Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Αναλυτικές Οδηγίες για το Sweeter 1

Κουφέτο Το avatar του χρήστη katrin
    Περιοχή
    Βύρωνας

Exclamation Αναλυτικές Οδηγίες για το Sweeter 1

ΜΗ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ

Εάν δεν είστε εγγεγραμμένος χρήστης στο Sugarfree δεν έχετε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε το Sweeter, αλλά μπορείτε να δείτε μόνο τα πέντε πιο πρόσφατα μηνύματα που έχουν ποστάρει οι εγγεγραμμένοι χρήστες.

Για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε το Sweeter πρέπει να κάνετε εγγραφή στο Sugarfree εδώ, το link σας οδηγεί στη φόρμα εγγραφής.

Για να μπείτε στη σελίδα του Sweeter ακολουθείτε τα εξής βήματα.
    1. Πατάτε το Sweeter από το μενού και
    2. η σελίδα που σας εμφανίζεται, σας ενημερώνει για το τι ακριβώς είναι το Sweeter
    3. Στο τέλος του κειμένου θα δείτε την προτροπή για εγγραφή στο Suagrfree και το Sweeter. Πατώντας το σύνδεσμο από τη λέξη ‘εδώ’ οδηγείστε στη φόρμα εγγραφής.
    Με την ολοκλήρωση της εγγραφής σας, μπορείτε αυτόματα να στείλετε το μήνυμά σας από το shoutbox του Sweeter σε οποιαδήποτε σελίδα του Sugarfree καθώς και να χρησιμοποιήσετε και όλες τις λειτουργίες του Sweeter.

LOG IN

Για να κάνετε log in, πρέπει να συμπληρώσετε το user name και τον κωδικό σας στο ‘Είσοδος του Χρήστη
    1. πληκτρολογείτε το user name σας στο πρώτο πεδίο, κάτω από το Χρήστης
    2. πληκρολογείτε τον κωδικό σας, στο δεύτερο πεδίο, κάτω από το Κωδικός
    3. και πατάτε ‘Σύνδεση’.

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ

Αφού πρώτα έχετε κάνει log in στο Sugarfree μπορείτε να στείλετε το μήνυμά σας
    1. Πληκτρολογώντας το στο κουτάκι του shoutbox στα δεξιά της κάθε σελίδας
    2. Το κάθε μήνυμα δεν πρέπει να υπερβαίνει τους 140 χαρακτήρες
    3. Μόλις είστε έτοιμοι επιλέγετε Αποστολή.

Έχοντας κάνει log in και είστε στη σελίδα του Sweeter η σελίδα που βλέπετε είναι αυτή:

Μπορείτε: να αναζητήσετε του φίλους σας, να τους ακολουθήσετε και να σας ακολουθήσουν.

Συνέχεια....

Κουφέτο Το avatar του χρήστη katrin
    Περιοχή
    Βύρωνας

Αναλυτικές Οδηγίες για το Sweeter 2

A. Ακολουθώ...

Ακολουθώ κάποιο χρήστη σημαίνει ότι μπορώ να βλέπω αυτά που έχει ποστάρει στο sweeter το τελευταίο 24ωρο.

Στη λειτουργία αυτή έχω τη δυνατότητα να ακολουθώ μέχρι και έξι χρήστες. Όταν πάω να επιλέξω τον έβδομο μου βγάζει ένα μήνυμα, ότι ήδη έχω προσθέσει έξι άτομα.

Για να προσθέσω κάποιο χρήστη (ενώ έχω ήδη έξι) θα πρέπει να διαγράψω κάποιον άλλο και να προσθέσω αυτόν που θέλω.

Αναζητήσετε τους φίλους σας

Η διαδικασία είναι η εξής:
    1. Πληκτρολογείτε το user name του φίλου σας και
    2. πατώντας enter ή το εικονίδιο δίπλα από την αναζήτηση
    3. σας ανοίγει αυτόματα ένα παράθυρο με το χρήστη που ψάχνετε.
    4. Αφού επιλέξετε τον χρήστη που θέλετε, κάνοντας κλικ επάνω του, και πατώτας το ‘ok’ προστίθεται στη λίστα σας ‘Ακολουθώ’.
    Αν θέλετε να επιλέξετε και άλλο χρήστη κάνετε ακριβώς την ίδια διαδικασία.

Αφού έχετε επιλέξει τους χρήστες που θέλετε η σελίδα που βλέπετε είναι αυτή:

Διαγραφή

Αν δεν θέλω να ακολουθώ κάποιον πια μπορώ να τον διαγράψω από το ‘x’ που υπάρχει πάνω δεξιά στο κουτί του.

B. Με ακολουθούν...

Εδώ μπορώ να βλέπω ποιοι με ακολουθούν. Δηλαδή τα άτομα αυτά έχουν τη δυνατότητα να βλέπουν αυτά που έχω ποστάρει το τελευταίο 24ωρο.

Σε αυτή τη λειτουργία δεν υπάρχει περιορισμός για τον αριθμό των άτομων που με ακολουθούν.

Όταν με ακολουθεί κάποιος βλέπω:

1. Το Avatar του (εικονίδιο)
    2. Το user name του και
    3. Ο χρήστης υπάρχει στη λίστα σας.
      Στη περίπτωση που κάποιος σας ακολουθεί αλλά δεν τον ακολουθείτε εσείς υπάρχει η φράση ‘Ακολουθήστε αυτόν τον χρήστη’.

Καλή διασκέδαση!!

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •