Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 169 από 169

Θέμα: Απορίες

Ναι ακριβως για τον τυπου lada ενδιαφερομαι να συλλεξω πληροφοριες...Εγινε στην μητερα μου διαγνωση προσφατα και ψαχνω να ενημερωθω οσο το δυνατον περισσοτερο..

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Icthyologist
    Περιοχή
    Λουτρά Αιδηψού
    Και μένα παρουσιάστηκε όταν ήμουν 35 χρονών. Νομίζω είναι σύνηθες το φαινόμενο.
    ’Ετερος εξ’ετέρου σοφός = ο καθένας γίνεται σοφός από τον άλλο.
    (Φράση του Βακχυλίδη).
    Λάθε βιώσας (Επίκουρος)

Περιοχή
    Λουτρά Αιδηψού
    Τον τελευταίο καιρό ακολουθώ ένα τρόπο για καλύτερη ρύθμιση του ζαχάρου μου. Τις ημέρες που δουλεύω κάνω lantus 21 μονάδες, ενώ τα βράδια που ακολουθεί ρεπό κάνω 25. Με τον τρόπο αυτό έχω δει μεγάλη διαφορά και πιο σωστή ρύθμιση. Πως σας ακούγεται εσάς αυτό;
    (Φράση του Βακχυλίδη).
    Λάθε βιώσας (Επίκουρος)

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Icthyologist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τελευταίο καιρό ακολουθώ ένα τρόπο για καλύτερη ρύθμιση του ζαχάρου μου. Τις ημέρες που δουλεύω κάνω lantus 21 μονάδες, ενώ τα βράδια που ακολουθεί ρεπό κάνω 25. Με τον τρόπο αυτό έχω δει μεγάλη διαφορά και πιο σωστή ρύθμιση. Πως σας ακούγεται εσάς αυτό;
    Εμένα μου ακούγεται πολύ καλό γιατί δείχνει ότι ενδιαφέρεσαι για την υγεία σου και αντιμετωπίζεις τον διαβήτη σου με μεγάλη ωριμότητα και μπράβο σου!

Εχω και εγώ δει μεγάλη διαφορά στις τιμές,αλλά εμένα η κακή ρύθμιση οφειλόταν σε πολύ μεγάλο ποσοστό στην κακή ψυχολογία/κατάθλιψη που είχα...Κάνοντας λοιπόν μία σωστή ψυχοθεραπεία,μετά από άπειρες ώρες έρευνας για το ποιά προσέγγιση θα με βοηθούσε μέσα σε 2 μετρήσεις γλυκοζυλιομένης-σε απόσταση χρόνου 1 έτους πριν και μετά την ψυχοθεραπεια,η α' μέτρηση ήταν 10 και η β' 6.8 χωρίς καμία αλλαγή στις συνήθειές μου!

Η παρατήρηση και η προσπάθεια,πάντα αποδίδουν καρπούς.

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Icthyologist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται οτι κάνουμε πάντα αυτό που φέρνει καλά αποτελέσματα. Αν αυτό σε σένα δουλεύει αυτό πρέπει να κάνεις.

Οι μονάδες που κάνεις είναι πάντα σταθερές? Δηλαδή εκτός ρεπό πάντα 21?

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων

Εχω και εγώ δει μεγάλη διαφορά στις τιμές,αλλά εμένα η κακή ρύθμιση οφειλόταν σε πολύ μεγάλο ποσοστό στην κακή ψυχολογία/κατάθλιψη που είχα...Κάνοντας λοιπόν μία σωστή ψυχοθεραπεία,μετά από άπειρες ώρες έρευνας για το ποιά προσέγγιση θα με βοηθούσε μέσα σε 2 μετρήσεις γλυκοζυλιομένης-σε απόσταση χρόνου 1 έτους πριν και μετά την ψυχοθεραπεια,η α' μέτρηση ήταν 10 και η β' 6.8 χωρίς καμία αλλαγή στις συνήθειές μου!

Η παρατήρηση και η προσπάθεια,πάντα αποδίδουν καρπούς.
    Μπράβο ρε φίλη!!!! Πραγματικά μπράβο σου!

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός
    Diana, μπράβο σου! Χαίρομαι πάρα πολύ για 'σένα! Η συνειδητοποίηση της ανάγκης για ψυχολογική υποστήριξη και η ανεύρεση της κατάλληλης μεθόδου αποτελεί ακόμα μεγαλύτερο επίτευγμα από τη ρύθμιση του διαβήτη! Και πάλι, συγχαρητήρια!

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!
    Και κυρίως εσένα Ρενάτα,τον Κωστή και τον Παναγή που στα πιο βαθιά μου σκοτάδια-που τελικά μόνο από τον διαβήτη,δεν προέρχονταν-ήσασταν δίπλα μου και με στηρίξατε και από κοντά και με μηνύματα σε διάφορες απορίες και ανάγκες που είχα...

Τελικά όταν ξέρεις να δινεις,σίγουρα θα πάρεις κιόλας...μπορεί να μην είναι από την ίδια πηγή,αλλά από κάπου αλλού σίγουρα είναι!

Το ζήτημα είναι ότι ακόμα είμαι σε διαδικασία επούλωσης,αλλά πλέον ξέρω να το διαχειρίζομαι όλο αυτό!!
    Και όσο μεγαλώνει η διάθεση και η αυτοπεποίθηση,τόσο μικραίνει και ο διαβήτης-μεταφορικά και κυριολεκτικά-.

Περιοχή
    Λουτρά Αιδηψού
    Γεια σου ρε φιλενάδα, τα κατάφερες βλέπω!
    Κώστα ναι, τις μέρες που εργάζομαι κάνω σταθερά 21 μονάδες.
    (Φράση του Βακχυλίδη).
    Λάθε βιώσας (Επίκουρος)

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •