι κανένας φιλοπόλεμος άνθρωπος.
    Αυτό αν μη τι άλλο θα ήταν ηλίθιο ειδικά από την στιγμή που δεν είμαι κανένας ξέμπαρκος αλλά έχω μία ολόκληρη οικογένεια από πίσω μου. Ούτε κανένας εθνικιστής φυσικά.
    Αλλά ρε γμτ με την λογική αυτή και το να κοιτά ο καθένας το συμφέρον του δεν λύνονται τα προβλήματα. Δηλαδή επειδή δεν θέλουμε έναν πιθανό (κατ' εμέ απίθανο, αλλά τέλος πάντων) πόλεμο ή άλλες συνέπειες -οικονομικές κυρίως- θα πρέπει να κάτσουμε να μας π.....ουν κιόλας; Όχι! Ποτέ δεν το δέχτηκα ούτε σαν Γιώργος στην προσωπική μου ζωή και ακόμη περισσότερο δεν πρόκειται να το δεχτώ σαν Έλληνας όσο και αν με βολεύει το αντίθετο.
    Άλλωστε , σε όλους τους πολέμους που έχει κάνει η Ελλάδα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν είχε την υπεροχή και τα στατιστικά με το μέρος της.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Προς θέου δεν είπαμε αυτό! Απλά συζητάμε...

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece

Vickym
    Guest

Μπερδεμένο θέμα...

...Πράγματι COPIER θέλει πολύ συζήτηση και πιστεύω πως όλες οι πλευρές του έχουν ισχυρά και βάσιμα επιχειρήματα, αρκετά για να πείσουν τον καθένα μας...

Το θέμα είναι πού καταλήγει και δεν καταλήγει πουθενά, ακριβώς για αυτόν το λόγο...Όλα είναι σωστά και όλα είναι λάθος...Όλα είναι πολύ πολύ σχετικά...

Τί να λέει? Εμείς είμαστε ο "τελέυταίος τροχός της αμάξης" και αυτό νομίζω είναι το πιο εκνευριστικό από όλα...

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς

Wink Αλλαγή θέματος

Επειδή λοιπόν είναι πολύ μεγάλο και βαρύ αυτό το θέμα να αλλάξουμε τίτλο.
    Ξεχάστε τις αερομαχίες. Αρχίζουμε τις μπυρομαχίες. Ψάχνω "αντιπάλους" .
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Vickym
    Guest

Να τος!

Καλέ!

Αντί να τους συνετίζεις, τους παρασέρνεις στην ακολασία?:rolleyes:

Τί Μπαρμπαστρούμφ είσαι? Ο Ορέστης Μπαρμπαστρούμφ Μακρής...?

Χικ!

Πρόεδρος Κατωμεριτών Το avatar του χρήστη Morfeas
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ

Talking Άκουσα καλά???Μπυρομαχίες??

Με φώναξε κανείς; Εκεί που ήμουν για καφέ στο λιμάνι των Χανίων άκουσα μια φωνλη να μου λέει.....σε ψάχνουν στο φόρουμ....που είσαι άσωτε!!Μπαμπαστρουμφ?? Ήντα κάνουμε κοπέλι;

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •