Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Έλλειψη στη novorapid ???

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Καίτη
    Περιοχή
    Ρέθυμνο

Question Έλλειψη στη novorapid ???

Σήμερα στο φαρμακείο που πήγα να πάρω ινσουλίνες, ο φαρμακοποιός μου μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα με την προμήθεια της novorapid και ίσως της protafan. Σε μπουκαλάκι μιλάω όχι πέννα. Εχετε ακούσει κάτι σχετικό όσοι χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη ινσουλίνη?

Σοκολατάκι
    Λόγω του ότι οι ινσουλίνες είναι εισαγώμενα προϊόντα, σχεδόν πάντοτε υπάρχει έλλειψη.........
    Από εκεί και πέρα είναι θέμα του κάθε φαρμακοποιού να κάνει εγκαίρως τις παραγγελίες του.
    Πάντως εδώ στην Αθήνα, προς το παρόν, δεν υφίσταται πρόβλημα.

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Καίτη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα στο φαρμακείο που πήγα να πάρω ινσουλίνες, ο φαρμακοποιός μου μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα με την προμήθεια της novorapid και ίσως της protafan. Σε μπουκαλάκι μιλάω όχι πέννα. Εχετε ακούσει κάτι σχετικό όσοι χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη ινσουλίνη?

Με έβαλες σε σκέψη... Έχω παραγγείλει από την Τρίτη αλλά ακόμα δεν έχω αξιωθεί να πάω να τα πάρω....
    Ήρωας...

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη theofilosnbm
    Περιοχή
    Polýkastro, Kilkis, Greece, Greece
    Την προηγούμενη εβδομάδα πήρα την συνταγή. Μιλάω για την protafan. Δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο η φαρμακοποιός.
    ΖΗΣΕ ΓΙΑ... ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.!!!!
    ΠΕΘΑΝΕ ΓΙΑ... ΚΑΤΙ.!!!!!

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη jdks
    Περιοχή
    Αγιος Νικόλαος
    k. Καιτη τα πηρατε τωρα;ή ακομα;

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Καίτη
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Του μήνα τα πήρα και ευτυχώς είχα και στοκ. Απλώς μου επισήμανε ότι θα του δίνουν μόνο 2 κάθε μήνα. Με έχει υπ'΄όψη του πάντως γιατί είμαι τακτική πελάτισα. Απλώς δεν ήξερα αν είναι γενικό το φαινόμενο γι΄αυτό έθεσα το θέμα

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Του μήνα τα πήρα και ευτυχώς είχα και στοκ. Απλώς μου επισήμανε ότι θα του δίνουν μόνο 2 κάθε μήνα. Με έχει υπ'΄όψη του πάντως γιατί είμαι τακτική πελάτισα. Απλώς δεν ήξερα αν είναι γενικό το φαινόμενο γι΄αυτό έθεσα το θέμα

και εδώ στην Θεσσαλονίκη το ίδιο μου λένε και εμένα με τακτοποιεί βεβαίως βεβαίως αλλά τις παίρνω μια μια κάθε βδομάδα σύνολο 3 τον μήνα ...!!!
    Ο χώρος τις υπογραφής μου ενοικιάζεται ή ανταλλάσσεται με μεζονέτα στο Πανόραμα ή στο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκης) για παραπάνω πληροφορίες απευθυνθείτε εντός

ΓΝΩΣΙΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ

Παγωτό Το avatar του χρήστη πασχαλης
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    κριμα γιατι ηθελα να αλλαξω την δικια μου και να κανω novorapid θα μεινω με την actrapid τι να κανω;;;λες να κανω humalog ή θα τελειωσει και αυτη;;;

και ημαστε ακομα ζωντανοι!
    στη σκηνη!
    σα ροκ συγκροτημα!κι αν μας αντεξει το σκοινι!
    θα φανει!
    στο χειροκροτημα.....

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Thumbs up α ρε ξύλο που μας χρειάζεται ...!!!

τέλος πάντων άλλο ξεκίνησα να γράψω αλλά ... είναι δυνατόν να σταματήσει η παραγωγή ? το ίδιο που συμβαίνει στην Novorapid και αντοίστιχα σε άλλες ινσουλίνες ... μου συνέβη και πριν 3 χρόνια στην Αctrapid αυτό είναι θέμα ζήτησης και αποθέματος ...αλλά γιαυτό προσοχή κάθε βδομάδα να αλλάζουμε ινσουλίνη για να μπερδεύουμε τις αποθήκες
    Ο χώρος τις υπογραφής μου ενοικιάζεται ή ανταλλάσσεται με μεζονέτα στο Πανόραμα ή στο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκης) για παραπάνω πληροφορίες απευθυνθείτε εντός

ΓΝΩΣΙΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη HONEYMOON
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Εμείς τώρα τελευταία, προκειμένου να μην έχουμε μπουκαλάκι που έχει πιο πολύ μέσα και μπορεί να χαλάσει μέχρι να τη χρησιμοποιήσουμε (περάσαμε και τέτοια το καλοκαίρι), παίρνουμε τα penfil και τραβάμε κανονικά με τη σύριγγα. Άσε που χωράνε καλύτερα και στο θηκάκι στο τσαντάκι του μετρητή.... για τις εξόδους μας......

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •