Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Επιπλοκές Διαβήτη!

Ψήφισαν
67. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Καμία επιπλοκή

48 71,64%
  • όχι τόσο σοβαρή επιπλοκή

13 19,40%
  • σοβαρή επιπλοκή

6 8,96%
Σελίδα 3 από 25 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 246

Θέμα: Επιπλοκές του διαβήτη!

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη mnk plus
    Περιοχή
    Αθήνα
    Διάβασα τα παραπάνω και μου μαύρισε η ψυχή....αποχωρώ τάχιστα από το forum....Θα το σκεφτώ πολυ να επιστρέψω !!
    Dura lex,sed lex(?)....

spirosway
    Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nodas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνησω με την Vicky καπου ξεχνιεσαι και υπαρχουν διαστηματα που απο τις 4-5 μετρησεις κανεις 1-2
    ας κάνεις και 1-2 μετρήσεις αλλά άμα κάνεις αυτά που σου λέει ο γιατρός και είναι στα σωστά επίπεδα το ζάχαρο είτε το μετρήσεις είτε όχι το ίδιο είναι....Και ειδικά με την εμπειρία την δικιά σας τότε θα έπρεπε να είχατε πάντα σωστές τιμές.....αλλά "πουλάτε" την υγεία σας...

spirosway
    Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mnk plus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα τα παραπάνω και μου μαύρισε η ψυχή....αποχωρώ τάχιστα από το forum....Θα το σκεφτώ πολυ να επιστρέψω !!
    Καλήτερα να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα εκεί που πονάει και όχι να το αποφεύγεις!!!

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη nodas
    και σπυρο ελα και μιλα μας για τα ζακχαρα σου οταν ο οργανισμος εχει παθει ανθεκτικοτητα στην ινσουλινη (μονιμη κατασταση) , δεν ξερω αν σου εχει μιλησεις καποιος για αυτο ή αν το εχεις διαβασει πουθενα αλλα καποια στιγμη θα το πάθεις στο μελλον.
    Σασα Μπαστα: Επιστροφη στην ποιοτητα

Mετατρεψτε τε την γλυκοζυλιωμενη σε mg/dl

spirosway
    Guest
    και σπυρο ελα και μιλα μας για τα ζακχαρα σου οταν ο οργανισμος εχει παθει ανθεκτικοτητα στην ινσουλινη (μονιμη κατασταση) , δεν ξερω αν σου εχει μιλησεις καποιος για αυτο ή αν το εχεις διαβασει πουθενα αλλα καποια στιγμη θα το πάθεις στο μελλον.
    Καταρχήν δεν μιλάω για τα ζάχαρα μου αλλά για τις επιπλοκές του διαβήτη!!!(off topic)
    έχω ακούσει για την ανθεκτικότητα στην ινσουλίνη...σε αυτό έχεις δίκιο.....αλλά δε σου φταίει η ανθεκτικότητα αν λες βαριέμαι να υπολογίζω υδατάνθρακες,να μετρήσω το ζάχαρο,να ασκηθώ,να φάω πρωινό κτλ!!!έχω άδικο?

καλα σε 3 χρονια ελα και μιλα στους παλιους...

spirosway
    Guest
    καλα σε 3 χρονια ελα και μιλα στους παλιους...
    Και σε 3 και 53 θα μιλάω με τους παλιούς....!Εγώ όσο ζω θα προσπαθώ....επίσης με όσους μιλάω θα τους προτρέπω να κάνουν αυτό που πρέπει....(όπως είπα και στη Bίκυ,αν και δε χρειάζεται τις συμβουλές,είναι έξυπνη κοπέλα)....το ίδιο λέω και σε σένα....εάν εσύ και ο καθένας δε θέλεται ή βαριέσται να κάνετε αυτά που πρέπει για το διαβήτη....αυτό είναι στην κρίση σας....

Ζαχαροπλάστης Το avatar του χρήστη Vicky
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spirosway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ελπίζω έως τα 30-40 τουλάχιστον να τα καταφέρω...(μετά θα βγει η θεραπεία)...
    Αν δεν υπάρχει σταθερότητα ξέρω ότι θα έχω πρόβλημα....αλλά εγώ πιστεύω πως μια ζωή θα το ρυθμίζω καλά....αφού το κάνω τώρα που δεν είμαι και στο μήνα του μέλιτος γιατί να μη το κάνω και του χρόνου και σε 10 χρόνια?
    Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να αμελήσω τις υποχρεώσεις μου(όπως μετρήσεις,διατροφή,άσκηση κτλ)....όταν βάζω κάτι στο μυαλό μου το κάνω....
    Και εγώ χωρίς Διαβήτη τα προηγούμενα 19 χρόνια νομίζεις ήταν ρόδινα?όλοι έχουμε τα προβλήματα μας αλλά δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω και να παρατάμε την υγεία μας...γιατί να παρατήσεις τις μετρήσεις?τι όφελος θα έχεις?αυτό λέγεται αυτόκτονία.....
    Δεν είναι θέμα αμέλειας Σπύρο!!!!

Μιλάμε για κούραση!!!!
    Ήρωας...

χαχα εισαι νεος στο αθλημα δειχνεις εξαιρετο ζηλο, ο ενθουσιασμος σε εχει τυφλωσει και το παντελονι σου ειναι λιγο βρεγμενο, τωρα απο χαρα ειναι, απο φοβο ειναι η ιστορια θα το κρινει...

spirosway
    Guest

χαχα εισαι νεος στο αθλημα δειχνεις εξαιρετο ζηλο, ο ενθουσιασμος σε εχει τυφλωσει και το παντελονι σου ειναι λιγο βρεγμενο, τωρα απο χαρα ειναι, απο φοβο ειναι η ιστορια θα το κρινει...
    Εγώ ένα έχω να πω....."Ο επιμένων νικά"

Σελίδα 3 από 25 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •