Σελίδα 2 από 41 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 402

Θέμα: Απορίες με την ρύθμιση

Καραμέλα
    Περιοχή
    ΚΟΡΩΠΙ
    Και με τη χρήση της ινσουλίνης πόσο σου πηγαίνει?

Παγωτό Το avatar του χρήστη πασχαλης
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    ετσι μπραβο fidelio πεσ τα που οι γιατροι λενε οτι το 60 και το 70 ειναι καλεσ τιμες εγω κατω απο τα 70 τρεμω σαν το ψαρι!!!

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    με την χρηση ινσουλινης δεν ξεπερναω τα 170 κατα την διαρκεια της ημερας.εγω κανω ομωσ 4 ενεσεισ την ημερα πριν το πρωινο πριν το μεσημεριανο πριν το βραδινο και πριν κοιμηθω! ετσι ειναι η θεραπεια που ακολουθω.

Καραμέλα
    Περιοχή
    ΚΟΡΩΠΙ
    Αρα τις δικες μου μετρησεις πριν και μετα το φαγητο τις βρισκεις φυσιολογικές? Το πρωι οταν ξυπνας ποσο εχεις? Και το βραδυνο προσπαθω να ειναι πριν τις 9. Αλλα σε site διαβασα οτι για να μειωθουν οι πρωινες τιμες σε φυσιολογικα επιπεδα παιζει ρολο το απογευματινο σνακ, στο οποιο πρεπει να υπαρχει υδατανθρακας. Ενω σε εμενα έχει αναφέρει γάλα ή φρούτο.

Καραμέλα
    Περιοχή
    ΚΟΡΩΠΙ
    Και μια αλλη ερωτηση. Όταν η δευτερη μετρηση μετα το φαγητο είναι μικρότερη απο την πρωτη, πριν το φαγητο, τι ακριβως σημαινει?

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    οι πρωινες τιμεσ μου ειναι 60 με 120 2-3 ωρες μετα τα γευματα το δεν περναει το 170 -180 αναλογα με το τι θα φαω γιατι αν ξεχαστω και φαω λιγο παραπανω καποιεσ φορεσ μπορει να φτασει και 200 και 250 και 300επεισης θα ανεβει αν εχω νευρα αν εχω αγχος . γενικα οταν περναω καλα και ειμαι ηρεμος ρυθμιζετε πολυ καλυτερα!

Καραμέλα
    Περιοχή
    ΚΟΡΩΠΙ
    Σε εμένα το ανώτερο μετά το φαγητό είναι 117 ( όταν εκανα πείραμα να φάω μακαρόνια ως κυρίως γεύμα ). Και το πρωι μεταξύ 85 και 103.

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    αν μετρησεισ 2 φορες στο καπακι που λενε και δειξει διαφορετικο αποτελεσμα ειναι θεμα μετρητη αν εννοεις αυτο αν παλι θελεις να πεις οτι μετρασ το ζαχαρο και ειναι για παραδειγμα 90 τρωσ και μετα ειναι 80 αυτο πιστευω ειναι θεμα παρααγωγης ινσουλινησ απο το παγκρεας γιατι μην ξεχνασ οτι το δικο σου υπολειτουργει ενω το δικο μου εχει βγει στην συνταξη!!!

Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    ζαχαρα ειναι αυτα που εχεις!και χωρις ινσουλινη!!!μια χαρα εισαι!!!καιι με μακαρονια?

Καραμέλα
    Περιοχή
    ΚΟΡΩΠΙ
    Ακριβώς. Αυτο λεω κι εγω. Αμα παρω και ινσουλινη θα με ψαχνουν. Τα μακαρόνια ήταν 1 + 1/2 φλυτζανιού με 4 κουταλιές σάλτσα , ελάχιστο τυρί και σαλάτα όση θέλω. Ενω με μανέστρα έφτασα τα 105. Άρα δε νομίζω οτι ο γιατρός είχε δίκιο, ο οποίος ήταν σε μια κατάσταση πανικού, λες και ήμουν με μετρήσεις του τύπου 500. Άρα μάλλον προμηθειες παίρνουν απο τις ινσουλίνες, παρά καθοδηγούν σωστά. Άλλοι μου είπαν να μη δινω σημασία και να το ξεχάσω, αφού οι τιμές είναι φυσιολογικές. Σήμερα ενώ πριν το φαγητό είχα 68 , 1 ώρα μετά η μέτρηση έδειξε 87....και νιώθω κάπως περίεργα. Να φαντστείς, αυτή την εποχή δε δουλεύω, παρά λίγες ώρες την εβδομάδα. Αν δούλευα κανονικά, σίγουρα θα ήταν πολύ πεσμένο.

Σελίδα 2 από 41 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •