Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Πρόβλημα με την αντλία Accu-Chek Spirit Combo

Κουφέτο Το avatar του χρήστη Dinos
    Περιοχή
    Thessalonikh

Πρόβλημα με την αντλία Accu-Chek Spirit Combo

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα με τη συγκεκριμένη αντλία. Συγκεκριμένα, για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω, κάθε φορά που αλλάζω αμπούλα ινσουλίνης και ενώ είμαι σίγουρος ότι κάνω τα πάντα ( σετ έγχυσης κτλ) και ελέγχω τα πάντα (πιθανές φουσκάλες που μπορεί να υπάρχουν στο σωληνάκι κτλ) σωστά, συνήθως μετά από μια μέρα της αλλαγής η αντλία δεν ρίχνει ινσουλίνη. Ενώ ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος της στροφής του εμβόλου έγχυσης, δεν πέφτει ινσουλίνη απο το βελωνάκι. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Κουφέτο Το avatar του χρήστη gavrii
    Περιοχή
    Athens
    Ρίξε 10 μονάδες στον αέρα και έλεγξε μετα το ρεζερβουάρ αν εχει κατέβει αντίστοιχα η ινσουλίνη στον θάλαμο. Επίσης έλεγξε την σύνδεση ρεζερβουάρ με το σωληνάκι.

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Πάρε την εταιρία να στην αλλάξουν. Εμένα μερικές φορές δε μπορεί να ρίξει τον βασικό που είναι μικρή η δόση ανά κάποια λεπτά, αν δεν έχω πρώτα κουνήσει το έμβολο της νέας αμπούλας, ώστε να μην είναι τόσο "σφιχτή" και να κινείται πιο εύκολα. Μετά από 2 χρόνια απορίας μου γιατί γυρνάει πίσω αέρας, νομίζω πως αυτό φταίει. Δες το και αυτό. αλλιώς κατά τς αλλά έχει σοβαρή βλάβη και πρέπει να την αλλάξουν.

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •