Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30

Θέμα: Δεν μπορώ να το ρυθμίσω με τιποτα

Δεν μπορώ να το ρυθμίσω με τιποτα

Καλησπέρα,μολις γράφτηκα και ειμαι απελπισμένη..εχω βάλει την αντλία απο τον Ιούλιο και δεν μπορώ με τιποτα να στρώσω τα ζάχαρα μου..η εχω πολλές υπογλυκαιμίες η εχω πολλές υπεγλυκαιμιες..η γιατρός μου απο την θεσσαλονικη ειναι καλη αλλα δεν ξερω πια αν μπορει να με βοηθήσει..δεν ξερω πια τι μπορει να φταίει..περιμενω με αγωνία να μου πείτε ποσο καιρο κάνατε να τα ρυθμίσετε..κι αν έχετε κάποιο γιατρό στη θεσσαλονικη να μου προτείνετε..

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη cnk
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Αν οι υπογλυκαιμίες/υπεργλυκαιμίες είναι σε ώρες άσχετες με το φαγητό, έχουμε να κάνουμε με "κακή" ρύθμιση του βασικού ρυθμού σου, αλλιώς με κακό υπολογισμό υδατανθράκων και απαιτούμενων μονάδων ινσουλίνης. Χωρίς την αντλία πως ήταν οι τιμές σου; Είχες πάλι σκαμπανεβάσματα στις τιμές σου ή ήταν ρυθμισμένο το σάκχαρο;

Ακόμα δεν εχουμε βρει τον βασικό ρυθμό..το παλεύουμε απο τον Ιούλιο και δεν μπορώ να καταλάβω τι ευθύνεται..στον υπολογισμό των υδατανθράκων τα πάω σχετικά καλα..το πρόβλημα μου ειναι ο βασικός ρυθμός!η αληθεια ειναι πως οταν δεν ειχα την αντλία επειδη δεν το ειχα αποδεχτεί ακόμα δεν πρόσεχα ιδιαίτερα αλλα και ηταν στο ίδιο μοτίβο..μηπως φταίω εγω τελικα; Ειμαι απελπισμένη...

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη cnk
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ποιες ώρες την ημέρα έχεις τα σκαμπανεβάσματα στις τιμές, γίνε λίγο περισσότερο συγκεκριμένη. Επίσης, ποια ινσουλίνη χρησιμοποιείς στην αντλία;

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Έχω να σου προτείνω εξαιρετικό γιατρό στη Θεσσαλονίκη με μεγάλη εμπειρία στις αντλίες, ο οποίος συνεργάζεται με διαιτολόγο εξαιρετική πάνω στο διαβήτη. Σου στέλνω με pm πληροφορίες.
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Έχετε δίκιο.δεν ήμουν ιδιαίτερα σαφής..το πρόβλημα μου ειναι πως τα σάκχαρα μου δεν εχουν ενα συγκεκριμένο μοτίβο.επι παραδείγματι:επι τρεις ημέρες στις 19:00 ειχα υπογλυκαιμία και μετα τις 24:00 μέχρι τις 10:00(τρώω πρωινό) ειχα 200-280! Ενώ τις επόμενες μέρες στις 19:00 δεν ειχα υπογλυκαιμία και τα βραδινά μέχρι το πρωι ηταν εντός του πλαισίου..χωρίς να αλλάξω κατι στο βασικό ρυθμο..επιςης, οταν κανω τον ελέγχω του βαςικου ρυθμού την ίδια ωρα τη μια μερα μπορει να εχει ανοδική πορεία ενώ την επόμενη να εχει καθοδική..Η διατροφολόγος με την οποία συνεργάζεται η γιατρός μου στο προςφατο ραντεβού μου μετα απο ερωτηςη μου μου είπε πως δεν εχει ξαναδεί κατι τέτοιο και όπως ειναι φυςικο η ψυχολογία μου πάλι επεςε..ενα επιπλέον πρόβλημα μου ειναι πως η γιατρός μου δεν μου εχει δωσει το κινητο της επομένως δεν μπορώ να της τηλεφωνήσω εάν θελήσω κατι,ιςως για κάποια αλλαγή,αλλα θα πρέπει να περιμενω οταν πάω εκεί η θα πρέπει να μιλήσω με τη διατροφολόγο και να μεσολάβησει εκείνη ώστε να παρω μια απάντηση..η ινσουλίνη που χρησιμοποιώ στην αντλία ειναι η novorapid.εχει σημασία;

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Σε καταλαβαίνω!!! Από τότε που γέννησα, είμαι ακριβώς έτσι!!! Και μόλις πάω κάτι να πειράξω μπας και στρώσω, γίνεται το αντίθετο!!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Κουφέτο Το avatar του χρήστη makis33
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    θα μπορουσες νσ μου στειλεις σε παρακαλω μrm και εμενα τον γιατρο απο θεσαλονικη.ευχαριστω.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Icthyologist
    Περιοχή
    Λουτρά Αιδηψού
    Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα μα σένα έχω Άννα χωρίς χρήση αντλίας. Το δικό μου πρόβλημα είναι ο υπολογισμός των υδατανθράκων. Τον τελευταίο καιρό έχω περιορίσει, αν όχι κόψει, το ψωμί και δείχνει να βοηθάει. Το ψωμί και αργώ να το χωνέψω και μου ανεβάζει το ζάχαρο για πολύ ώρα.
    ’Ετερος εξ’ετέρου σοφός = ο καθένας γίνεται σοφός από τον άλλο.
    (Φράση του Βακχυλίδη).
    Λάθε βιώσας (Επίκουρος)

Κουφέτο Το avatar του χρήστη makis33
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Mrm σε ευχαριστω παρα πολυ.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •