Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 60

Θέμα: Ταινίες μέτρησης

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη mnk plus
    Περιοχή
    Αθήνα
    Συγνώμη για την αδιακρισία,αλλά λόγω της απώλειάς του,θα σταματήσεις να χρησιμοποιείς αυτό το μοντέλο μετρητή;;
    Dura lex,sed lex(?)....

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Αν σε βολεύει και θέλεις να συνεχίσεις να τον χρησιμοποιείς , να πάρεις τηλέφωνο την εταιρεία που το έχει. Είμαστε οι καλύτεροι πελάτες τους. Το πιό πιθανόν είναι να στο στείλουν δωρεάν. Σε εμάς, όταν πήρα τηλέφωνο και τους ζήτησα δεύτερο μετρητή για εφεδρικο (έχω δύο-τρείς εφεδρικούς), στην αρχή είπαν να πάω να αγοράσω. Όταν τους διευκρίνησα ότι προορίζεται για την κόρη μου που έχει διαβήτη , μου τον έστειλαν με courier την επόμενη ημέρα.
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη mnk plus
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αν και προσωπικά δεν έχω εμπειρία από τη συμεριφορά της Bayern,η αντιμετώπιση από τις περισσότερες από τις υπόλοιπες εταιρείας ήταν ιδιαιτέρως καλή-κέρδους παρόντος..''πάσα'' αγένεια παυσάτω-,μιας κι ο μεταξύ τους ανταγωνισμός για τα σχετικώς ακριβά αναλώσιμα είναι μεγάλος.

Μάλιστα,ίσως να μπορούσες να το παραγγείλεις κι από το φαρμακείο σου.Το έχω κάνει αρκετές φορές,και με μετρητές και με στυλο τρυπήματος.

Αααααααααα,και να μην ξεχάσω..τον τελευταίο καιρό,κάθε μήνα μου δίνουν για κάθε 3-4 κουτιά που αγοράζω κι έναν μετρητή Freestyle mini ή Freestyle,ανάλογα με το τι έχουν.
    Dura lex,sed lex(?)....

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη mfatsa
    Περιοχή
    serres
    ναι το σταματησα γιατι ειναι κ λιγο ακριβες σχεση με τις αλλες ταινιες.μεν εχω 3-4 μηχανακια αλλα χρεισημοποιω περισσοτερο το accu- chek γιατι μου στειλαν κ ενα μηχανημα το accu-chek smart pix για να περναω της τιμες κ απο το μηναχανακι κ απο την αντλια στον υπολογηστη. οποτε αν τις θελει καποιος μην τις πεταξω τζαμπα

Καραμέλα Το avatar του χρήστη biskotitsa
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

ΔΩΡΕΑΝ ΤΑΙΝΙΕΣ!

Καλημέρα σε όλα τα ζαχαρένια του sugarfree...

Επαναφέρω το θέμα, γιατί δεν ήθελα να ξεκινήσω νέο για ταινίες και να σας μπερδέψω...

Λοιπόν, εγώ έχω δύο μετρητές. Έναν της one-touch (ο εφεδρικός μου) και έναν της Medisense, ο οποίος είναι και ο "κολλητός" μου.

Χρησιμοποίησα μια φορά τον one-touch και μέχρι να μου αντικαταστήσουν τον Medisense, ο οποίος είχε χαλάσει. Στο κουτί με τις ταινίες για το one-touch που είχα πάρει έγραφε ότι στα 4 κουτιά δίνουν έναν δώρο. Αυτά γνωρίζω περί one-touch και τίποτε περισσότερο.

Όσον αφορά όμως τους Medisense η προσφορά είναι στα πέντε κουτιά... παίρνεις ένα δώρο και αυτό θα ισχύει για πάντα στην εταιρεία. Δεν είναι μία προσφορά με ημερομηνία λήξεως. Πριν, από λίγο, λοιπόν, που τηλεφώνησα στην εταιρεία για να ζητήσω ένα κουτί, πιάσαμε και λίγο την πάρλα με την υπάλληλο για τα ασφαλιστικά ταμεία, για ότι οι ταινίες δεν είναι αρκετές κλπ. Αυτό που μου αρέσει στη συγκεκριμένη εταιρεία είναι η ευαισθητοποίηση. Πάντα με ρωτάνε πώς είμαι, αν είναι καλή η ρύθμισή μου κλπ κι επειδή της είπα ότι δεν είναι με ενημέρωσε για τα εξής:
    1. Όσοι φοράνε αντλία μπορούν να επιστρέφουν τέσσερα κουτιά ταινιών αντί για πέντε προκειμένουν να παραλάβουν ένα δώρο.
    2. Το ίδιο ισχύει και για κάποιες εξαιρέσεις. Μία κατηγορία ανθρώπων που ανήκουν σε αυτές τις εξαιρέσεις είναι και όσοι δεν είναι καλά ρυθμισμένοι.
    Το βρήκα αρκετά ενθαρρυντικό

Για όσους δε γνωρίζουν, η διαδικασία έχει ως εξής:
    Συγκεντρώνετε τα άδεια κουτιά από τις ταινίες μέτρησης και μόλις συμπληρώσετε τετράδα η πεντάδα, τηλεφωνείτε στην εταιρεία. Ενημερώνετε πόσα κουτιά άδεια έχετε και σε 2 περίπου εργάσιμες σας στέλνουν τα δωρεάν κουτιά που δικαιούστε με κούριερ στο σπίτι σας, στο γραφείο σας κλπ χωρίς καμία απολύτως επιβάρυνση!

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Βλέπω σιγά σιγά μονιμοποιούν τα "δωράκια" οι εταιρίες

Πάλι καλά...τόσο χρήμα παίρνουν από 'μας... η όποια βοήθεια καλοδεχούμενη
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη IVAN
    Περιοχή
    BEΡΟΙΑ
    Εφ'όσον χρησιμοποιώ ταινίες μέτρησης της Bayer,έχω δωρεάν και αρκετούς μετρητές.
    Μήπως γνωρίζει κάποιος αν δίνουν και δωρεάν ταινίες με κάποιο τρόπο;
    Λένε οτί στις 4 συσκευασίες,δίνουν μία δώρο.Ισχύει αυτό από τη συγκεκριμένη εταιρία;;
    Και αν ναι,με πιο τρόπο;δηλ.μέσω φαρμακοποιού η μέσω εμού;
    Επικοινώνησα με την εταιρία αλλά και τις 3 φορες έλλειπε ο υπευθυνος και δεν πήρα απάντηση...Μήπως απουσιάζουν επίτηδες;;;

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη nikolas4
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IVAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφ'όσον χρησιμοποιώ ταινίες μέτρησης της Bayer,έχω δωρεάν και αρκετούς μετρητές.
    Λένε οτί στις 4 συσκευασίες,δίνουν μία δώρο.Ισχύει αυτό από τη συγκεκριμένη εταιρία;;
    Επικοινώνησα με την εταιρία αλλά και τις 3 φορες έλλειπε ο υπευθυνος και δεν πήρα απάντηση...Μήπως απουσιάζουν επίτηδες;;;
    Μόλις δουν το νούμερο σου απουσιάζουν όλοι. Καλά είναι δυνατόν να μην ξέρουν οι υπάλληλοι μιας εταιρείας τι προγράμματα τρέχουν; Μας δουλεύουν;

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη IVAN
    Περιοχή
    BEΡΟΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikolas4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις δουν το νούμερο σου απουσιάζουν όλοι. Καλά είναι δυνατόν να μην ξέρουν οι υπάλληλοι μιας εταιρείας τι προγράμματα τρέχουν; Μας δουλεύουν;
    Α'.Θα αλλάξω νούμερο.
    Β'.Μπορεί να είναι έτσι η πολιτική της εταιρίας.
    Γ'.Θα το ξαναπαλέψω από βδομάδα και θα ενημερώσω.
    Αλλά δεν πιστεύω εταιρίες τέτοιας εμβέλειας να παίζουν με τον πόνο μας.
    Το κόστος παραγωγής ταινιών είναι μηδαμινό γι'αυτές...στο κάτω κάτω
    γίνετε και διαφήμιση...
    Άνθρωποι είναι κι'αυτοί.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Καίτη
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IVAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς έχομε τον contour της Bayer που στέλνει το αποτέλεσμα στην αντλία. Κάθε τέσσερα άδεια κουτάκια μου στέλνουν ένα γεμάτο. Μου είπαν ότι αυτήν την προσφορά την έχουν μόνο για όσους έχουν αντλία και θέλουν να τους πεις τον αριθμό του μετρητή. Τους τον γράφω κάθε φορά. Τους στέλνω τα άδεια κουτιά ταχυδρομικά και σε 2-3 μέρες μου στέλνουν τα γεμάτα με κούριερ. Πάντως και η Abbot έχει την ίδια προσφορά νομίζω.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •