Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 209 από 209

Θέμα: Guardian RT

Καραμέλα Το avatar του χρήστη mimimoon
    Περιοχή
    Λαρισα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marylou Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα παιδια.διαβασα αρκετα απ οσα εχουν γραφτει εδω μεσα για τις αντλιες.ποιος ειναι ομως ο τροπος για να την χορηγηθουμε?χρειαζομαστε εγκριση απο καποια επιτροπη η κατι αλλο? τα ταμεια και συγκεκριμενα το ικα χορηγει τα αναλωσιμα?παμε κανονικα στο γιατρο ,μας τα γραγει και μετα αγοραζουμε η το αντιθετο? ευχαριστω

Μπορεις να επικοινωνησεις κατευθειαν με μια εταιρεια με αντλιες και να σου λυσει ολες αυτες τι αποριες!
    Εγω φοραω αντλια, εαν θελεις στειλες μου μηνυμα να σου δωσω ονομα εταιρειας και τηλεφωνο.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Icthyologist
    Περιοχή
    Λουτρά Αιδηψού
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COSTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σας πω τι εκανα εγω σε τετοιες περιπτωσεις οταν εχανα τη μπαλα:
    1)Ετρωγα τη μερα μονο 2 πολυ μικρα γευματα,2-3 ισοδυναμα.Ετσι μειωνεις πολυ τις πιθανοτητες για μεταγευματικη υπογλ.
    2)Προσπαθουσα να μην εχω εντονη σωματικη δραστηριοτητα
    3)Εκανα σοβαρη συσκεψη με τον εαυτο μου για να διαπιστωσω αν ειχα στρες-αγχος-στεναχωρια που δεν ειχα δωσει σημασια
    Αυτα βεβαια για 2-3 μερες μεχρι να καταλαβω τι συνεβαινε.
    Τωρα οταν χανω τη μπαλα αγοραζω εναν αισθητηρα συνεχους καταγραφης και τελος!!!
    Άμα σου πω ότι δεν είχα ιδέα γι' αυτή τη συσκευή... Πως τη χρησιμοποιείς;Είναι ακριβή;
    ’Ετερος εξ’ετέρου σοφός = ο καθένας γίνεται σοφός από τον άλλο.
    (Φράση του Βακχυλίδη).
    Λάθε βιώσας (Επίκουρος)

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη marylou
    Περιοχή
    Peiraeus, Attiki, Greece, Greece
    Τημ βρισκουμε στα φαρμακεια η κατοπιν παραγγελιας στις εταιρειες?

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Την εχει μονο η MEDTRONIC, το συστημα αυτο λεγεται GUARDIAN.Το συστημα αποτελειται απο εναν αυτοκολλητο αισθητηρα και μια μικρη συσκευη (σαν μικρο κινητο τηλεφωνο) που συνδεονται μεταξυ τους ασυρματα.Οι καινουργιας γενιας αισθητηρες εχουν πολυ μεγαλη ακριβια στις μετρησεις,παρομοια με τους κοινους μετρητες σακχαρου και χρειαζεται 2 φορες το 24 ωρο μετρηση απο δακτυλο για καλιμπραρισμα.Ο καθε αισθητηρας εχει 58 ευρω και κραταει επισημα 7 ημερες (ανεπισημα περιπου 9).
    Για εμενα εχει αποδειχθει σωτηριο,κυρίως στη δουλειά.
    Υπαρχουν διαφορα posts για το Guardian.Νομιζω Παναγιωτη για σενα ειναι ιδανικο,τουλαχιστον για να ρυθμιστης καλυτερα αν η γλυκοζ.σου ειναι ακομα υψηλη.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη jon
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COSTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εχει μονο η MEDTRONIC, το συστημα αυτο λεγεται GUARDIAN.Το συστημα αποτελειται απο εναν αυτοκολλητο αισθητηρα και μια μικρη συσκευη (σαν μικρο κινητο τηλεφωνο) που συνδεονται μεταξυ τους ασυρματα.Οι καινουργιας γενιας αισθητηρες εχουν πολυ μεγαλη ακριβια στις μετρησεις,παρομοια με τους κοινους μετρητες σακχαρου και χρειαζεται 2 φορες το 24 ωρο μετρηση απο δακτυλο για καλιμπραρισμα.Ο καθε αισθητηρας εχει 58 ευρω και κραταει επισημα 7 ημερες (ανεπισημα περιπου 9).
    Για εμενα εχει αποδειχθει σωτηριο,κυρίως στη δουλειά.
    Υπαρχουν διαφορα posts για το Guardian.Νομιζω Παναγιωτη για σενα ειναι ιδανικο,τουλαχιστον για να ρυθμιστης καλυτερα αν η γλυκοζ.σου ειναι ακομα υψηλη.
    Εμεις το εχουμε αυτο στον μικρο εδω κ 2 χρονια σχεδον κ ξερουμε καθε 5 λεπτα τι ζαχαρακια ειναι οτι καλυτερο εχει βγει .....

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη SugarDoc
    Περιοχή
    Χολαργός
    Είναι όντως φοβερό εργαλείο. Το κόστος όμως είναι σημαντικό και δεν αποζημιώνεται από τα ταμεία... Οπότε είναι καλό να μπαίνει μόνο όταν πραγματικά χρειάζεται. Άσε που μπορεί εύκολα να σε τρελάνει στην αρχή με τους συναγερμούς (γι' αυτό υπάρχει και το i-pro, που βλέπεις μαζεμένα αυτα που έκανες, στο τέλος της εβδομαδας)... Όπως και να' χει, για να έχουμε το μέγιστο όφελος, πιστεύω ότι όλα αυτά πρέπει να γίνονται σε συνεννόηση με το γιατρό μας (όχι με την εταιρεία).

ΥΓ: Να το μετακινησουμε στο αντίστοιχο θέμα;

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Την πρωτη μερα που το εβαλα απλα το κοιταγα χωρις να παρεμβαινω.Αυτο κρατησε 3-4 μερες μεχρι να καταλαβω περιπου τί γινετε και πως λειτουργει.Μεσα σε αυτες τις 3 μερες ομως ειδα,και αυτο ειναι το πιο σημαντικο,τι ακριβως επρεπε να διορθωσω στις δοσεις.Ετσι τις επομενες μερες εκανα τις διορθωσεις και ολα οκ.Βεβαια,εγω παραδειγμα εχω διαβητη 20+ χρονια και οσο να' ναι κατι παραπανω μπορουσα να αντιληφθω και ετσι να προσαρμοστω με την συνεχη καταγραφη,ενας γνωστος (και σημειωτεον πολυ αγχωδης τυπος) με 2 χρονια διαβητη με το που το εβαλε τις επομενες ωρες αρχισε να κανει διορθωσεις,παροτι του ειχαν πει και απο την εταιρια να μην κανει τιποτα τις πρωτες μερες,μονο να παρακολουθει.και ετσι εγινε τις πρωτες μερες κανονικο πανηγυρι! ε,μετα πηγε στον γιατρο και απο τοτε ολα οκ.
    Παντως,σαν εργαλειο διαχειρησης του διαβητη του βαζω αριστα.
    Και επειδη μου ηρθε μια ιδεα οσοι το χρησιμοποιουν ή θελουν να το χρησιμοποιησουν αν θελουν ας μου στειλουν pm ή οσοι εχουν το τηλ. μου ας με παρουν ενα τηλ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COSTIS : 08-12-2012 στις 11:11

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη marylou
    Περιοχή
    Peiraeus, Attiki, Greece, Greece
    Το εβαλα σε λαθος θεμα ,ζητω συγγνωμη.

Καραμέλα Το avatar του χρήστη Souzana
    Περιοχή
    Melíssia, Attiki, Greece, Greece
    δηλαδή πως λειτουργεί αυτός αισθητηρα συνεχους καταγραφης ; δεν το έχω ξαναακούσει και με ενδιαφέρει νομίζω :)

Σελίδα 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •