Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: Προτάσεις για το sugarfree!!!

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη Παύλος
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vicky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα προστέθηκε στο ''Σακχαρώδης Διαβήτης''
    :):D

spirosway
    Guest

Προτάσεις για το sugarfree!!!

Νομίζω λείπει ένα τέτοιο θέμα....να πει ο καθένας τις προτάσεις σου για το forum για να γίνει ακόμα καλύτερο....και ότι μπορεί να γίνει ας γίνει....

υ.γ κουράγιο OMEN

spirosway
    Guest

Exclamation Άσχημες ειδήσεις....

Η πρόταση μου έχει ως εξής...να μπαίνει μια σήμανση στις άσχημες ειδήσεις ή μια ερώτηση πριν μπούμε.....
    ο λόγος είναι ότι πολλά άτομα πιστεύω και να θέλουν να ελπίζουν...δεν μπορούν....
    αν διαβάσει ο άλλος...νέα μελέτη...του καθηγητή Χ έβγαλε ότι ο διαβήτης προκαλεί εκείνο εκείνο εκείνο...ε το μάθαμε πλεόν ρε παιδιά....
    ότι θέλει ας γίνει...αλλά ας υπάρχει μια σήμανση να μην διαβάζουμε όσοι δε θέλουμε αυτά...
    εγώ προσωπικά βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια....:mad:αν είναι να έρθει ας έρθει...αλλά μην τα πάθουμε και νωρίτερα επείδη θα αγχονόμαστε γι αυτό...

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη elfelsa
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spirosway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρόταση μου έχει ως εξής...να μπαίνει μια σήμανση στις άσχημες ειδήσεις ή μια ερώτηση πριν μπούμε.....
    ο λόγος είναι ότι πολλά άτομα πιστεύω και να θέλουν να ελπίζουν...δεν μπορούν....
    αν διαβάσει ο άλλος...νέα μελέτη...του καθηγητή Χ έβγαλε ότι ο διαβήτης προκαλεί εκείνο εκείνο εκείνο...ε το μάθαμε πλεόν ρε παιδιά....
    ότι θέλει ας γίνει...αλλά ας υπάρχει μια σήμανση να μην διαβάζουμε όσοι δε θέλουμε αυτά...
    εγώ προσωπικά βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια....:mad:αν είναι να έρθει ας έρθει...αλλά μην τα πάθουμε και νωρίτερα επείδη θα αγχονόμαστε γι αυτό...
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό.προσέχουμε όσο το δυνατόν περισσότερο δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλλο να κάνουμε και αυτά τα νέα και εμένα μου ρίχνουν πολύ την ψυχολογία..:(
    Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιι

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Καίτη
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Εμένα να δεις. Ελπίζω στην καλή ρύθμιση.

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Πιστεύω ότι ότι νέο ανακαλύπτεται ή παρατηρείται θα πρέπει να το μαθαίνουμε είτε είναι για καλό είτε για κακό. Δεν μπορούμε να υψώσουμε ιντερνετικές προειδοποιητικές ταμπέλλες που να λένε "Από εδώ τα καλά νέα" και "Από εκεί τα άσχημα". Επιλέγεις το τι θα διαβάσεις μόνος σου. Είσαι ελεύθερος να σταματήσεις το διάβασμα αμέσως μόλις στην πρώτη αράδα διαπιστώσεις ότι το άρθρο αναφέρεται σε κάτι που δεν σου αρέσει ούτε καν να το μάθεις. Θεωρώ απόλυτα σωστό το "η γνώση είναι δύναμη".
    Πάντως , αυτός που δημοσιεύει το άρθρο μπορεί να επιλέξει το smily που θα δείχνει η αρχική καταχώρηση, οπότε ένα sad ή smile θα έδινε μια ιδέα το τί αναγράφεται μέσα
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη DODO
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spirosway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελες δηλαδή να διαβάζεις και να ακούς ότι σου "προτείνεται" ως καλό?

spirosway
    Guest
    καταρχήν το εικονίδιο που πρότεινε ο Copier είναι ότι σκεφτόμουνα μπορώ να πω....
    επίσης να ξέρεται ότι δεν κλείνω τα μάτια στα δυσάρεστα....αλλά αρχίζει και μου τη δίνει να βλέπω ...
    1)Ο κύριος χ μετά από έρευνα έδειξε ο διαβήτης βλάπτει μάτια,αυτιά,πόδια κτλ κτλ
    2)Ο κύριος Y μετά από << << << << πόδια κτλ κτλ

Όλοι ξέρουμε ότι ο διαβήτης μπορεί να χτυπήσει τα πάντα...γιατί μας το λένε και μας το ξαναλένε?(δε βαρέθηκαν τα ίδια και τα ίδια?)και να θέλουμε να προσπαθήσουμε για το αντίθετο....θα μας κάνουν με το ζόρι να πιστεψουμε ότι "θέλεται δε θέλεται θα το πάθεται"....
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.....ΕΓΩ ΟΣΟ ΖΩ ΕΛΠΙΖΩ.....ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ....:cool:

υ.γ επίσης όλες αυτές τις έρευνες που κάνουν για να δούνε τι καταστρέφει ας τα δώσουνε να βρεθεί μια θεραπεία ποιο γρήγορα....και να θέλουν να μάθουν τι βλάπτει ο διαβήτης την επόμενη φορά ας έρθουν σε μένα να τους τα πω ΔΩΡΕΑΝ

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ίσως όμως και η επανάληψη των δυσάρεστων επιπτώσεων να κάνει τελικά καλό.
    Όπως όταν ακούμε συνέχεια το πόσο βλαβερό είναι το κάπνισμα ή ότι κάποιος που γνωρίζαμε έπαθε κάτι από αυτό (φτου-φτου-φτου) , αποφασίζουμε να το κόψουμε ή έστω να το μειώσουμε λίγο. Αν με κάποιο τρόπο δεν μας υπενθυμίζονται οι βλάβες που προκαλεί συνήθως αδιαφορούμε.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Εγώ θα πω ότι αν δεν υπήρχαν όλοι αυτοί που ασχολούνται και με τις επιπλοκές και τη διερεύνησή τους, τώρα θα είχαμε πλήρη άγνοια...

Σπύρο μιλάς λες και έχεις πλήρη γνώση των πάντων...

Αν δεν υπήρχαν αυτά τα άρθρα, οι έρευνες, οι δημοσιεύσεις, θα ήξερες τι γίνεται??
    Ήρωας...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •