Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιά ήταν η τιμή της γλυκοζυλιωμένης σας ;

Ψήφισαν
11. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Κάτω από 6

1 9,09%
  • Από 6,1 έως 6,9

6 54,55%
  • Από 7 έως 7,9

2 18,18%
  • Από 8 έως 8,9

1 9,09%
  • Από 9 έως 9,9

1 9,09%
  • Από 10 και άνω

0 0%
Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 57

Θέμα: Γλυκοζυλιωμένη: Μετρήσεις β' τριμήνου 2014

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη dionz
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marylou Εμφάνιση μηνυμάτων
    6,3 και πανω λογω του στιγματος(στιγμα μεσογειακης αναιμιας).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, υπέροχα: 6,6 αλλά γεγονός είναι πως το έριξα έξω σε ουκ ολίγες περιστάσεις...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Copier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 6,7 αυτό το τρίμηνο
    Μια χαρά, τέτοια να βλέπουμε!
    Προσοχή με τα αμνοερίφια, μέρες που είναι!!

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    6.2 από 6.5 για πρώτη φορά στην 20χρονη διαβητική ζωή μου!!!!!!!!!!!!!!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια Μαρία,πώς πέτυχες τόσο καλό γλυκαιμικό στόχο;
    Μπορείς να μου πεις λίγο πως κατανέμεις τα γεύματα σου στην ημέρα και έχεις καλό έλεγχο;
    Αν ήθελες πάνω κάτω να μου πεις και τις τροφές που καταναλώνεις θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο...

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη filos
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Κέντρο (Δυστυχώς)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Μαρία, καλή αρχή στην καλή γλυκοζυλιωμένη σου !!
    Γιάννης "Φίλος"
    Να μην ξεχάσω ... να συνεχίζω να Ζω ... !!!

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη filos
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Κέντρο (Δυστυχώς)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, υπέροχα: 6,6 αλλά γεγονός είναι πως το έριξα έξω σε ουκ ολίγες περιστάσεις...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marylou Εμφάνιση μηνυμάτων
    6,3 και πανω λογω του στιγματος(στιγμα μεσογειακης αναιμιας).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο diabetic Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ τον μάρτιο είχα 7,5 από 6,5 που είχα τον δεκέμβριο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Copier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 6,7 αυτό το τρίμηνο
    Μπράβο σε όλους/ες σας !!
    Γιάννης "Φίλος"
    Να μην ξεχάσω ... να συνεχίζω να Ζω ... !!!

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια Μαρία,πώς πέτυχες τόσο καλό γλυκαιμικό στόχο;
    Μπορείς να μου πεις λίγο πως κατανέμεις τα γεύματα σου στην ημέρα και έχεις καλό έλεγχο;
    Αν ήθελες πάνω κάτω να μου πεις και τις τροφές που καταναλώνεις θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο...
    Χθες δε μπόρεσα να απαντήσω... όταν είδα το ποστ σου ήμουν σοκαρισμένη με 352 ζάχαρο και ακόμα ψάχνω τι έφταιξε!!!

Κάνω πάρα πολλές μετρήσεις ημερησίως (σχεδόν ανά 2ωρο ακόμα και το βράδυ, αλλά αυτό συμβαίνει γιατί δε μπορώ να κρατήσω σταθερό ζάχαρο με τον βασικό λόγω του ότι αλλάζουν οι ανάγκες καθημερινά) και τρώω όποτε θέλω και ότι θέλω, αρκεί να το μετρήσω σωστά (ζυγαριά και το βιβλίο με τους υδατάνθρακες δίπλα μου) ώστε να βάλω τις απαιτούμενες μονάδες ινσουλίνης στην αντλία μου. Τώρα με την εγκυμοσύνη βέβαια έκοψα τη ζάχαρη και όλα τα "καλούδια" που έχουν ζάχαρη κρυμμένη μέσα, αλλά το 6.2 προέρχεται από τους μήνες που είχα συνεχώς και όλη μέρα υπογλυκαιμίες. Έφτανα να πίνω 5 χυμούς (σχεδόν λίτρο) ημερησίως, αν και είχα ρίξει πολύ το βασικό ρυθμό.

Τώρα άρχισαν οι μεγάλοι μήνες και έχω κάτι ανεξήγητα όπως το χθεσινό, οπότε σίγουρα μέσα στο καλοκαίρι θα πάει πάλι στο 7 η γλυκοζ/μένη μου. Η χαρά δε θα κρατήσει για πολύ!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο filos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Μαρία, καλή αρχή στην καλή γλυκοζυλιωμένη σου !!
    Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Μακάρι να το καταφέρω μόνιμα σε αυτό το νούμερο, αν και δε νομίζω!!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Περιοχή
    Xαλκίδα
    Χθες δε μπόρεσα να απαντήσω... όταν είδα το ποστ σου ήμουν σοκαρισμένη με 352 ζάχαρο και ακόμα ψάχνω τι έφταιξε!!!

Κάνω πάρα πολλές μετρήσεις ημερησίως (σχεδόν ανά 2ωρο ακόμα και το βράδυ, αλλά αυτό συμβαίνει γιατί δε μπορώ να κρατήσω σταθερό ζάχαρο με τον βασικό λόγω του ότι αλλάζουν οι ανάγκες καθημερινά) και τρώω όποτε θέλω και ότι θέλω, αρκεί να το μετρήσω σωστά (ζυγαριά και το βιβλίο με τους υδατάνθρακες δίπλα μου) ώστε να βάλω τις απαιτούμενες μονάδες ινσουλίνης στην αντλία μου. Τώρα με την εγκυμοσύνη βέβαια έκοψα τη ζάχαρη και όλα τα "καλούδια" που έχουν ζάχαρη κρυμμένη μέσα, αλλά το 6.2 προέρχεται από τους μήνες που είχα συνεχώς και όλη μέρα υπογλυκαιμίες. Έφτανα να πίνω 5 χυμούς (σχεδόν λίτρο) ημερησίως, αν και είχα ρίξει πολύ το βασικό ρυθμό.

Τώρα άρχισαν οι μεγάλοι μήνες και έχω κάτι ανεξήγητα όπως το χθεσινό, οπότε σίγουρα μέσα στο καλοκαίρι θα πάει πάλι στο 7 η γλυκοζ/μένη μου. Η χαρά δε θα κρατήσει για πολύ!!!
    Κατάλαβα....τουλάχιστον τώρα δε νιώθω ότι είμαι η μοναδική που έχω σκαμπανεβάσματα και ότι κάτι δεν κάνω καλά...Η του ύψους ή του βάθους είναι αυτή η ασθένεια....

Τέλοσπαντων μόλις μάθω και περισσότερες πληροφορίες για τους βελονισμούς στη Θεσ/νικη θα ενημερώσω,ο δάσκαλός μας,έχει εκπαιδεύσει εκεί 600 άτομα,είναι Θεσαλλονικιός....να πάτε να θεραπευθείτε!

Περιοχή
    Πειραιάς
    [QUOTE=Diana;54378]Κατάλαβα....τουλάχιστον τώρα δε νιώθω ότι είμαι η μοναδική που έχω σκαμπανεβάσματα και ότι κάτι δεν κάνω καλά...Η του ύψους ή του βάθους είναι αυτή η ασθένεια....QUOTE]

Συμφωνώ απολύτως!!!!Δεν είσαι η μοναδική

Περιοχή
    Xαλκίδα
    [QUOTE=dionz;54380]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάλαβα....τουλάχιστον τώρα δε νιώθω ότι είμαι η μοναδική που έχω σκαμπανεβάσματα και ότι κάτι δεν κάνω καλά...Η του ύψους ή του βάθους είναι αυτή η ασθένεια....QUOTE]

Συμφωνώ απολύτως!!!!Δεν είσαι η μοναδική
    Dionz,εσύ πόσες φορές την ημέρα τρως και πόσες μετρήσεις κάνεις;

Συγνώμη,αν κάνω προσωπικές ερωτήσεις αλλά μερικές φορές απογοητεύομαι και νιώθω ότι κάτι δεν κάνω καλά.!

Περιοχή
    Πειραιάς
    Τώρα που είμαι όλη μέρα σπίτι και κάθομαι,τρώω 3 με 4 φορές,δηλ.δεκατιανό κατά της 11,μεσημεριανό στης 14.00,απογευματινό στης 18.00 και πριν τον ύπνο αναλόγως την ώρα.Συνήθως τέτοια ώρα.Οι μετρήσεις μου κυμαίνονται από 3 (αυτό είναι το στάνταρ)έως 7.Εάν υπάρχει θέμα μηνιαίου κύκλου ή άλλης αδιαθεσίας ανεβαίνουν στις 10 και αν χρειαστεί και παραπάνω.Το θέμα της απογοήτευσης το έχω περάσει και έχω καταλάβει ότι όσο "πέφτεις" ή αγχώνεσαι τόσο χειρότερα είναι τα πράγματα.Δεν είμαστε θεοί παλεύουμε για το καλύτερο του οργανισμού μας,αλλά εφόσον ο "ρυθμιστήρας" μας σταμάτησε να λειτουργεί κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •