Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: One touch Verio και υψηλές μετρήσεις

Χθες παρέλαβα τον contour next one. Μου τον έστειλαν ταχυδρομικά με courier.
    Ταυτόχρονες μετρήσεις και με τους δύο σήμερα το πρωί.
    One touch Verio 124 mg/dl
    Contour next ONE. 113 mg/dl.

Επιβεβαιώνεται η «τάση» του One touch Verio να δείχνει παραπάνω.
    έχουμε 10% απόκλιση η οποία μάλλον φαίνεται περισσότερο σε υψηλότερες τιμές μέτρησης.
    Επόμενη δοκιμή στο μικροβιολογικό εργαστήριο.

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός
    Καλορίζικος! Τον περιμένω κι εγώ. Για να δούμε αν θα συνεχίσει την παράδοση αξιοπιστίας του usb.

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Άντε και καλές μετρήσεις!!! Περιμένω νέα σου με τη σύγκριση στο εργαστήριο!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός
    Με την ίδια σταγόνα εξυπακούεται...

18120551_10155266006375859_322135987_o.jpg

Θα περιμένω να τσεκάρω και σε ψηλά ζάχαρα που μεγαλώνει το ποσοστό απόκλισης. Σε εργαστήριο δεν προβλέπεται να πάω σύντομα.

Μέτρηση στο εργαστήριο 105 mg/dl
    Μέτρηση contour next one επιτόπου μετά τη λήψη δείγματος στο εργαστήριο 106 mg/dl

Οπότε συστήνεται ανεπιφύλακτα.
    Η συσκευή One touch Verio δεν θα ξαναχρησιμοποιηθεί.

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Πολύ ωραία η παρατήρησή σου!! Κι εγώ την ίδια άποψη είχα για τον Verio... έριξαν πολύ την ποιότητα των One Touch
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Συγχαρητήρια για το forum!Δυστυχώς πριν ενάμιση μήνα που πήρα τον πρώτο μου μετρητή λόγω διαβήτη κύησης, δεν ήμουν υποψιασμένη και εμπιστεύτηκα το μετρητή one touch verio flex που μου προτεινε ο φαρμακοποιος μου. Την πατησα ασχημα. Μάλλον μετά τα παράπονα για υψηλές μετρήσεις, κατέβασαν τις αντιστάσεις τους και εγω και η ενδοκρινολογος μου θεωρούσαμε ότι όλα πάνε τελεια με τη διατροφή. Ομως μετά από 5 εβδομάδες μετρήσεων έκανα αιματολογικο έλεγχο και δοκιμή του μετρητή με το φλεβικο και έδειξε 2 συνεχόμενες μέρες 20 με 25 μονάδες διαφορά προς τα κάτω (1η:77 μετρητής, 101 εργαστηριακό, 2η: 80 μετρητής, 99 εργαστηριακό). Τελικά όλες οι μετρήσεις ήταν άκυρες και λογω αυτου είχα καθυστερήσει να ξεκινήσω ινσουλινη με επιπτώσεις στην ανάπτυξη του παιδιού. Πήρα τον contour next one, φαίνεται να τα δείχνει πιο φυσιολογικα αλλά πάλι με το εργαστήρι ο είχε απόκλιση 10 μονάδων, μέσα στα αποδεκτά όρια αποκλίσεων σύμφωνα με την ενδοκρινολογο μου. Έκανα προς το παρον τηλεφωνική καταγγελία στην verio flex και τρεχουν και δεν φτανουν.

Δεν ιδρώνει το αυτί τους. Επειδή κατά καιρούς παρακολουθώ και forum του εξωτερικού με το αναφερόμενο πρόβλημα ισχυρίζονται παντού ότι είναι εντός προδιαγραφών κτλ.
    Ο μόνος τρόπος είναι να ενημερώνουμε αυτή την σελίδα και όσους έχουν θέμα διαβήτη . Να κάνουμε τις δικές μας μετρήσεις στο εργαστήριο αλλά και με τον μετρητή. Οπότε αποφασίζουμε ποιόν θα χρησιμοποιήσουμε και ποιόν θα εμπιστευόμαστε.
    Επίσης να συμμετέχουμε στα forum Βάζω και τον εαυτό μου μέσα που δεν είμαι και από τους ενεργούς χρήστες της σελίδας.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •