Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 154

Θέμα: Απλά ήθελα κάπου να το πω...

Σοκολατάκι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stampa Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να ήθελα δεν θα μπορούσα να είμαι κοντά ... που χρήμα για τέτοια ....

έχω την εντύπωση παρά τα σχόλια οτι ο κάθε άνθρωπος στην δουλειά του έχει κάποια κριτήρια αξιολόγησης και πάλι καλά που σου απάντησαν με τον ήπιο τρόπο και δεν σου είπαν το ίδιο με την theanw ... δυστυχώς αυτό πρέπει να το "υποστούμε" (κατα κάποιο τρόπο την συμπεριφορα κλπ.) αυτό εννοώ σε κάποιο παλιότερο thread οτι δεν λέω για τον διαβήτη ... και πάντα προσάρμοζα τον "τρόπο ζωης" μου στην ζωή των άλλων

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη sta1
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stampa Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πάντα προσάρμοζα τον "τρόπο ζωης" μου στην ζωή τον άλλον
    Πολύ σωστά Φάνη , αυτό είναι κανόνας!
    Αλλά γίνεται να μήν καταλαβαίνουν? δεν μπορώ να το καταλάβω!!!
    Ο systran αυτοπροσώπως!
    Και για όσους δεν κατάλαβαν Χειρούργος αγγλικών !

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    συμφωνώ με showman και φυσικα αν ειχα χρονο, θα τους ασκουσα μια μηνυση ετσι για να ξυπνησουν λιγο, ή θα τους εβγαζα στα καναλια για να την δουνε λιγο!

Κουφέτο Το avatar του χρήστη kristallitsa
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ

ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

Κι εγώ που δουλεύω σε μια φαρμακευτική εταιρεία με είδη για τον διαβήτη (και ήθελα πολύ να ασχοληθώ με αυτό), κάνω την δουλειά για 3 άτομα, γιατί τα τελευταία δύο με δυόμιση χρόνια δεν έχουμε αποθηκάριο και τηλεφωνήτρια, ούτε καθαρίστρια, άρα εννοείται ότι αυτά τα ανέλαβα "προσωρινά" εγώ (έτσι μου είπαν τότε). Οι υπόλοιποι δεν μπορούσαν γιατί "είχαν φόρτο εργασίας", ενώ εγώ δεν είχα! Και τώρα όχι μόνο δεν προλαβαίνω να φάω, αλλά ούτε να πάω στην τουαλέτα και εννοείται ότι με τσακίζουν οι υπογλυκαιμίες! Και η απάντηση τους ήταν ότι λόγω δικών μου ψυχολογικών προβλημάτων(!) δεν κάνω σωστό προγραμματισμό των εργασιών μου και αν δεν προλαβαίνω θα πρέπει να κάθομαι παραπάνω στην εργασία μου! Κάνω και γραμματειακή υποστήριξη για:Γενικό Δ/ντή, Δ/ντή Πωλήσεων & Δ/ντή Μάρκετινγκ και δουλειές αποθήκης κτλ. Κι εγώ επειδή μπήκα σε αυτήν την εταιρεία μέσω ΟΑΕΔ σαν "άτομο με ειδικές ανάγκες" λόγω διαβήτη (η εταιρεία είχε ζητήσει άτομα με διαβήτη λόγω αντικειμένου της) περίμενα ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ!!! Αλλά απ' ότι φαίνεται κέρδος μόνο να υπάρχει και να γίνεται η δουλειά τους! Τώρα ψάχνω για άλλη δουλειά.

Κουφέτο Το avatar του χρήστη kristallitsa
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Πού δουλεύεις γιατί έχω κι εγώ πολύ σοβαρό πρόβλημα και ψάχνω για άλλη δουλειά;

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώνεται από την πρώτη στιγμή, με την παράδοση του βιογραφικού ο σακχαρώδης διαβήτης.
    Φτάνει βέβαια όταν το πείτε να μην το πάρει ο εν λόγο διευθυντής σαν κοροϊδία ή κάτι παρόμοιο...

Είναι δικαίωμα όλων, έστω ένα δεκάλεπτο διάλειμμα.

Που ζούμε τέλος πάντων?

Αγανακτώ απλά...
    Ήρωας...

Καραμέλα Το avatar του χρήστη biskotitsa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Τελικά βλέπω ότι οι δυσκολίες είναι παντού ίδιες...

Παιδιά δε λέω ότι με το που πηγαίνω για συνέντευξη λέω "Καλημέρα έχω ζάχαρο...". Απλά αν νιώσω ότι "πάει καλά το πράμα"... το δηλώνω πάντα για τη δική μου ασφάλεια! Και παρόλο που έτυχε να είμαι με ανθρώπους αδιάφορους και αναίσθητους, έτυχε να έχω και συναδέλφους, που όταν ξεχνόμουν με τη δουλειά, να μου λένε... "Πήγε δύο. Δεν θα πάρεις το φάρμακό σου για να φας μετά?" Το ότι δεν μπαίνανε σε λεπτομέρειες για το αν πρόκειται για φάρμακο ή ορμόνη, νομίζω είναι τελείως ασήμαντο. Κάποιες φορές μάλιστα, μου λέγανε "Πετάγομαι στο περίπτερο, να σου πάρω χυμό, γιατί ήπια το δικό σου πριν έρθεις" (έχω πάντα στο γραφείο σε περίπτωση υπό..).

Γενικότερα δεν έχω παράπονο...
    Παράπονο έχω περισσότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό και είδα ΒΙΛΛΥ μου ότι κι εσύ σκέφτεσαι με τον ίδιο, λάθος - κατ' εμέ τρόπο. Χρειαζόμαστε το πολύ 10 λεπτά για να φάμε... Αυτό το λάθος δεν το ξανακάνω... Θέλω να τρώω σαν άνθρωπος! Και να σου πω και κάτι; Εγώ τελείωνα το γεύμα μου σε 10 λεπτά, ενώ η κοπέλα με την οποία μοιραζόμασταν τη θέση της γραμματείας (στην προηγούμενή μου δουλειά) έπαιρνε το σαντουιτσάκι της, το ταπεράκι της, καθόταν με άλλους συναδέλφους και δώς του ο χαβαλές για τρία τέταρτα!!!! Τσιγαράκι, γελάκια... κι εγώ το χαϊβάνι... δέκα λεπτά στην κουζίνα και πάλι πίσω...

Κρυσταλλίτσα η δική σου περίπτωση είναι όντως... Άσε που δεν μπορείς να αναζητήσεις άλλο εργοδότη μέσω του προγράμματος, όσο δουλεύεις. Πρέπει να έχεις κάρτα ανεργίας για να σου κάνουν καινούριο "κοννέ". Το ξέρω, γιατί είμαι ομοιοπαθούσα... Δουλεύω με πρόγραμμα, αλλά έχω την "τύχη" να δουλεύω στον φίλο μου. Ο λόγος που θέλω να φύγω είναι καθαρά οικονομικός, αφού το παιδί δεν μπορεί να κρατήσει υπάλληλο και συμφωνήσαμε να παίρνω μόνο τα λεφτά της επιδότησης...
    Σου εύχομαι πάντως καλή τύχη στην αναζήτησή σου!!!

Παιδιά, είμαι η πιο φλύαρη διαβητική εδώ μέσα ή μου φαίνεται?

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο biskotitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Παιδιά, είμαι η πιο φλύαρη διαβητική εδώ μέσα ή μου φαίνεται?
    Μιά χαρά τα πας. .

Θέλω να σας πω ότι την εικόνα της κάθε εταιρείας την καθορίζει ως επί το πλείστον το αφεντικό ή οι υψηλά ιστάμενοι (αν είναι πολύ μεγάλη εταιρεία.)
    Είδες τί είπες ΒΙΛΛΥ ; Όταν πήγες στο άλλο κατάστημα ο Διευθυντής σε αντιμετώπισε με κατανόηση. Που σημαίνει ότι, αν δεν είχες το πρόβλημα της διαδρομής, θα ήσουν μιά χαρά εκεί. Και εσύ kristalitsa, αν οι διευθυντές δείχναν λίγο κατανόηση και αντί να ζητάνε να βγάλεις την δουλειά 12 ωρών μέσα στο οκτάωρο, ανέθεταν σε κάποιο άλλο άτομο να σε βοηθά κάποιες συγκεκριμένες ώρες θα ήσουν εντάξει.
    Άλλοι βάζουν το κέρδος επάνω από όλα. Άλλοι προσπαθούν να βρουν την χρυσή τομή. Λόγω επαγγέλματος , έχω ακραία παραδείγματα και από τα δύο είδη. Και οι δύο εταιρείες είναι πολύ μεγάλες και πάνε καλά. Πιστεύω ότι η δεύτερη, που το προσωπικό της είναι ευχαριστημένο από την αντιμετώπιση που έχει από την διοίκηση, λειτουργεί ομαλότερα και οι εργαζόμενοι προσπαθούν για το καλύτερο ακόμα και όταν δεν φοβούνται ότι θα ελεγχθούν από κάποιον άλλο.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο biskotitsa Εμφάνιση μηνυμάτων

Παιδιά, είμαι η πιο φλύαρη διαβητική εδώ μέσα ή μου φαίνεται?
    μακάρι να φλυαρούν όλοι σαν και σένα
    Ο χώρος τις υπογραφής μου ενοικιάζεται ή ανταλλάσσεται με μεζονέτα στο Πανόραμα ή στο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκης) για παραπάνω πληροφορίες απευθυνθείτε εντός

ΓΝΩΣΙΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη limix
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΒΙΛΛΥ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δουλευω (που να μην δουλευα...την τυχη μου μεσα....) σε τραπεζα και αντιμετωπιζω πανω κατω τα ιδια....με την διαφορα οτι δεν καταλαβαινουν οτι χρειαζομαι εστω 10 μονο λεπτα για το γευμα μου, παρολο που τους εχω παει χαρτι απο τον γιατρο... [...] ...παιδια μην ξεχασω...μακρια απο τραπεζα....
    Ααααχ... πες το ψέμματα... Κι ο άντρας μου σε τράπεζα δουλεύει και μια ζωή αντιμετώπιζε πρόβλημα με τα λοξά βλέμματα των συναδέλφων... Δυστυχώς, έξω απ' το χορό, πολλά τραγούδια ξέρουν... Πάντα θυμούνται ότι θέλουν κάτι από εκείνον, όταν τον πιάνει υπογλυκαιμία και τρέχει να τσιμπήσει κάτι. Λες και το κάνουν επίτηδες! :mad: Και δεν φτάνει μόνο αυτό. Τον τελευταίο καιρό άλλαξε και ο διευθυντής στο υποκατάστημα που εργάζεται. Την πρώτη μέρα τον κάλεσε στο γραφείο του, και, ούτε λίγο ούτε πολύ του είπε πως αυτός στην ομάδα του θέλει "υγιή" άτομα και δεν θα ανεχτεί πάνω από 2 υπογλυκαιμίες την εβδομάδα!!! (ναι, οκ, κύριε διευθυντά, θα πω στο διαβήτη μου να μου ρίχνει το ζάχαρο την ώρα που σχολάμε) Επίσης του ανέφερε πως όταν έχουν δουλειά, η υπογλυκαιμία έρχεται δεύτερη! Για γέλια ή για κλάμματα; Τι να πω... Απορώ πώς τέτοιοι άνθρωποι καταλαμβάνουν τέτοιου είδους θέσεις!!!

Α! Να μην ξεχάσω! Οι... παρόντες διευθυντές τράπεζας εξαιρούνται
    -----------------------------------------------
    ...και μη μασάς!

[SIGPIC][/SIGPIC]

My Sugarfree BLOG

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •