Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 164 από 164

Θέμα: Απορίες....

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Εγώ δεν το εχω κάνει αλλά πάλι διαγνώστηκα με διαβήτη. Βέβαια 8-9 μήνες πριν, είχα κάνει ένα μικρό τατουάζ, 15 χρονών.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COSTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν το εχω κάνει αλλά πάλι διαγνώστηκα με διαβήτη. Βέβαια 8-9 μήνες πριν, είχα κάνει ένα μικρό τατουάζ, 15 χρονών.
    Κωστή,δε νομίζω ότι συνδέεται το εμβόλιο με τον διαβήτη.

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός
    Το μαντού δεν είναι εμβόλιο, είναι τεστ αν έχεις αντισώματα φυματίωσης. Το κάνει ο γιατρός και στις επόμενες 48-72 ώρες φαίνεται αν υπάρχει δερμοαντίδραση. Συνήθως στο εσωτερικό του βραχίονα. Ο δικός μου ο παιδίατρος μου ζωγράφιζε και λαγουδάκι γύρω από το τσίμπημα για να χαρώ.. Του γιού μου τώρα η παιδίατρος κάθισε και του 'κανε τον Ligtening Mc Queen!
    Το σημάδι στο μπράτσο ψηλά δεν είναι απ' το μαντού λοιπόν. Είναι απ' το αντιφυματικό εμβόλιο που στις δικές μας ηλικίες ήταν στον υποχρεωτικό εμβολιασμό, ενώ τώρα έχει καταργηθεί. Γινόταν συγκεκριμένα στο αριστερό μπράτσο και άφηνε στάνταρ σημάδι για να γίνεται εύκολα αντιληπτό από νοσηλευτικό προσωπικό ότι όντως έχει εμβολιαστεί κάποιος και δεν νοσεί/μεταδίδει φυματίωση. Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία, όπως ο γονείς μας, έχουν το στρογγυλό πλακέ κάπως σημάδι απ' το εμβόλιο της ευλογιάς. Επίσης έχει καταργηθεί νωρίτερα κι απ' τη δική μας γενιά.
    Εγώ πάντως που διαγνώστηκα 4 ετών ούτε μαντού είχα κάνει, ούτε τατουάζ.
    Κι αν υπήρχε συσχετισμός διαβήτη με τα τατού, η νέα γενιά θα ήταν όλοι διαβητικοί που κυκλοφορούν με τα "μανίκια" σχεδόν ανεξαιρέτως!

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    renata άσε με να πιστεύω πως εκείνα τα θεόπικρα χαπάκια φταίνε!! Μη μου χαλάς το όνειρο

Δεν ξέρω τί μπορεί να ευθύνεται στ' αλήθεια, αλλά έτσι το ανέφερα γιατί ήταν πολύ κοντά τα γεγονότα!! Να τονίσω πως αμέσως μετά από εκείνη την αηδία, ούτε η κουταλιά μέλι έφτανε για να βελτιωθεί η γεύση νυχτιάτκα!!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 6 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 6 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •