Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Καπνιζετε?

Ψήφισαν
29. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι

9 31,03%
  • Οχι

16 55,17%
  • Περιστασιακα

4 13,79%
Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 54

Θέμα: Καπνιζετε?

ice_cream
    Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COPIER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυξάνει την συγκέντρωση της αυξητικής ορμόνης ; Έπρεπε να αρχίσω το κάπνισμα από τα 12

Παγωτό Το avatar του χρήστη πασχαλης
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΗΤΗ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΩ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΒΗΤΙΚΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΝΕΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΕΛΑΤΩΣΑ ΣΕ 5 ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ!

Κουφέτο
    Περιοχή
    athens
    Να πω και εγω την αποψη μου και τις εμπειριεςμ.Καπνιζω πριν παθω διαβητη και συνεχιζω ακαθεκτος,κανω στριφτα μισο χρονο αφοτου το αρχισα,μια περιοδο το ειχα κοψει για τρεις μηνες και μετα το ξανα ξεκινησα λογο καποιων ατυχων-θλιβερων συμβαντων.Αυτο που ξερω για το τσιγαρο δεν ειανι οτι αυξανει τη γλυκοζη και δε ξερω κατα ποσο ισχιει.Το σιγουρο ειναι οτι εμποδιζει την δραση της ινσουλινης και μπορει να το εφαρμοσει οποιοσδηποτε καπνιζων διαβητικος κανοντας λιγα ή καθολου τσιγαρα για μια μερα.Θα εχει πολυ καλυτερα ζαχαρα, ισως και υπογλυκαιμιες.

Ευχομαι συντομα να μου ερθει η θεληση να κοψω το τσιγαρο γιατι δεδομενα δεν αξιζει απλα ειναι κατι νευρικο,σαν τικ ή οπως αλλοι σκαλιζουν τη μυτη τους ετσι και εμεις εχουμε αυτο το ̔"tik" ας πουμε.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη joie
    Περιοχή
    Αθήνα
    το τσιγάρο απαγορεύεται στους Διαβητικούς, λόγω του ότι είναι ένας επιπρόσθετος σημαντικός παράγοντας για βλάβη σε αγγεία και αρτηρίες...

σταματήστε το ρε παιδιά..προσπαθήστε τουλάχιστον..
    '' Στη σκηνή δίχως μάσκα και λόγια ''

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη mfatsa
    Περιοχή
    serres
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joie Εμφάνιση μηνυμάτων
    το τσιγάρο απαγορεύεται στους Διαβητικούς, λόγω του ότι είναι ένας επιπρόσθετος σημαντικός παράγοντας για βλάβη σε αγγεία και αρτηρίες...

σταματήστε το ρε παιδιά..προσπαθήστε τουλάχιστον..
    οχι μονο στους διαβητικους αλλα σε ολους πειραζει ελα μου ντε που μας εχει γινει συνηθεια κ δεν μπορουμε να το κοψουμε η μαλλον δεν θελουμε να το κοψουμε
    Αν ο Θεός ξεχνούσε για μια στιγμή ότι είμαι μια μαριονέτα φτιαγμένη από κουρέλια και μου χάριζε ένα κομμάτι ζωή, ίσως δεν θα έλεγα όλα αυτά που σκέφτομαι, αλλά σίγουρα θα σκεφτόμουν όλα αυτά που λέω εδώ.

Παγωτό Το avatar του χρήστη πασχαλης
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    ολα μια ιδεα ειναι!εγω τελευταια φορα καπνισα 1-1-07. ειπα καπνιστης ως και τις πρωτες ωρες του 2007 μετα τελος!και αυτο εκανα!οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες!
    μετα θα δεις μεγαλη διαφορα στις αντοχες σου και θα σου αρεσει!!!

και ημαστε ακομα ζωντανοι!
    στη σκηνη!
    σα ροκ συγκροτημα!κι αν μας αντεξει το σκοινι!
    θα φανει!
    στο χειροκροτημα.....

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη eelenii
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ..

OXI..ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ...ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ,ΔΙΑΒΗΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΜΗ,ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΘΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ..:mad:

Περιοχή
    serres
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πασχαλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα μια ιδεα ειναι!εγω τελευταια φορα καπνισα 1-1-07. ειπα καπνιστης ως και τις πρωτες ωρες του 2007 μετα τελος!και αυτο εκανα!οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες!
    μετα θα δεις μεγαλη διαφορα στις αντοχες σου και θα σου αρεσει!!!
    ειναι λιγο δυσκολο για το προβλημα ειναι οτι εγω δεν θελω να το κοψω οχι οτι δεν μπορω
    εχω κοψει τα ξενυχτια το ποτο κ αλλα πολλα αλλα το τσιγαρο δεν θελω να το κοψω
    Αν ο Θεός ξεχνούσε για μια στιγμή ότι είμαι μια μαριονέτα φτιαγμένη από κουρέλια και μου χάριζε ένα κομμάτι ζωή, ίσως δεν θα έλεγα όλα αυτά που σκέφτομαι, αλλά σίγουρα θα σκεφτόμουν όλα αυτά που λέω εδώ.

ice_cream
    Guest
    δε καπνιζω και δε ξερω. Ομως ζυγισε τα πραγματα. Μπορουμε να ξεσπαμε αλλου

Περιοχή
    serres
    για να ξεσπαμε αλλου πρεπει να εχεις πολλες επιλογες κ εδω που μενω δεν εχω πολλες επιλογες

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •