Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Καθυστέρηση πληρωμών αναλωσίμων αντλίας σε ΕΟΠΥΥ Θεσσαλονίκης

Κουφέτο Το avatar του χρήστη sparklingrey
    Περιοχή
    Thessaloniki

Καθυστέρηση πληρωμών αναλωσίμων αντλίας σε ΕΟΠΥΥ Θεσσαλονίκης

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω, κυρίως όσους είναι από Θεσσαλονίκη, αν αντιμετωπίζουν καθυστέρηση στην αποζημίωση που λαμβάνουν από τον ΕΟΠΥΥ για τα αναλώσιμα αντλίας ινσουλίνης, και αν έχουν εξοφλήσει οι ίδιοι το ποσό τις εταιρείες που τους παρέχουν τα αναλώσιμα.
    Στην περίπτωσή μου, εκκρεμεί από τον ΕΟΠΥΥ η πληρωμή τιμολογίων που έχω υποβάλει από το Μάρτιο του 2013, ενώ προφανώς η εταιρεία έχει αρχίσει να ζητά διακανονισμό για το συνολικό ποσό που της οφείλω, με τη λογική ότι σταδιακά θα αρχίσω να αποζημιώνομαι από τον ΕΟΠΥΥ (πράγμα το οποίο αμφιβάλλω ότι θα γίνει σύντομα).
    Από τον ΕΟΠΥΥ Θεσ/νικης μέσες-άκρες μου είπαν ότι έχουν εντολή για την διεκπεραίωση άλλων κατηγοριών δαπανών, και ότι οι δαπάνες από αναλώσιμα αντλίας ινσουλίνης από την αρχή του 2013 και μετά απλά ... περιμένουν.

Προφανώς, θεωρώ εξωφρενικό να πληρώνω τυπικότατα εισφορές στο ασφαλιστικό ταμείο μου, και να βρίσκομαι στην κατάσταση να χρωστάω για την υγειονομική μου κάλυψη!

Περιμένω εμπειρίες και άλλων ... παθόντων! Ελπίζω στις υπόλοιπες περιοχές της Ελλάδας να είναι καλύτερη η κατάσταση.

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Τι έγινε τελικά με τα αναλώσιμα???

Εμένα τον προηγούμενο μήνα πήραν τηλέφωνο να με πιέσουν για 1 συναλλαγματική που είχε απομείνει και δε μου την πλήρωσε ακόμα ο ΟΠΑΔ και με ανάγκασαν να πάω να τους ξαναπιέσω για να μου στείλουν αναλώσιμα. Πιέζει η Parapharm τη Roche να μη μου στείλουν αναλώσιμα. Τους πήρα τηλέφωνο και εκφράστηκα ελεύθερα επιτέλους έτσι όπως με κάνανε όταν ήμουν έγκυος αλλά και τώρα που εξακολουθούν
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •