Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Πόνος και άλλες παρενέργειες

Κουφέτο
    Περιοχή
    Chios

τσουξιμο..

μηπως μπορει να μου πει καποιος να μου πει καποιο αλλο σημειο για ινσουλινη εκτος απο τη κοιλια;;;;οταν κανω ενεση με τσοΥζει απιστευτα..επισης στα ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΡΡΟΦΑΤΑΙ Η ΜΙΣΗ..:confused:

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη theofilosnbm
    Περιοχή
    Polýkastro, Kilkis, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giapanta Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαζω κρεμουλα αλλα δ εχβ κανει μασαζ γ αρκετη ωρα στην περιοχη...θα το δοκιμασω!!!!! ευχαριστωωωωωω
    Δεν γίνατε κατανοητή. Παρακαλώ προσπαθείστε ξανά. Αυτήν τη φορά στα Ελληνικά παρακαλώ.
    Ευχαριστώ.
    ΖΗΣΕ ΓΙΑ... ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.!!!!
    ΠΕΘΑΝΕ ΓΙΑ... ΚΑΤΙ.!!!!!

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη theofilosnbm
    Περιοχή
    Polýkastro, Kilkis, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LACTAKI Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως μπορει να μου πει καποιος να μου πει καποιο αλλο σημειο για ινσουλινη εκτος απο τη κοιλια;;;;οταν κανω ενεση με τσοΥζει απιστευτα..επισης στα ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΡΡΟΦΑΤΑΙ Η ΜΙΣΗ..:confused:
    Σημεία ενέσεως ινσουλίνης:
    1.Στο χώρο της κοιλιάς, δεξιά, αριστερά, στο κέντρο πλην της περιοχής του ομφαλού.
    2.Στην εξωτερική πλευρά των κάτω άκρων ( στην περιοχή των μηρών).
    3.Στην εξωτερική πλευρά των άνω άκρων ( στην περιοχή των δικεφάλων).
    4.Στην εξωτερική και άνω πλευρά των γλουτών.
    ΖΗΣΕ ΓΙΑ... ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.!!!!
    ΠΕΘΑΝΕ ΓΙΑ... ΚΑΤΙ.!!!!!

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LACTAKI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα παίζει ρόλο αν θα κινηθεί το μέλος που θα κάνεις την ένεση.

πχ. αν κάνεις μονάδες στο πόδι και περπατήσεις, τότε η ινσουλίνη θα απορροφηθεί πιο γρήγορα και καλά, αν κάνεις στο χέρι και παίξεις τένις θα απορροφηθεί πιο γρήγορα, κτλ.

Δεν προτείνω βέβαια όταν κάποιος έχει ψηλό ζάχαρο να κάνει πχ. στην κοιλιά και να αρχίσει τους κοιλιακούς
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Κουφέτο Το avatar του χρήστη Birch
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Χθες για μένα ξεχείλισε το ποτήρι... Έκανα Lantus και πόνεσα υπερβολικά ασυνήθιστα (δεν χτύπησα μυ σίγουρα) και στο σημειο δημιουργήθηκε μια μεγάλη μελανιά. Τότε έψαξα να δω τι στο καλό το προκαλεί αυτό (οριστικά, όχι αόριστα) και διάβασα σε μια έρευνα ότι η Lantus έχει pH 4! Και ότι η glargine διατηρείται σε οξύ για να μην στερεοποιείται. Ε χωρίς δεύτερη σκέψη άλλαξα σε Levemir, και σκασίλα μου για τις καμπύλες και τη διάρκεια. Κανείς γιατρός δεν μου έχει πει ότι η μία είναι καλύτερη από την άλλη, και μπροστά στο πόνο γιατί να μην διαλέξω κάτι αντίστοιχο;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •