Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Μεταθέσεις δημοσίων υπαλλήλων

Κουφέτο Το avatar του χρήστη gale
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

Μεταθέσεις δημοσίων υπαλλήλων

Καλημέρα
    Θέλω να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος κατά πόσο η ύπραξη ΣΔ1 συνιστά ''δυσίατη'' ασθένεια
    (πχ βλ ΦΕΚ 1386/Β/2001) & κατά συνέπεια συνεπάγεται ευνοικότερη μεταχείριση ή διπλό χρόνο αδείας κλπ.. Ή εάν -ανεξαρτήτως αυτής της κατηγορίας- υπάρχει αντίστοιχη κατηγορία όπου υπάγεται ένας δημ υπάλληλος & δικαιούται περαιτέρω παροχές κλπ..

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη Sissy
    Περιοχή
    Μεσσήνη
    Εγώ δουλεύω σε Δήμο και βάση του Ν. 3731/2008 παρ. 8 του άρθρου 30 και Ν 2527/1997 παρ. 4 και 5 άρθρου 16 έχω μειωμένο ωράριο κατά μια ώρα. Επίσης έχω και 6 ημέρες περισσότερες σε άδεια από τους υπόλοιπους.

Κουφέτο Το avatar του χρήστη XARA
    Περιοχή
    serres
    Ego eimai ekpaideytikos kai de dikaioymai oyte ti mia ora meiomeno, apla kapoies dieykolynseis ypotithetai, alla sas pliroforo oti trexo san m... na mi po kalytera.Oso afora an einai dysiati i oxi tha rotiseis se protovathmia ygeionomiki epitropi-nomizo pos tha pareis pososto-ego exo 67% alla logo Ca poy perasa-moy eixan pei omos pos efoson to exo idi parei de xreiazetai na xanaperaso gia ton Diaviti-ara dinoyn kai gia ton diaviti.Bebaia allo to 67% kai allo to dysiato.Me to dysiato dikaioysai dyplasia anarrotiki eno me to 67% den eimai sigouri.To dysiato to eixa parei ego apo epitropi pou synedriazei 2-3 fores to xrono-sto Ippokrateio Thes/nikis edreye tote-to 2002 -Gia Boreia Ellada.

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη Sissy
    Περιοχή
    Μεσσήνη
    Ποσοστό αναπηρίας εμείς οι διαβητικοί βάση νόμου δεν έχουμε 67% μόνο εάν έχεις πάθει κάποια επιπλοκή π.χ. στα μάτια ή εάν βρεθεί κάποιος άγιος άνθρωπος στην επιτροπή και σου δώσει το 67% αλλιώς έχουμε 25-30%. Μας θεωρούν ότι δεν έχουμε τίποτα και ότι είμαστε παιδιά ενος κατώτερου θεού.

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μη βγαίνετε εκτός θέματος παρακαλώ!!!

Για το επίδομα υπάρχει σχετική συζήτηση!!

Τώρα, σχετικά με τα δυσίατα νοσήματα... Οδιαβήτης δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία εκτός από το διαβητικό πόδι... Σε αυτή και μόνο την περίπτωση δικαιούμαστε ότι δικαιούνται όσοι έχουν κάποιο από τα δυσίατα νοσήματα...

Σχετικά με το μειωμένο ωράριο... Χρειάζεται ποσοστό αναπηρίας 67% και άνω σε αντίθεση με τις 6 ημέρες επιπλέον άδειας που χρειάζεται τουλάχιστον 50% ποσοστό αναπηρίας..

Όλα αυτά γράφονται στο δημοσιουπαλληλικό κώδικα!!!!
    Ήρωας...

Κουφέτο Το avatar του χρήστη sissyl
    Περιοχή
    ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
    το ποσοστο αναπηριας που δινεται σε νεανικο διαβητη ειναι παντα ανω 67% δεν εχει καμια σχεση με επιπλοκες απο την αρχη δινεται αυτο απο την νομαρχια,δεν χρειαζεσαι χαρη απο την επιτροπη ξερουν τη δουλεια τους.

Κουφέτο Το avatar του χρήστη XARA
    Περιοχή
    serres
    ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ ΒΙΚΥ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΒΓΗΚΑΜΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΑΛΛΟ ΤΟ ΔΥΣΙΑΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ 67&-ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΕΧΩ ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ CA- ΚΟΙΝΩΣ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑΣ-ΚΟΙΝΩΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥ-ΠΟΥ ΟΛΑ ΔΕΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ-ΚΑΘΟΤΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ.ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ 67& ΚΑΙ ΤΟ ΔΥΣΙΑΤΟ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΝΕΡΓΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΤΥΓΧΑΝΩ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗΣ.Ο ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΛΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ..ΟΥΤΕ ΕΠΙΔΟΜΑ, ΟΥΤΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΕΙΣ-ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΤΛ..ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΝΟΜΟΘΕΤΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ.ΑΥΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XARA Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ ΒΙΚΥ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΒΓΗΚΑΜΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΑΛΛΟ ΤΟ ΔΥΣΙΑΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ 67&-ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΕΧΩ ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟ CA- ΚΟΙΝΩΣ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑΣ-ΚΟΙΝΩΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥ-ΠΟΥ ΟΛΑ ΔΕΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ-ΚΑΘΟΤΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ.ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ 67& ΚΑΙ ΤΟ ΔΥΣΙΑΤΟ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΝΕΡΓΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΤΥΓΧΑΝΩ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗΣ.Ο ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΛΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ..ΟΥΤΕ ΕΠΙΔΟΜΑ, ΟΥΤΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΕΙΣ-ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΚΤΛ..ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΝΟΜΟΘΕΤΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ.ΑΥΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
    Αρχικά θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία...

Το εκτός θέματος πήγαινε στη συζήτηση που είχε ξεκινήσει σχετικά με το επίδομα, κάποια ποστ ήδη έχουν μεταφερθεί στο ανάλογο θέμα...

Το 67% ,όπως λες και μόνη σου, δεν το έχεις λόγω του διαβήτη.

Το δυσίατο το δίνουν μόνο σε περιπτώσεις διαβητικού ποδιού που ναι μεν είναι μια επιπλοκή του διαβήτη αλλά είναι ιάσιμη!

Ο διαβήτης από μόνος του δεν είναι...
    Ήρωας...

Κουφέτο Το avatar του χρήστη NEKTARINI
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Δεν είναι μόνο για το πόδι. Γενικά διαφέρει στις κατά τόπους Νομαρχίες αλλά και από άλλες επιπλοκές. Μάτια (20 συνεδρίες λειζερ), καρδιά (μπαλονάκι διπλό), πόδια και κάτι άλλα ψιλοπράγματα. Και το πιο βασικό ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΗ ΕΠΙΡΟΠΗ.

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •