Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ποια αντλία ινσουλίνης χρησιμοποιείται;

Κουφέτο Το avatar του χρήστη makis33
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ

Ποια αντλία ινσουλίνης χρησιμοποιείται;

Γεια σας και καλή χρόνια σε όλους .Είναι η πρώτη φορά που γράφω αν και σας διαβάζω δυστυχώς όχι πολύ συχνά λόγο ελλείψεως χρόνου. Η κόρη μου(8 χρονων) διαγνώστηκε με διαβήτη τύπου 1 εδώ και 2 χρόνια. Αποφασίσαμε να βάλουμε αντλία ινσουλίνης αλλά παρόλο που μας έκαναν επίδειξη οι δυο εταιρίες(μετρονικ και ροουζ)δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη για το ποια μας καλύπτει καλυτέρα. Θα ήθελα αν θέλατε να μου πείτε την γνώμη σας. Σας ευχαριστώ πολύ.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη jon
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και καλή χρόνια σε όλους .Είναι η πρώτη φορά που γράφω αν και σας διαβάζω δυστυχώς όχι πολύ συχνά λόγο ελλείψεως χρόνου. Η κόρη μου(8 χρονων) διαγνώστηκε με διαβήτη τύπου 1 εδώ και 2 χρόνια. Αποφασίσαμε να βάλουμε αντλία ινσουλίνης αλλά παρόλο που μας έκαναν επίδειξη οι δυο εταιρίες(μετρονικ και ροουζ)δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη για το ποια μας καλύπτει καλυτέρα. Θα ήθελα αν θέλατε να μου πείτε την γνώμη σας. Σας ευχαριστώ πολύ.
    Γεια σου Μακη,εμενα ο μικρος φοραει αντλια εδω κ 3μιση χρονια φοραμε της medtronic κ ειμαστε ευχαριστημενοι,εχει μεν κ μερικα κατα οπως κ η αλλη εταιρια,απλα η medtronic εχει κ την συνεχη καταγραφη που μπορεις να βλεπεις τα ζαχαρα του παιδιου αναπασα στιγμη κ μπορεις κ διορθωνεις τις ανεβασμενες τιμες η τις χαμηλες.Ο μικρος μου ειναι 11 ετων τωρα κ την φοραει απο 7μιση χρονων ο διαβητης του παρουσιαστηκε πριν απο 5 χρονια ακριβος,σαν αυριο ηταν 15 Μαιου του 2009

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Έχουν γραφτεί πάρα πολλά σχετικά με τις αντλίες. Ψάξε με την λέξη αντλία και θα τα βρείς. Π.χ. ΕΔΩ
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •