Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Επιπλοκές Διαβήτη!

Ψήφισαν
67. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Καμία επιπλοκή

48 71,64%
  • όχι τόσο σοβαρή επιπλοκή

13 19,40%
  • σοβαρή επιπλοκή

6 8,96%
Σελίδα 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 246 από 246

Θέμα: Επιπλοκές του διαβήτη!

Κουφέτο Το avatar του χρήστη vmplana
    Περιοχή
    Βολος
    Σας ευχαριστώ πολύ! Ειλικρινά έχω πάρει περισσότερη δύναμη διαβάζοντας όλους εσάς και τις εμπειρίες σας. Από την οικογένειά μου και από τον περίγυρό μου, είμαι η μοναδική που το έχω δεχτεί καλύτερα απ'όλους. Δεν είναι και τόσο εύκολο, όμως για να καταφέρω να δημιουργήσω κι εγώ τη δική μου οικογένεια, υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα γίνω δυνατή σαν το σίδερο!(και ψυχολογικά και σωματικά):)

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη marylou
    Περιοχή
    Peiraeus, Attiki, Greece, Greece
    καλως ηρθες και απο εμενα.διαγνωσθηκα 2-11-2010 και φυσικα το σοκ μεγαλο.οσο ομως περναει ο καιρος και ενημερωνομαι οσο το δυνατο περισσοτερο, μπορω να πω πως εχω λιγο ηρεμησει.φυσικα και οι αποριες πολλες ,το αγχος για τις επιπλοκες μεγαλο αλλα με ρυθμιση του διαβ.ολα θα πανε καλα.

Κουφέτο Το avatar του χρήστη zouzounes
    Περιοχή
    rodos
    καλως ηρθες κ απο μενα! και γω μαμα παιδιου με διαβητη ειμαι. μην φοβασαι τιποτα γλυκια μου, το κεφαλι ψηλα και ολα καλα!!!!
    αγγελικουλα ζαχαρη αγγελικουλα μελι!!!! ειναι το μωρο μου και εγω...μαμα μαιρη!!!:o

Καραμέλα Το avatar του χρήστη annak
    Περιοχή
    athens
    [QUOTE=vmplana;46318]ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Καλός όρισες ! είμαι και εγώ μαμά παιδιού με διαβήτη, αλλά καταλαβαίνω τα συναισθήματα σου. Εμάς διαγνώστηκε πέρσι τον Απρίλιο στην κόρη μας όταν ήταν 22 μηνών. Στην αρχή νομίσαμε ότι χάσαμε την γη κάτω από τα πόδια μας. Ο νους μας πήγαινε μόνο στο κακό θεωρούσαμε ότι όλα τα συμπτώματα που παρουσίαζε (ακόμα και ένας βήχας ) έκρυβε από πίσω του τον διαβήτη. Δεν είναι έτσι όμως ! Η ζωή όπως βλέπεις είναι γεμάτη ανατροπές. Μπορεί να μην εξαρτώνται από εμάς πολλά γεγονότα που μας συμβαίνουν, όπως είναι και ο διαβήτης, αλλά είναι στο χέρι μας να θωρακιστούμε ώστε αυτά τα γεγονότα να μας αφήσουν αλώβητους! Θα δεις ότι με καλή συνεργασία με τον γιατρό σου και ένα διατροφολόγο μετά από λίγο καιρό η υπόθεση του διαβήτη θα έχει γίνει μια εύκολη ρουτίνα.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη mariosinsuex
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vmplana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ! Ειλικρινά έχω πάρει περισσότερη δύναμη διαβάζοντας όλους εσάς και τις εμπειρίες σας. Από την οικογένειά μου και από τον περίγυρό μου, είμαι η μοναδική που το έχω δεχτεί καλύτερα απ'όλους. Δεν είναι και τόσο εύκολο, όμως για να καταφέρω να δημιουργήσω κι εγώ τη δική μου οικογένεια, υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα γίνω δυνατή σαν το σίδερο!(και ψυχολογικά και σωματικά):)
    χμμμμμ και για ποιον ακριβώς λόγο να ΜΗΝ είσαι δυνατή και να μπορείς να τα αντιμετωπίσεις όλα;
    Οι επιπλοκές του διαβήτη όπως ανέφερε και ο αγαπητός diabetic είναι πολλές και καποιες αρκετά δύσκολες.
    Καταρχήν το πρώτο που πρέπει να κάνεις έιναι να συμβουλευτείς έναν άλλο γιατρό για το πόδι σου (εφόσον ο γιατρός που το έιδε και του είπες τα συμπτώματα έκανε ότι κάνει κάθε γνήσιος έλληνας.....τον κινέζο......!!!)
    Πιθανόν ένας αγγειολόγος ή κάποιος της ειδικότητας των αγγέιων να σου δώσει απαντήσεις.
    Ότι και να είναι παλεύεται.Να είσαι σίγουρη.
    (Σου μιλάει άνθρωπος με μία απειροελάχειστη γνώση παραπάνω σχετικά με επιπλοκές.....) (και αυτές φυσικά εντονότερες λόγω απροσεξίας ...)
    Ο γιατρός (που θα σου δώσει το ερέθισμα να τον εμπιστευτείς να είσαι σίγουρη ότι θα σε βοηθήσει και με λιίγη προσοχή από εσένα να δεις ότι δεν θα είναι και τίποτα ....

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη akis
    Περιοχή
    itea
    καλως ηρθες κ απο εμενα κ εγω νεος ειμαι στον αγωνα αυτον αν κ εχω εμπειρια απο συγγενικο μου προσοπο! κ ξερω πολλα πραγματα σχετικα με την παθηση πολυ πριν το παθω εγω! σου ευχομε καλη δυναμη κ προπαντων να μην στεναχωριεσαι κ να μην σε παιρνει απο κατω! ολα θα πανε καλα!

Σελίδα 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •