Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: Προσοχή στο τί πίνουμε!

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Συμφωνώ. Αλλά αφήνω ένα μικρό παραθυράκι γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

Εγώ πάντως δεν κόβω αυτό το καφέ ποτό εκτός πια αν έχω πρόβλημα με το στομάχι μου. Μακάρι να μην έχω ποτέ!!!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Παιδιά, το βιντεάκι με την coca-cola και την mentos που έχει κυκλοφορήσει δεν είναι ψεύτικο. Το πείραμα το έκανα και εγώ το καλοκαίρι που μας πέρασε. Δεν θα ήθελα να έχω φάει mentos και μετά να πιώ και coca-cola. Δημιουργήθηκε πάρα πολύ αφρός σε δευτερόλεπτα. Σε ένα περιορισμένο χώρο , όπως ένα στομάχι , δεν γνωρίζω τι θα μπορούσε να έχει συμβεί.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Υπάρχει πουθενά αυτό το video να το δούμε κι εμείς? Το πείραμα βέβαια έχουμε σκοπό να το κάνουμε κιόλας!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Καραμέλα Το avatar του χρήστη chr
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει πουθενά αυτό το video να το δούμε κι εμείς? Το πείραμα βέβαια έχουμε σκοπό να το κάνουμε κιόλας!
    Ορίστε http://www.youtube.com/watch?v=hKoB0MHVBvM

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    πιτσιρικάδες ρίχναμε μαστιχα χίου μέσα στο γυάλινο μπουκάλι και γινόταν αυτο που βλέπεται στο βίντεο ... για να γίνει αυτό στο στομαχι σας που δεν μπορεί να γίνει με τπτ γιατι:
    1ον αν τα πιείς μαζί θα αφρίσει στον ισοφάγο ...
    2ον αν τα πιείς χώρια κατι απο τα δύο θα διαλυθεί απο τα υγρά στο στομάχι
    3ον αν όλα αυτά πούμε οτι δεν υφίστανται τότε πρεπει να πιουμε 1.5 litro για να τσιτάρει το στομάχι και μετα 4 μέντος για να δημιουργηθεί πίεση

και λέω και γω με την σειρά μου έτσι ρε παιδί μου ...
    οτι αν η μ...α ηταν εργόχειρο θα κάναμε την προίκα μας ...

1,5L και 4 mentos ????

δεν τρώτε λεω γω 4 σαντουιτς σαλονικιότικα και πιείτε 1.5L οχι coca αλλα νερό να δω εγώ θα σκάσετε ναι η οχι μεγάλη περιεργεια εχω

Παγωτό Το avatar του χρήστη πασχαλης
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stampa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απο οσο ξερω γενικα "η χρηση δεν πειραζει η καταχρηση πειραζει"

η το στομαχι μου ειναι γαλβανιζε η δεν με πιάνει τιποτα απο το εμβόλιο του στρατου

προπαγανδα νμζ οτι ειναι ολο το θεμα και μην πω και "μαυρη διαφημιση"
    και ποιος ομως ο λογος για μαυρη διαφημηση?ποιος θα κερδισει και τι?

και ημαστε ακομα ζωντανοι!
    στη σκηνη!
    σα ροκ συγκροτημα!κι αν μας αντεξει το σκοινι!
    θα φανει!
    στο χειροκροτημα.....

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη elfelsa
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    είχα δει ένα θέμα σχετικά με αυτό στους myth busters δεν ξέρω αν τη γνωρίζετε την εκπομπή πιάνουν μύθους και ιδιαίτερα παρατραβηγμένους όπως αυτός με την κοκα κόλα και τους καταρίπτουν ή τους επιβεβαιώνουν και αυτό με την κοκακόλα και τα mentos είναι απίθανο να συμβεί κυρίως για τους λόγους που λέει ο Πασχάλης.. αλλά αν θέλουμε να έχουμε το κεφάλι μας ύσηχο τότε απλά ας μην φάμε ποτέ mentos σε συνδιασμό με coca colla
    Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιι

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πασχαλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ποιος ομως ο λογος για μαυρη διαφημηση?ποιος θα κερδισει και τι?

αμα δεν το χεις αστο ρε πασχάλη ....

την μαυρη διαφήμιση την κάνει η ίδια η εταιρεία
    αυτό ειναι θέμα που ξεκινησε απο τοτε που θυμαμαι οτι υπάρχει το συγκεκριμενο αναψυκτικό και κυκλοφορεί σε Mail παρα πολλα χρόνια οτι μας καπνίσει δλδ τωρα καθόμαστε και το συσητάμε και δεν σκεφτόμαστε τα πολύ απλά που ανέφερα και τα έχω ξαναπεί και θα τα λέω πάντα με το να συζητάμε γιαυτό το μόνο που κάνουμε ειναι να ανεβάζουμε το ratio στο σερτς το google ... αν θέλετε να συζητήσετε κάτι πραγματικά επιβλαβες και με μεγάλα ποσοστα συζητήστε για το τσιγάρο ... και αυτό που μου την δίνει και ασχολούμαι είναι οτι τα ασχετα θέματα που ασχολούμαστε ειναι πιο πολλά απο το

"ελληνικό portal για το σακχαρωδη διαβήτη"

εμ 5-6 την βγάζουνε ολη την μέρα εδω μέσα έχουμε καταντήσει ρομάντζο μετα συγχωρήσεως ... και γυρνάω και γω να μπώ να δω τπτ ενδιαφέρον και το μόνο που θα κάνω στο τελος ειναι να διαβάζω την πρωτη σελίδα γιατι μεσα στο φόρουμ μονο για μας δεν μιλάμε εχουμε γίνει η μαρία η ασχημη και καταντήσαμε αυτο το ριμάδι το αναψυκτικό φώσκολος το κοντό και το μaκρύ μας ....

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Νομίζω ότι μετά από αυτό το post θα πρέπει να σε χρίσουμε πρόεδρο των Ανωμεριτών. Και δεν το λέω για πλάκα. Αλλά μην ξεχνάς ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να διαβάζει όποια από τα θέματα επιλέγει.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Καραμέλα
    Περιοχή
    Αθήνα
    "Ποτέ δεν θα πάρουμε διαφορετικά αποτελέσματα, εάν επαναλαμβάνουμε τις ίδιες πράξεις", Albert Einstein (με επιφύλαξη)

Πάντως, όσοι αποφασίσουν να διακόψουν την κατανάλωση αυτού του "ροφήματος" για 6 μήνες και το αντικαταστήσουν με κάποιο σπιτικό αλκαλικό ρόφημα, θα τους περιμένει ένα ευχάριστο αποτέλεσμα στην υγεία τους και τις εξετάσεις τους
    Νους υγιής εν σώματι υγιεί

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •