Σελίδα 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 227

Θέμα: Αναλώσιμα - Ταμεία

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη diabetic
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ

αναλώσιμα - ταμεια

βικυ μου εμενα μου χορηγει ο ΟΑΕΕ και τα αναλωσιμα σακχαρου και αντλιας (μονο 10 καθετηρες, ρεζερβουαρ, και 30 αυτοκόλλητα αισθητηρων ) και δεν μου χορηγει τους αισθητηρες

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη Natasa
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Και εγώ τελευταία φορά που μου κατέθεσαν τα χρήματα ήταν τον Αύγουστο. Θα προσπαθήσω αύριο το πρωί να μιλήσω με τον υπεύθυνο του ΟΠΑΔ για αυτά τα θέματα και θα σας πω αν υπάρχει κάτι νεότερο.
    ...Ήρωας...

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη theofilosnbm
    Περιοχή
    Polýkastro, Kilkis, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Omen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει αντίστοιχο ΦΕΚ? Έχεις κάτι εσύ Θεόφιλε?
    Δεν έχω ΦΕΚ, έχω όμως Φ/Α του ΝΔΑ 16/1984 με τα άρθρα που με ενδιαφέρουν.
    Συγκεκριμένα λοιπόν, στο Άρθρο 18 παρ. 4 αναγράφεται:
    " Για την αντιμετώπιση των δαπανών υψηλού κόστους, μπορεί να χορηγηθεί προκαταβολή με απόδοση λογαριασμού".
    Έμπρακτα αυτό σημαίνει πως, (τουλάχιστον έτσι το ερμηνεύει η Υπηρεσία μου) όταν πρόκειται για τακτικές δαπάνες υγειονομικής περίθαλψης, μπορείς να λάβεις από την οικεία Δχση Χρηματικού, το ποσόν που αντιστοιχεί στην επιβάρυνση του Δημοσίου. Με δεδομένο πως και οι Αξκοί ως Ααφαλιστικό Φορέα έχουν το Δημόσιο (ΟΠΑΔ) θεωρώ ότι ισχύει για όλους τους Δημοσίους Υπαλλήλους.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Καίτη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ο αριθμός ή το έτος δεν είναι σωστά? Δεν το βρήκα.
    Αυτό που έχω στα χέρια μου, το οποίο και εγώ το βρήκα από συνάδελφο, γράφει:
    ΝΔΑ16/1984.
    ΖΗΣΕ ΓΙΑ... ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.!!!!
    ΠΕΘΑΝΕ ΓΙΑ... ΚΑΤΙ.!!!!!

Κουφέτο Το avatar του χρήστη KaterinaMan
    Περιοχή
    Hrakleio
    Γνωρίζει κανείς τι κάνει το ΤΣΑΥ;(όσον αφορά τις ταινίες μέτρησης), στέλνουμε τις αποδείξεις κάθε μήνα; σε πόσο διάστημα πληρώνει;

Παγωτό Το avatar του χρήστη sogno
    Περιοχή
    Κέρκυρα

...ΤΕΒΕ

Την παρασκευή με ενημέρωσαν απτο ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ)ότι για να μου γράφουν ταινίες (σύμφωνα με νέα εντολή) θα πρέπει να προσκομίζω βεβαίωση απτο νοσοκομείο όπως παλαιότερα. Ωστόσο μου είπαν ότι σύμφωνα με τις νέες εντολές δικαιούντε οι τύπου 1 , 30 ταινίες μα το κουτί έχει 50 μέσα...

Γνωρίζετε εσείς κάτι νεότερο????
    "η γνώση γεννάει γνώση"

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την παρασκευή με ενημέρωσαν απτο ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ)ότι για να μου γράφουν ταινίες (σύμφωνα με νέα εντολή) θα πρέπει να προσκομίζω βεβαίωση απτο νοσοκομείο όπως παλαιότερα. Ωστόσο μου είπαν ότι σύμφωνα με τις νέες εντολές δικαιούντε οι τύπου 1 , 30 ταινίες μα το κουτί έχει 50 μέσα...

Γνωρίζετε εσείς κάτι νεότερο????
    Αυτό που έμαθα εγώ είναι ότι πλέον και στους τύπου 1 θα δίνονται 2 κουτιά ταινίες... Όπως άλλωστε γίνεται σε όλα τα υπόλοιπα ταμεία...!
    Ήρωας...

Παγωτό Το avatar του χρήστη sogno
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    επίσης, μου είπαν ότι κριτήριο για να παίρνεις ταινίες θα ναι και η ηλικία σου..οι μεγαλύτεροι περισσότερες...
    "η γνώση γεννάει γνώση"

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη diabetic
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ

αναλωσιμα σακχαρου και ΟΑΕΕ

ειχα μπει σε αυτο το site του ΟΑΕΕ www.oaee.gr που λεει μια εγκυκλιος οτι θα χορηγουν μονο 2 κουτια ταινιες μετρησεως σακχαρου στο αιμα

Καραμέλα Το avatar του χρήστη biskotitsa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Καλησπέρα!

Ελπίζω να είστε όλοι καλά...
    Σας σκέφτομαι συχνά και λυπάμαι που αφορμή για να πω μια καλησπέρα στάθηκε κάτι που διάβασα στο troktiko.

Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί το θέμα σε άλλο thread, αλλά ρίξτε μια ματιά σ'αυτό που βρήκα http://troktiko.blogspot.com/2010/04/m_4993.html

Το περίεργο είναι ότι η εγκύκλιος έχει ημερομηνία 25/01/2010... αφορά μόνο τον ΟΑΕΕ; Υπάρχει κανένας ασφαλισμένες του ΟΑΕΕ να μας πει; Εγώ είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και προς το παρόν εξακολουθούν να μου χορηγούν 150 ταινίες, αλλά το θέμα δεν είναι μόνο η πάρτη μας...
    Είναι δυνατόν αν κάνεις διαβήτη στα 41 και είσαι ελεύθερος επαγγελματίας να δικαιούσαι μόνο 25 ταινίες; Πάνε καλά;
    Να δούμε και τι θα γίνει με τα υπόλοιπα ταμεία...

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη IVAN
    Περιοχή
    BEΡΟΙΑ
    Σ'εμας,ταμειο ΔΕΗ,χορηγουν,προς το παρον,100 ταινιες μετρησης,100 σκαρφιτσηρες και 120 βελονες για τα στυλο ινσουλινης,ανα μηνα για ενα ετος ολα μαζι.
    Με 5 μετρησεις την ημερα και με 4 ενεσεις το λιγοτερο την ημερα,δεν φτανουν για ενα χρονο.Τωρα αν τα μειωσουν κι'αλλο.....

Σελίδα 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •