Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Τεστ κετόνης ούρων

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός

Τεστ κετόνης ούρων

Γεια σας! Ψάχνω για τεστ κετόνης ούρων. Στο φαρμακείο που ρώτησα δεν ήξεραν κάποιο. Υπάρχει κάποιο για οικιακή χρήση? Ευχαριστώ πολύ!!

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας! Ψάχνω για τεστ κετόνης ούρων. Στο φαρμακείο που ρώτησα δεν ήξεραν κάποιο. Υπάρχει κάποιο για οικιακή χρήση? Ευχαριστώ πολύ!!
    Να πάς σε ένα καλύτερο φαρμακείο,υπάρχουν τέστ ούρων που μετράνε ταυτόχρονα σάκχαρο,κετόνη,ασκορβικό οξύ και,νομίζω και κάποια άλλα πράγματα,όχι με μεγάλη ακρίβεια πάντως.
    Για καλύτερες μετρήσεις κάποιοι μετρητές σακχάρου έχουν και ταινίες που μετράνε κετόνη αίματος στο δάκτυλο,π.χ ο δικός μου μετρητής της Abott, Rresicion Xceed,έχει τέτοιες ταινίες.

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη renata
    Περιοχή
    Χολαργός
    Εννοείται πως θα πάω και αλλού. Απλώς ήθελα να ζητήσω κάτι συγκεκριμένο γιατί δε βρήκα κάτι στο διαδίκτυο (!) και δε σκοπεύω να αλλάξω μετρητή... Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη jon
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    κ εμεις αυτον εχουμε με τον Κωστη κ ετσι μετραμε τις κετονες εχει κ η menarini μετρητη για κετονες,εγω πιστευω ειναι πιο καλα με τον μετρητη παρα με τα στικ ουρων.

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jon Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ εμεις αυτον εχουμε με τον Κωστη κ ετσι μετραμε τις κετονες εχει κ η menarini μετρητη για κετονες,εγω πιστευω ειναι πιο καλα με τον μετρητη παρα με τα στικ ουρων.
    Ναί,σαφώς καλύτερα.Ο μετρητής δίνετε δωρεάν μαζί με ένα κουτί ταινίες για κετόνες κάθε χρόνο και κάποια κουτιά ταινιών σακχάρου δωρεάν εάν δώσεις τα άδεια κουτιά (4/1).Οπότε αν σε ενδιαφέρουν οι κετόνες γιατί να μήν τον πάρεις?

Κουφέτο Το avatar του χρήστη makis33
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    O μετρητής της Abott, Rresicion Xceed,έχει τέτοιες ταινίες το κάθε κουτι εχει 10 ταινιες και δικαιουμαστε 50 ταινιες κετονων τον χρονο.

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •