Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Παγωτά και υδατάνθρακες!!!

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη sugarvampire
    Περιοχή
    Athens
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο καινούριο βιβλίο Ινσουλινοθεραπεία & Μεσογειακή Διατροφή στην Καθημερινή Πράξη υπάρχουν όλα τα παγωτά με αναλυτικές πληροφορίες, όπως επίσης και για φαστ φουντ. Πόσες Θερμίδες, Πρωτείνες, Λίπη, Υδατάνθρακες και Μονάδες Ινσουλίνης χρειάζεται κάποιος που κάνει 1 μονάδα ανα ισοδύναμο, 1,5 μονάδα ανα ισοδύναμο και 2 μονάδες ανα ισοδύναμο. Και έχει για πολλά φαγητά πληροφορίες και συνταγές.
    Ξέρω ότι είναι διαφήμιση αλλά δε νομίζω να ήταν ότι καλύτερο να κάτσω να γράφω μέσα από το βιβλίο πληροφορίες. Εγώ απλά θα σας πρότεινα να το ρίξετε μια ματιά γιατί αξίζει
    Αυτο το βιβλιο κυκλοφορει σε συγκεκριμενα βιβλιοπωλεια η και σε ολα τα μεγαλα?
    Γενικα συνισταται σε εναν ασχετο (με ισοδυναμα) πλην διψασμενο (να τα μαθει) ?
    Thats me..

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη DODO
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sugarvampire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thats me..
    Πραγματικά είναι πολύ ενδιαφέρον βιβλίο!Το έχω ήδη παραγγείλει από το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου.Μου φάνηκε απλό και ιδιαίτερα κατανοητό!Πόσο μάλλον για κάποιον άσχετο (με ισοδυναμα) πλην διψασμενο (να τα μαθει)

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sugarvampire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thats me..
    Λογικά στα μεγάλα βιβλιοπωλεία υπάρχει και αν όχι το παραγγέλνεις. Είναι πολύ απλό όπως λέει και η DODO και μάλιστα είναι φτιαγμένο για άτομα που δυσκολεύονται με τους υπολογισμούς των υδατανθράκων
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη sugarvampire
    Περιοχή
    Athens
    Ενταξει λοιπον. Θα το παρω μιας και εχει και εκπτωσεις. Thanx!

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη Natasa
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Ο οδηγός διατροφής για την ρύθμιση του Διαβήτη που έχει εκδόσει πρόσφατα η Ελληνική Διαβητολογική Εταιρία είναι ένα πολύ καλό βιβλίο εξίσου!

Περιέχει όλα σχεδόν τα προιόντα που υπάρχουν στα ράφια των supermarket, fastfood, παγωτά αλλά και γενικές οδηγίες!

Διατίθετε δωρεαν από τα περισσότερα Διαβητολογικά κέντρα!

Ζητήστε το εκεί που σας παρακολουθούν! Εάν δεν το έχουν μπορώ να σας στείλω εγω κάποια από εδώ!!
    Εμεις δίνουμε σε όλα τα παιδιά που έρχονται, αλλά σίγουρα θα περισσέψουν 10- 20 βιβλία γιαυτούς που δεν το βρίσκουν!
    ...Ήρωας...

spirosway
    Guest

κατάλογος από την ΕΒΓΑ

Σήμερα έχω στα χέρια μου την αναλυτική σύνθεση των υδατανθράκων...ίσως να θέλει κάποιες διευκρινήσεις...όπως για να βρείτε το σύνολο ων υδατανθράκων πρέπει να προσθέσεται τα επιμέρους κομάτια πχ ζάχαρη+λακτόζη+φρουκτόζη+... .=σύνολο υδατανθράκων...για οποιαδήποτε απορία ενημερώστε να ρωτήσω ή αν ξέρω θα σας απαντήσω ο ίδιος.

ας με ενημερώσει κάποιος Mod ή Admin πως θα κάνω επισύναψη το αρχείο...με τον κλασικό τρόπο δεν το δέχεται...μόνο φωτογραφίες δέχεται...(είναι αρχείο excell)

ευχαριστώ τον κ.Νικήτα Φίλιππα
    Διευθυντής R&D

ΕΒΓΑ ΑΒΕΕ

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spirosway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έχω στα χέρια μου την αναλυτική σύνθεση των υδατανθράκων...ίσως να θέλει κάποιες διευκρινήσεις...όπως για να βρείτε το σύνολο ων υδατανθράκων πρέπει να προσθέσεται τα επιμέρους κομάτια πχ ζάχαρη+λακτόζη+φρουκτόζη+... .=σύνολο υδατανθράκων...για οποιαδήποτε απορία ενημερώστε να ρωτήσω ή αν ξέρω θα σας απαντήσω ο ίδιος.

ας με ενημερώσει κάποιος Mod ή Admin πως θα κάνω επισύναψη το αρχείο...με τον κλασικό τρόπο δεν το δέχεται...μόνο φωτογραφίες δέχεται...(είναι αρχείο excell)

ευχαριστώ τον κ.Νικήτα Φίλιππα
    Διευθυντής R&D

ΕΒΓΑ ΑΒΕΕ
    αν το κάνεις zip?

spirosway
    Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Omen Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το κάνεις zip?
    δυστηχώς,δοκίμασα διάφορους τρόπους αλλά όπως είδα...το site επιτρέπει "Έγκυροι τύποι αρχείων: bmp jpe jpeg jpg png tif tiif" αυτό γράφει στην επισύναψη αρχείων...
    αν δεν γίνεται τότε να το ανεβάσω αλλού και να δώσω Link...απλά ενημερώστε με..:)

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spirosway Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστηχώς,δοκίμασα διάφορους τρόπους αλλά όπως είδα...το site επιτρέπει "Έγκυροι τύποι αρχείων: bmp jpe jpeg jpg png tif tiif" αυτό γράφει στην επισύναψη αρχείων...
    αν δεν γίνεται τότε να το ανεβάσω αλλού και να δώσω Link...απλά ενημερώστε με..:)
    βάλε καλύτερα λίνκ...

spirosway
    Guest
    http://www.2shared.com/file/3689561/...17/sugars.html
    εδώ μπορείτε να το κατεβάσετε αρκεί να πατήσετε..."Save file to your PC:"
    μετά πρέπει να το αποσυμπιέσεται και να το ανοίξεται με το excel!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •