Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 172 από 172

Θέμα: Απορίες

Κουφέτο
    Περιοχή
    Λάρισα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου ακούγεται πολύ καλό γιατί δείχνει ότι ενδιαφέρεσαι για την υγεία σου και αντιμετωπίζεις τον διαβήτη σου με μεγάλη ωριμότητα και μπράβο σου!

Εχω και εγώ δει μεγάλη διαφορά στις τιμές,αλλά εμένα η κακή ρύθμιση οφειλόταν σε πολύ μεγάλο ποσοστό στην κακή ψυχολογία/κατάθλιψη που είχα...Κάνοντας λοιπόν μία σωστή ψυχοθεραπεία,μετά από άπειρες ώρες έρευνας για το ποιά προσέγγιση θα με βοηθούσε μέσα σε 2 μετρήσεις γλυκοζυλιομένης-σε απόσταση χρόνου 1 έτους πριν και μετά την ψυχοθεραπεια,η α' μέτρηση ήταν 10 και η β' 6.8 χωρίς καμία αλλαγή στις συνήθειές μου!

Η παρατήρηση και η προσπάθεια,πάντα αποδίδουν καρπούς.
    Δεν ξέρω αν είναι επι του παρόντος, αλλά είδα το μήνυμα και θεώρησα πως έπρεπε να ρωτήσω.. έχω διαβήτη τύπου 2 και αυτή τη στιγμή οι γιατροί συμφώνησαν πως πρέπει να παίρνω ινσουλίνη, καθώς με φάρμακα δεν είχα ανταπόκριση. Πέρα απο τον διαβήτη, έχω κατάθλιψη. Ενδέχεται να καλυτερέψει η κατάσταση , να μπορώ να το ελέγξω με χάπια αντί για χορήγηση ινσουλίνης σε περίπτωση που καλυτερέψει η ψυχολογία μου;

Συγγνώμη εκ των προτέρων αν ρώτησα βλακεία

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τριανταφυλλιά Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν είναι επι του παρόντος, αλλά είδα το μήνυμα και θεώρησα πως έπρεπε να ρωτήσω.. έχω διαβήτη τύπου 2 και αυτή τη στιγμή οι γιατροί συμφώνησαν πως πρέπει να παίρνω ινσουλίνη, καθώς με φάρμακα δεν είχα ανταπόκριση. Πέρα απο τον διαβήτη, έχω κατάθλιψη. Ενδέχεται να καλυτερέψει η κατάσταση , να μπορώ να το ελέγξω με χάπια αντί για χορήγηση ινσουλίνης σε περίπτωση που καλυτερέψει η ψυχολογία μου;

Συγγνώμη εκ των προτέρων αν ρώτησα βλακεία
    Καλησπέρα και χρόνια Πολλά!

Σίγουρα δεν είμαι εγώ αυτή που θα απαντήσει στο πως θα εξελιχθεί μία ασθένεια,αλλά σίγουρα το θεωρώ και απαράδεκτο κάποιος να μην γνωρίζει ότι οι ασθένειες κατα κύριο λόγο προέρχονται από ψυχολογικούς παράγοντες και σίγουρα μία σωστή ψυχοσύνθεση βοηθάει στην ύφεση των συμπτωμάτων,αν όχι και στην θεραπεία!

Σε καμία περίπτωση δεν είναι βλακεία η ερώτηση σας,η πορεία της ασθένειας σας θα εξαρτηθεί από την δική σας στάση ζωής

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 3 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 3 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •