Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 22 από 22

Θέμα: Δεν ρυθμίζεται

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    <Renata>
    Κωστή, ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Φοβάμαι πως δεν είμαι και στην καλύτερη ρύθμιση... Το 6,9 ήταν ευχάριστη έκπληξη! Περίμενα χειρότερα. Όλο διορθώσεις κάνω. Καθυστερώ να κάνω τη βραδινή γιατί με παίρνει ο ύπνος με τα μικρά. Έχω σταματήσει να κάνω τις προγευματικές πριν το φαγητό γιατί πολύ συχνά τρώνε απ' το φαγητό μου. Τις κάνω καμιά ώρα αφού έχω φάει, άσε... Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως αλλάξω τη levemir και αρχίσω κάποια άλλη που χρειάζεται μια δόση τη μέρα και να την κάνω τα πρωινά. Μήπως είμαστε off topic; Συγγνώμη...

<Costis>

Αν θυμάμαι καλά φοράς το Libre,ε?
    Οι διορθώσεις που κάνεις έχουν λογική εξήγηση? Είναι δηλαδή εξ'αιτιας του ότι ξεχνάς ή σε παίρνει ο ύπνος?
    Έτσι όπως τα λες θα έπρεπε να έχεις αλλάξει σε tresiba ή τουλάχιστον σε tougeo.
    Με το smartwatch δεν έκανες τίποτα?
    Κοίτα, αν φτάνεις στο σημείο να έχεις συχνά γλυκόζ. πάνω από 7, πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να αλλάξεις πράγματα.

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός
    Τώρα έχω καιρό να το βάλω το libre. Δεν εκπλήσσομαι απ' τις μετρήσεις. Αναμενόμενο είναι να βλέπεις 200άρια αν τις περισσότερες φορές που τρως, κάνεις την γευματική ινσουλίνη 1-1,5 ώρα αφού έχεις φάει... Δεν είναι ότι δεν ξέρω τι φταίει ή τι πρέπει να κάνω. Ειναί ότι πρακτικά δεν ορίζω εγώ το χρόνο μου. Και να σου είμαι και πολύ ειλικρινής, δεδομένων των συνθηκών, μια χαρά ρυθμισμένη είμαι. Στο παρελθόν έχω υπάρξει πολύ χειρότερα και χωρίς καμιά αντικειμενική δικαιολογία. Τα παιδιά μου δεν θα μείνουν για πάντα μικρά. Μάλλον θα αλλάξω και σε tresiba ή toujeo. Εν κατακλείδι, ναι, έχω περιθώρια για βελτίωση αλλά δεν ανησυχώ σοβαρά. Ακόμη τουλάχιστον, να χτυπήσω ξύλο...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •