Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 45 από 45

Θέμα: Latent Autoimmune Diabetes of the Adult (LADA)

Ισχυει πως χωρις αυτες τις εξετασεις δεν μπορει να βγαλεις τα δικαιολογητικα για ποσοστο αναπηριας?

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη SugarDoc
    Περιοχή
    Χολαργός
    Με την πιστοποίηση αναπηρίας γίνεται ένα μπέρδεμα τελευταία και όντως ζητάνε αυτοαντισώματα σε ανθρώπους που έχουν τύπο 1 εδώ και 40 χρόνια (πράγμα τελείως παράλογο)... Σε κάθε περίπτωση όμως, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα είναι καλό να τα κάνει. Και αν είναι θετικά, να φυλάξει το αποτέλεσμα ως κόρη οφθαλμού γιατί σε πιθανή επόμενη εξέταση μετά από χρόνια μάλλον δεν θα το ξαναδει.

Αυτο για ποιο λογο γινεται?λογω της χρησης ινσουλινης? Γιατι εγω ας πουμε που εχω χασιμοτο δεν βλεπω μονο με το τ4 πτωση των αντισωματων μου...Μονο το σεληνιο με βοηθησε...Τι να λεμε τωρα,ο ελεγχος αυτοαντισωματων ειναι ονειρο θερινης νυχτος εδω ποτε δνε της εξηγησαν για τα ισοδυναμα και ποση ινσουλινη να κανει...Στα κουτουρου.Δεν παει να φαει ψητοκρεας με σαλατα ειτε μια πιαταρα μακαρονια...Εξου οι συνεχομενες υπογλυκαιμιες στην αρχη που ως συνεπεια ειχαν να χρειαζεται ζαχαρουχους χυμους εξου και τα κιλα που μπηκαν γρηγοροτατα....Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου με αυτο το θεμα

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη SugarDoc
    Περιοχή
    Χολαργός
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αιμιλια Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο για ποιο λογο γινεται?λογω της χρησης ινσουλινης?
    Όχι, δεν έχει να κάνει με τη θεραπεία. Η εμφάνισή τους είναι προσωρινή, από λίγο πριν την εκδήλωση του διαβήτη μέχρι λίγα χρόνια μετά. Υποθέτω ότι αφού καταστρέψουν όλα τα β-κύτταρα δεν έχουν αντικείμενο ύπαρξης πια.

Πρεπει να γινει αμεσα και αυτο να δουμε αν βρουμε τιποτα...

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 4 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 4 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •