Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 94 από 94

Θέμα: Παρουσιολόγιο γονέων!

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη manoula
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ

Ευχομαι καλο κουραγιο στους γονεις που εχουν παιδια με σακχαρωδη διαβητη.

Θα συμφωνησω (ισχυει και για τους μεγαλυτερους σε ηλικια) πως ιδιως στην αρχη
    για να βρουμε τι αυξανει ή μειωνει αποτομα την γλυκοζη
    χρειαζονται πολλες μετρησεις πριν, μετα τα γευματα και οχι μονον!!!
    Μετα οσο μεγαλωνει η εμπειρια θα τις μειωσουμε στις απολυτως απαραιτητες.
    Υπομονη και διαβαστε καποια βιβλια απο αυτα που συστηνει το site πχ αυτο
    Ταξιδεύοντας στη χώρα του διαβήτη:)

Κουφέτο Το avatar του χρήστη DIMITRAMORAI
    Περιοχή
    ΒΟΥΛΑ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΗΤΕΡΑ ΤΙΣ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑΣ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑΣ ΤΡΙΩΝ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΗΝΩΝ ΣΤΙΣ 13-03 -09 ΔΙΑΓΝΩΣΘΗ ΜΕ ΣΑΚΧΑΡΩΔΗ ΔΙΑΒΗΤΗ 1 ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙ Ο ΣΔ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΑΠΩΝ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΧΝΗΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΕΚΛΑΨΑ ΘΥΜΩΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤΑΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SF ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΑΠΟΡΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΙΚΟ ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗ ΜΕ ΑΠΛΟ ΕΜΑΙΛ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ

Παγωτό Το avatar του χρήστη stampa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITRAMORAI Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΗΤΕΡΑ ΤΙΣ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑΣ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑΣ ΤΡΙΩΝ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΗΝΩΝ ΣΤΙΣ 13-03 -09 ΔΙΑΓΝΩΣΘΗ ΜΕ ΣΑΚΧΑΡΩΔΗ ΔΙΑΒΗΤΗ 1 ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙ Ο ΣΔ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΑΠΩΝ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΧΝΗΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΕΚΛΑΨΑ ΘΥΜΩΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤΑΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SF ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΑΠΟΡΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΙΚΟ ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗ ΜΕ ΑΠΛΟ ΕΜΑΙΛ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ
    είμαι διαβητικός απο μικρός ... αλλά δεν ξέρω να σου πω πως αισθάνθηκαν οι γονείς μου με την διάγνωση ... αυτό που μπορώ να σου πω όμως ... χωρίς να είμαι απο τους γονείς που είναι με διαβητικά παιδιά ... είναι οτι δεν ξέρω τι θα κάνω για τα παιδιά μου ... αλλά!!!!!!!!!!!!!!!! οτι θα κάνω όπως όλοι οι γονείς τ πάντα για το καλύτερο τους .... και εσύ για να μην σε στεναχωρεί όλα θα διωρθιωθούν ...

καλά για τα κεφαλαία και τα greeklish θα σε φωνάζουν άλλοι .... εμένα δεν με αφήνουν να κάνω τπτ ... απλά μου την λένε μάλλον δεν ειμαι πολύ άντρας
    Ο χώρος τις υπογραφής μου ενοικιάζεται ή ανταλλάσσεται με μεζονέτα στο Πανόραμα ή στο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκης) για παραπάνω πληροφορίες απευθυνθείτε εντός

ΓΝΩΣΙΣ ΔΙΑ ΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη nikolas4
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ

Exclamation

O μικρός ενώ στην αρχή ήταν υπάκουος(ως προς το φαγητό) τώρα άρχισε όλο και τρώει στα κρυφά κυρίως γλυκά.

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •