Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 80

Θέμα: Επίδομα αλληλεγγύης

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Heracles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί μέσα στην Ελλάδα η κάθε Νομαρχία λειτουργεί διαφορετικά δεν έχω καταλάβει, διαβάζω αυτά που λέτε και μένω άφωνη.
    που να σου πω ότι πήγα χθες στο ταχυδρομείο να παραλάβω το επίδομα αλληλεγγύης και πήρα απάντηση "δεν έχουμε λεφτά! Έχουμε λίγα κάθε μέρα για λόγους ασφαλείας" και εκτός του ότι έφαγα την ουρά τζάμπα, αλλά εκεί που μένω λόγω του ότι πολλοί δικαιούνται το επίδομα αυτό, αμφιβάλλω αν θα προλάβω την ημερομηνία...
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη IVAN
    Περιοχή
    BEΡΟΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nena13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xρειάστηκε ταυτότητα του παιδιού για το ΑΦΜ ;
    Τα παιδια νομιζω βγαζουν ταυτοτητα μετα το 13ο ετος της ηλικιας τους.Τωρα στην εφορια θα χρησιμοποιηθει ο δικο σου αριθμος

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη IVAN
    Περιοχή
    BEΡΟΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theofilosnbm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν χρειάστηκε τίποτα. Μόνο πιστοποιητικό γέννησης.

Όταν μου έδωσε η υπάλληλος την βεβαίωση του ΑΦΜ του Πέτρου, μου είπε, πως σε οποιαδήποτε ζήτηση από έταιρο φορέα να προσκομίζω επικυρωμένο Φ/Α.
    Πριν πατε στην εφορια εξακριβωστε αν θελουν πιστοποιητικο γεννησης η ληξιαρχικη πραξη γεννησης,για να γλιτωσετε την ταλαιπωρια.Θα μου πειτε οτι ειναι το ιδιο πραγμα και θα συμφωνησω μαζι σας, αλλα οι περισσοτεροι εκει,ειναι ανωμαλοι.

Κουφέτο Το avatar του χρήστη XARA
    Περιοχή
    serres
    ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ?...ΕΠΙΔΟΜΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ?..ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ- ΕΧΩ ΔΙΑΒΗΤΗ ΚΑΙ 67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ CA.ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ..ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑ ΔΙΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΟΥΤΕ ΕΛΑΦΡΥΝΣΗ..ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΟΚ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΤΥΣΕΙ ΑΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΙΝΣΟΥΛΙΝΕΣ ΚΤΛ..ΤΡΕΜΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ..ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?..ΚΙ ΑΝ ΠΩ ΝΑ ΒΓΩ ΣΕ ΠΡΟΩΡΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΙΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ 600 ΕΥΡΩ..ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΒΓΩ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΜΑ?..ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Η ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ.ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ( ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ)..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κουφέτο Το avatar του χρήστη XARA
    Περιοχή
    serres

ΕΡΩΤΗΣΗ

ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ?...ΕΠΙΔΟΜΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ?..ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ- ΕΧΩ ΔΙΑΒΗΤΗ ΚΑΙ 67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΛΟΓΩ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ CA.ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ..ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑ ΔΙΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΟΥΤΕ ΕΛΑΦΡΥΝΣΗ..ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΟΚ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΤΥΣΕΙ ΑΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΙΝΣΟΥΛΙΝΕΣ ΚΤΛ..ΤΡΕΜΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ..ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ?..ΚΙ ΑΝ ΠΩ ΝΑ ΒΓΩ ΣΕ ΠΡΟΩΡΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΙΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ 600 ΕΥΡΩ..ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΝ ΒΓΩ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΜΑ?..ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Η ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ.ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ( ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ)..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη nikolas4
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    Χαρά το επίδομα το δικαιούνται όσοι δεν εργάζονται, είναι μηδαμινό. Αλλά από ότι γνωρίζω δικαιούσαι παραπάνω άδεια, ρώτα στην υπηρεσία σου.
    Για το θέμα της σύνταξης δε νομίζω να δικαιούσαι κάτι παραπάνω, από το ταμείο σου. Της πρόνοιας μάλλον δε θα το πάρεις αν έχεις σύνταξη.

Παγωτό Το avatar του χρήστη sogno
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    που να σου πω ότι πήγα χθες στο ταχυδρομείο να παραλάβω το επίδομα αλληλεγγύης και πήρα απάντηση "δεν έχουμε λεφτά! Έχουμε λίγα κάθε μέρα για λόγους ασφαλείας" και εκτός του ότι έφαγα την ουρά τζάμπα, αλλά εκεί που μένω λόγω του ότι πολλοί δικαιούνται το επίδομα αυτό, αμφιβάλλω αν θα προλάβω την ημερομηνία...

Ποιά ημερομηνία?
    Μήπως έχουν και ημερομηνία λήξης?
    εμένα μου είχαν πει ότι θα ειδοποιηθώ να τα λάβω αρχές φεβρουαρίου αλλα τπτ ακόμη..
    Την τρίτη μάλλον θα κάνω μια επίσκεψη στην Πρόνοια, έτσι για ν μην ξεχνιόμαστε..
    "η γνώση γεννάει γνώση"

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη diabetic
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ

επιδομα αληλεγγυης και διαβητης

δικαιασαι επιδομα αλληλεγγυης σου στελνεται απο την προνοια 200 € εμενα μου στειλανε 200 € επιδομα αλληλεγγυης μετα απο το κανονικο επιδομα

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιά ημερομηνία?
    Μήπως έχουν και ημερομηνία λήξης?
    εμένα μου είχαν πει ότι θα ειδοποιηθώ να τα λάβω αρχές φεβρουαρίου αλλα τπτ ακόμη..
    Την τρίτη μάλλον θα κάνω μια επίσκεψη στην Πρόνοια, έτσι για ν μην ξεχνιόμαστε..
    πήγα την ημέρα που έκανα το ποστ και είχε ημερομηνία λήξης 2 ή 3 Μαρτίου, αλλά πήγα ταξίδι και πήρα τα χρήματα από ταχυδρομείο εκεί που πήγα
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Παγωτό Το avatar του χρήστη sogno
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    πήγα την ημέρα που έκανα το ποστ και είχε ημερομηνία λήξης 2 ή 3 Μαρτίου, αλλά πήγα ταξίδι και πήρα τα χρήματα από ταχυδρομείο εκεί που πήγα

Πήγα σήμερα και μου είπαν ότι απο σήμερα το δίνουν μέχρι τον Μάρτη για λίγες ημέρες και να φροντίσω να βρώ τον ταχυδρόμο μου αλλιώς τα χάνω.
    αντε να βρω τώρα τον ταχυδρόμο να μου δώσει το ειδοποιητήριο και μετά να πάω ταχυδρομείο να τα εισπράξω..:mad:

Γνωρίζετε μήπως αν το επίδομα της Πρόνοιας μπορούν να το καταθέτουν σε κάποιο τραπεζικό λογαριασμό?
    "η γνώση γεννάει γνώση"

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •