Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 57

Θέμα: Υπογλυκαιμία και ύπνος

ice_cream
    Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Καίτη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς κάνομε γύρω στις 3 σχεδόν κάθε νύχτα.
    σας καταλαβαινω, το ειδα και στις κατασκηνωσεις ποσο πολυ αναγκαιο ηταν. Πριν το βραδυνο, στις 11 το βραδυ και στις 3 το πρωι.

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη sta1
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COPIER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς κάνετε βραδυνές μετρήσεις ;
    Eμείς ναι!
    Όχι στάνταρ ώρα, ανάλογα με τί τιμή θα κοιμηθεί!
    Ο systran αυτοπροσώπως!
    Και για όσους δεν κατάλαβαν Χειρούργος αγγλικών !

Καραμέλα
    Περιοχή
    Alonissos
    1)χθες με επιασε κ μεχρι να καταλαβω τι ειχε γινει...Σηκωθηκα κ εψαχνα απαγνωσμενα κατι να φαω!!!Γιατι οταν ειμαι απο τον υπνο δν καταλαβαινω τι κανω και την ζαχαρη την ειχα στο γραφειο μου...
    2)Οχι,δν μπορω να κοιμηθω γτ υδρωνω,τρεμω κ αναστατωνομαι...Το διωρθωνω αμεσως!!

Κουφέτο Το avatar του χρήστη ufo
    Περιοχή
    Αθήνα
    1) Σηκώνομαι σαν το ζόμπι και τρώω ό,τι βρίσκω. Συνήθως βέβαια το πρωί έχει πάει στα ύψη....
    2) Δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ!

Γλυφιτζούρι
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Eυτυχως μεχρι τωρα δεν μας ετυχε βαρια υπογλυκαιμια στον υπνο.Κανουμε πριν κοιμηθει και μετα αναλογα με την τιμη εκεινη ,θα κανουμε στις 2.00 η στις 2.30.Βεβαια εχει τυχη να την κανει και στις 3.30.

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Υπομονή. Θα βρείς το μοτίβο για το πότε σου κάνει υπογλυκαιμίες στις 03.30 και δεν θα χρειάζεται να ανησυχείς. Μπορεί να είναι το είδος του φαγητού που έφαγε, αν έπαιξε πολύ, αν άργησε να κοιμηθεί, οτιδήποτε. Το βράδυ που θα κάνει υπογλυκαιμία και τα έχεις φρέσκα στην μνήμη σου, σημείωσε κάπου τί ακριβώς έκανε την προηγούμενη ημέρα. Την επομένη το ίδιο. Πιθανόν να σε βοηθήσει να βγάλεις άκρη.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Κουφέτο Το avatar του χρήστη elenagata
    Περιοχή
    arta
    καλημέρα είμαι η έλενα (και μιλάω δια μέσω του πατέρα μου) Είμαι 12 χρ. και γνώρισα τον διαβήτη πρίν 15 μέρες, είμαι λιγάκι θυμωμένη γι' αυτό. Όταν ξεθυμώσω θα σας μιλάω σίγουρα απ' ευθείας διάβασα πολλά χρήσιμα πράγματα και σίγουρα εκτιμώ το πολύ καλό χιούμορ σας και σαν ( πατέρα) μου έχει ανεβάσει το ηθικό.θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει να μου πει για το αν έχετε καταλάβει κάποια υπογλυκαιμία ενώ κοιμώσαστε πόσο έντονο είναι το συναίσθημα και γενικά πως το αντιμετωπίσατε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...περιμένω πολλές απαντήσεις

Κουφέτο Το avatar του χρήστη elenagata
    Περιοχή
    arta
    καλημέρα είμαι η έλενα (και μιλάω δια μέσω του πατέρα μου) Είμαι 12 χρ. και γνώρισα τον διαβήτη πρίν 15 μέρες, είμαι λιγάκι θυμωμένη γι' αυτό. Όταν ξεθυμώσω θα σας μιλάω σίγουρα απ' ευθείας διάβασα πολλά χρήσιμα πράγματα και σίγουρα εκτιμώ το πολύ καλό χιούμορ σας και σαν ( πατέρα) μου έχει ανεβάσει το ηθικό.θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει να μου πει για το αν έχετε καταλάβει κάποια υπογλυκαιμία ενώ κοιμώσαστε πόσο έντονο είναι το συναίσθημα και γενικά πως το αντιμετωπίσατε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...περιμένω πολλές απαντήσεις

Καραμέλα Το avatar του χρήστη giapanta
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    καλησπερα!!!!!η κορουλα σασ ειναι πολυ μικρη κ λογικο ειναι να ειναι παρα μα παρα πολυ θυμωμενη με τον διαβητη...οπως ολοι μασ αλλωστε!!!!!με τον καιρο θα συμφιλιωθει μαζι του αλλα αυτο θα γινει σιγα σιγα.....ευχομαι τα καλυτερα
    προσωπικα εχω αισθανθει υπογλυκαιμια κατα τη διαρκεια του υπνου κ εχω ξυπνησει...ειναι σαν να πυροδοτει κατι ολο τον οργανισμο εκεινη τη στιγμη κ σε ξυπναει.....ευτυχωσ ακομα δ εχω καποια εμπειρια λιποθυμιασ κ ελπιζω να μην εχει ουτε η κορουλα σασ. πιστευω θα ξυπναει στισ βραδυνεσ υπογλυκαιμιεσ απο μονη τησ.
    το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να κανει μολισ αισθανθει την υπογλυκαιμια κ ξυπνησει ειναι να μετρηθει για να το επιβεβαιωσει κ μετα αμεσωσ χυμο με ζαχαρη η κατι αλλο υγρο με ζαχαρη!!!!οχι κατι στερεο γιατι θα αργησει να τησ ανεβασει το ζαχαρο σε φυσιολογικα επιπεδα..κ εκεινη τη στιγμη τησ υπογλυκαιμιασ πρεπει να προσεξει να μην φαει πολυ, γιατι η υπογλυκ φερνει πεινα, γιατι μετα θα ανεβει αποτομα το ζαχαρο....ελπιζω να βοηθησα...:)

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Καίτη
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elenagata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθατε στο forum. Επειδή είναι πρόσφατη η διάγνωσή σας θα είστε σίγουρα εκτός από θυμωμένοι, και πολύ μπερδεμένοι (δε μιλάω μόνο για το παιδί αλλά και για σας). Εγώ προσωπικά βρήκα πολλές απαντήσεις και έμαθα πολλά πράγματα εδώ. Θα σας συνιστούσα να διαβάσετε παλιά θέματα του forum και θα βρείτε απάντηση σε αρκετές απορίες σας. Βέβαια τον πρώτο λόγο έχει ο γιατρός σας. Όσο για τις νυχτερινές υπογλυκαιμίες άλλοι τις καταλαβαίνουν άλλοι όχι. Εμένα ο γυιός μου δυστυχώς συνήθως δεν ξυπνά με την υπογλυκαιμία. Πρέπει να κάνετε οπωσδήποτε μέτρηση πριν τον ύπνο αλλά και τη νύχτα (κατά τις 2-3) να την μετράτε, τουλάχιστον τώρα στην αρχή για να έχετε μιά κάποια σιγουριά. Αυτά για αρχή.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •