Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: Αγγελίες για Ινσουλίνες κτλ..

Καραμέλα Το avatar του χρήστη biskotitsa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Talking Αγγελίες για Ινσουλίνες κτλ..

Μου περίσσεψε Humalog γιατί γύρισα σε Apidra...
    Αν την χρειάζεται κανείς.... ας στείλει pm.

Lantus βέβαια χρειάζομαι αλλά έχω αρκετά μεγάλο "απόθεμα" οπότε αν ξεμείνει κανείς...
    :D

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο biskotitsa Εμφάνιση μηνυμάτων

Lantus βέβαια χρειάζομαι αλλά έχω αρκετά μεγάλο "απόθεμα" οπότε αν ξεμείνει κανείς...
    πάλι γύρισες στην apidra ?
    Ο χώρος τις υπογραφής μου ενοικιάζεται ή ανταλλάσσεται με μεζονέτα στο Πανόραμα ή στο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκης) για παραπάνω πληροφορίες απευθυνθείτε εντός

ΓΝΩΣΙΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece

Εφόσον πρόκειται για τέτοια περίπτωση, μπορείς να ανοίξεις ένα σχετικό θέμα μέσα στα άσχετα θέματα!

Αν σου πουν κάτι, πες ότι είπα εγώ οκ...

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stampa Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάλι γύρισες στην apidra ?
    Ναι, με όσα μου μάθατε εσύ, ο Γιώργος και η Χρύσα είδα ότι την φέρνω πιο εύκολα... βόλτα!

Βρε παιδιά.... Εσάς δε σας περισσεύουν ινσουλίνες; Τι τις κάνετε; Αισθάνομαι πάρα πολύ άσχημα, όταν αναγκάζομαι να πετάω - κάποιες φορές - κουτιά ολόκληρα. Αμαρτία είναι...

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ινσουλίνες δεν ξέρω αν μπορείς να τις δώσεις σε κανένα σύλλογο, λόγω του ότι υπάρχει περίπτωση αλλοιώσεως λόγω κακής φυλάξεως. Δεν το λέω προσωπικά για εσένα ή κανένα άλλο, αλλά προσωπικά, ούτε και εγώ δεν θα είχα εμπιστοσύνη να χρησιμοποιήσω ινσουλίνη που θα μου έδινα από κάποιο σύλλογο που συλλέγει περισσεύματα.
    Αναλώσιμα, όπως σύριγγες, καθετήρες κ.λ.π. μπορούν να σταλούν σε σύλλογο που τα διαθέτει σε ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη. Συγκεκριμένα έστειλα χθες ένα πακέττο καθετήρες που τους είχαμε περίσσευμα
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Copier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ινσουλίνες δεν ξέρω αν μπορείς να τις δώσεις σε κανένα σύλλογο, λόγω του ότι υπάρχει περίπτωση αλλοιώσεως λόγω κακής φυλάξεως. Δεν το λέω προσωπικά για εσένα ή κανένα άλλο, αλλά προσωπικά, ούτε και εγώ δεν θα είχα εμπιστοσύνη να χρησιμοποιήσω ινσουλίνη που θα μου έδινα από κάποιο σύλλογο που συλλέγει περισσεύματα.
    Αναλώσιμα, όπως σύριγγες, καθετήρες κ.λ.π. μπορούν να σταλούν σε σύλλογο που τα διαθέτει σε ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη. Συγκεκριμένα έστειλα χθες ένα πακέττο καθετήρες που τους είχαμε περίσσευμα
    Εννοείται ότι δεν πήρα προσωπικά αυτό που λες...
    :)Απλά... τόσα κλειστά κουτιά να πηγαίνουν στράφι... Χθες είδα ότι η λιανική τιμή της Lantus είναι 87,00€!
    Όσο για το σύλλογο που λες, έδωσα μια φορά σε έναν, αλλά δεν ήταν για διαβητικούς...
    Θα το ψάξω τότε λίγο παραπάνω...
    :)

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Ναι, με όσα μου μάθατε εσύ, ο Γιώργος και η Χρύσα είδα ότι την φέρνω πιο εύκολα... βόλτα!

Βρε παιδιά.... Εσάς δε σας περισσεύουν ινσουλίνες; Τι τις κάνετε; Αισθάνομαι πάρα πολύ άσχημα, όταν αναγκάζομαι να πετάω - κάποιες φορές - κουτιά ολόκληρα. Αμαρτία είναι...

γιατί τα πετάς??? λήγουν? πόσα χρόνια δηλαδή τα έχεις?

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Omen Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί τα πετάς??? λήγουν? πόσα χρόνια δηλαδή τα έχεις?
    Σωστή ερώτηση... Και κάτι άλλο, αφού ήδη έχεις, γιατί συνταγογραφείς κι άλλες?
    Ήρωας...

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη Antonio
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vicky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή ερώτηση... Και κάτι άλλο, αφού ήδη έχεις, γιατί συνταγογραφείς κι άλλες?
    Μα για να σου γράψουν βελόνες είναι "υποχρεωμένοι" να σου γράψουν και Ινσουλίνη . Ευτυχώς εγώ με την Φαρμακοποιό μου όποτε δεν χρειάζομαι την Ινσουλίνη της το λέω και δεν την περιλαμβάνει στην υπόλοιπη συνταγή.Δεν ξέρω πως το κάνει, να μην πέρνει όλη την συνταγή του Ι.Κ.Α. αλλά μέρος, της όμως γίνεται σίγουρα.Ρωτήστε καλύτερα τον Φαρμακοποιό σας γιατί είναι πράγματι κρίμα. Και μετά λέμε για την κατάντια των Ταμίων :mad:
    Antonio

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα για να σου γράψουν βελόνες είναι "υποχρεωμένοι" να σου γράψουν και Ινσουλίνη . ...
    Και μετά λέμε για την κατάντια των Ταμίων :mad:
    Με κάλυψες απόλυτα! Αντί να δώσουν κάνα κουτί ταινίες παραπάνω (που έχουν και τη μισή τιμή και για την οποία πληρώνω συμμετοχή, το ΙΚΑ προτιμά να δίνει αβέρτα κουβέρτα ινσουλίνες τις οποίες μου παρέχει δωρεάν).

Όσο για την ερώτηση αν λήγουνε... Αυτές που έχω λήγουν το 2010 και το 2011. Έχω ήδη ενημερώσει τη γιατρό να μου γράφει μόνο ένα κουτί.
    Μετά την εφηβεία οι ανάγκες μου σε ινσουλίνη μειώθηκαν και ειδικά τα τελευταία χρόνια (ήμουν φαγανό παιδί και μετά άρχισα να προσέχω τη σιλουέτα μου ) . Η συνήθεια, όμως, να μου γράφουν πολλά κουτιά είχε μείνει, με αποτέλεσμα, ναι... να κοντεύουν να λήξουν!
    Με 18 μονάδες Lantus που χρειάζομαι την ημέρα ένας στυλός μου πηγαίνει 10 - 13 μέρες. Η συσκευασία έχει 5 ή 6 αν δεν κάνω λάθος. Δε θα περισσέψουν;

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •