Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 37 από 37

Θέμα: Σύλλογοι Διαβητικών

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jdks Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστουμε πολύ για τα καλά λόγια Γιώργο και είστε ευπρόσδεκτοι όλοι εδω κάτω να το ξέρετε
    δεν ήταν εκδρομή ήταν Ερευνητικό πρόγραμμα του jdrf που συμμετείχαν δυο νοσοκομεία από Κρήτη, με 5 μίση ώρες πεζοπορία, με κίνδυνο για υπογλυκαιμίες και με κλεισμένο ασθενοφόρο, δεν ήταν μια εκδρομη.
    Επιλέχτηκαν άτομα από τα δυο νοσοκομεία του Ηρακλείου που θωρούνται μάλλον πιο εξοπλισμένα από τα υπόλοιπα, δε φταίμε εμείς σε αυτό και δεν επιλεγούμε εμείς ούτε και ξεχωρίζουμε κανένα. Και επιλέχτηκαν από τους γιατρούς μας.
    Τα νοσοκομεία επέλεξαν και μας η δουλεία μας ήταν να είμαστε εκεί να βοηθήσουμε οργανωτικά, ο σύλλογος συμμετείχε στη διοργάνωση , τίποτα άλλο .
    Tα παιδιά που είχαν παραπόνα ξερουν οτι τους έχουμε ενοχλήσει να συμμετέχουν στα του συλλόγου και οχι μονο μια φορα.
    Από κει και πέρα δε μπορούμε με το ζόρι να πιάσουμε κανένα, απλά οι πόρτες είναι ανοιχτές, ορθάνοικτες.
    Χαιρετώ και καλά να μα στε όλοι, μας δίνεται δυνατότητα να προβάλουμε το σύλλογο όποτε χρειάζεται , με τις εκδηλώσεις που κάνουμε και τώρα από δω. Για μας είναι αρκετό αυτό, έχουμε πολλά θέματα να ασχοληθούμε και καλά θα κάνουμε να μη λέμε πολλά
    Και ενταξει τελος με εμας τωρα, να πει καποιο αλλο παιδι,να μα στε καλα ολοι. Νομιζω οποιος θελει μαθαινει και ξερει και κυριως οποιος θελει συμμετεχει
    για να γινει καποιος μελος απλα κανει μια εγγραφη, σε καποια εκδηλωση μας ή σε καποια μαζωψη που κανουμε ή εστω σε μια βολτα για καφε αν δεν ερθουν σε κατι απο ολα τα παραπανω
    Μα αυτό είναι ακριβώς το θέμα Γιάννη μου! Που? Πότε? Πως? αυτό είναι το μόνο πρόβλημα που υπάρχει...
    Όσο αφορά την "εκδρομή", αν υπήρχε κάποια καλύτερη ενημέρωση θα το ξέραμε. Από το λίγο που ξέρω το συγκεκριμένο άτομο, μόνο βοήθεια θα μπορούσε να προσφέρει. Αλλά αυτά είναι στο παρελθόν...Τώρα τι κάνουμε...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manoula Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως σε μερικα απο αυτα που λεει ο jdks θα συμφωνησω απολυτα,
    με βαση την ελαχιστη πειρα μου απο τους συλλογους εδω στο Μαρουσι.
    Οταν κανουμε χορους και λαχειοφορους ολοι ειναι προθυμοι να συμμετασχουν
    ακομη και τα μη μελη, στη λαντζα ομως και τα διοικητικα ελαχιστοι!
    Εαν υπαρχει (καθε ειδους) μασα και διασκεδαση ερχονται τρεχοντας ενω τον υπολοιπο χρονο ειναι εξαφανισμενοι.
    Ακομη αυτοι των Διοικητικων Συμβουλιων, εαν δεν τους καλεσουν τα 1 ή δυο πιο δραστηρια μελη,
    ουτε να συνεδριασουν ποτέ ειναι ικανοι ουτε να υποβαλλουν λιστα με αιτηματα
    σε καθε αρμοδια αρχη ξεκινωντας απ τον Δημαρχο...

Κατα τα λοιπα λαμπρη η πρωτοβουλια και του Omen να συγκεντρωθουν εδω
    στοιχεια για τους συλλογους διαβητικων ανα την χωρα!!!
    Δυστηχώς πάντα οι οργανωτές έχουν περισσότερο τρέξιμο, αλλά είναι νομίζω απόλυτα αποδεκτό!

Κουφέτο Το avatar του χρήστη Αρετή
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    και εγω εχω την ιδια απορια απο το ρεθυμνο προσπαθουμε να περασουμε ενα μηνυμα να μπουν στα ταμεια μασ οι καταμετρητεσ πρεπει να βοηθησουν ολοι τα παιδια μασ το δικαιουνται σε λιγεσ μερεσ ειναι η μερα των διαβητικων ασ φωναξουμε ολοι μαζι και ασ μπουν τα συμφεροντα στην ακρη 6974988971

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη nikolas4
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ

Ο σύλλογος της περιοχής μου άρχισε να κάνει ομάδες συζήτησης. Ένα θετικό βήμα από την πλευρά τους. Η πρώτη συζήτηση έγινε ήδη. Ήταν ενδιαφέρουσα άκουσα κάποια πράγματα που δεν ήξερα και ήρθα σε επαφή με άλλους γονείς και λύσαμε απορίες.

Καραμέλα Το avatar του χρήστη kos
    Περιοχή
    igoumenitsa
    AYRIO 07-11-2009 EXEI ENA SYNEDRIO STA GIANNENA STIS 18.30 STA LIUARITSIA STO KENTRO THS POLHS (ROLOI)

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kos Εμφάνιση μηνυμάτων
    AYRIO 07-11-2009 EXEI ENA SYNEDRIO STA GIANNENA STIS 18.30 STA LIUARITSIA STO KENTRO THS POLHS (ROLOI)
    Θα σε παρακαλέσω να μην χρησιμοποίείς greeklish. :)
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη dionz
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Στην παρακάτω ιστοσελίδα υπάρχει ένας κατάλογος συλλόγων που αφορούν τον διαβήτη ανά την Ελλάδα.
    http://www.sfee.gr/node/4472

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη dionz
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Εδώ υπάρχουν links και από το εξωτερικό:
    http://www.sweetblog.gr/links-diabiti/58.html

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •