Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΛΚΟΌΛ

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sweetgas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα οποτε πινω ποτο εχω φροντισει να ειμαι 1-2 ωρες περιπου μετα απο γευμα ,οποτε επιδρα ακομα η ινσουλινη του γευματος.Αλλα ναι θα επρεπε να υπολογιζουμε και τη μπυρα!Φυσικα δε θα εκανα ποτε μοναδες μονο και μονο για το ποτο γιατι το θεωρω επικινδυνο για υπογλυκαιμιες!Γενικα απ οτι εχω καταλαβει η μπυρα ειναι δυσκολη.Ανεβαζει στην αρχη και αργοτερα λογω αλκοολ μπορει να κανει υπογλυκαιμιες αν δεν προσεξεις!Και τελικα το πιο ανωδυνο ποτο για μας πρεπει να ειναι το κρασακι το κοκκινο (ξηρος οινος).
    Δεν ανεβάζει,αλλά κάνει υπογλυκαιμίες φίλος....μόνο ότι είναι άγλυκο και χαμηλού αλκοόλ...τα υπόλοιπα είναι για δυνατούς παίχτες!!!

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Εγώ πάντως προχθές στα γενέθλια ήπια,με 3 φίλους, 24 μπύρες το μεσημέρι και το βράδυ 2 μπύρες και 1 ουίσκι και όλα μια χαρά.Ε, εντάξει το ψιλοξεφτύλισα το ξέρω αλλά δεν γίνετε και κάθε μέρα!

Θα έλεγα όμως οτι η μπύρα,μετά την δεύτερη , έχει την τάση να ανεβάζει.Μου είχε πεί πρίν χρόνια μια διατροφολόγος οτι μετά το 1 λίτρο η μαγιά με την βύνη της μπυρας μετατρέπονται,κατά ένα μέρος, σε μαλτόζη (αν θυμάμαι καλά) που είναι ''γρήγορος'' υδατάνθρακας.

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Έχει υπολογίσει κανείς πόσα ισοδύναμα είναι 1 κουτάκι αμστελ ραντλερ??

Παντως στο Ιπποκρατειο που νοσηλευτικα οταν εμφανιστηκε ο διαβητης,πριν βγω νε συμβουλεψαν να μην πινω μπυρα.Να προτιμω το ουισκι και το κοκκινο ξηρο κρασι .Ευτυχως δεν εχω θεμα με κανενα ποτο που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα (μπυρα,κοκκινος ξηρος οινος,ουισκι,τεκιλα).Μονο ενα κοκκινο φρουτωδες κρασι με ειχε παει στα υψη ,250 μετα απο μιση ωρα..επισης αποφευγω τη βοτκα γιατι μου αρεσει :Ρ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ μπακαλιστικα μιση φετα ψωμι..
    Κωνσταντινος

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Α, πολύ ωραία!! Ευχαριστώ πολύ ;)

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Είναι μια ερώτηση που δυστυχώς δεν θα μπορούσα ποτέ να απαντήσω! Ποτέ δεν μένω στο ένα κουτάκι!

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο omen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια ερώτηση που δυστυχώς δεν θα μπορούσα ποτέ να απαντήσω! Ποτέ δεν μένω στο ένα κουτάκι!
    έγραψες!!!
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη SugarDoc
    Περιοχή
    Χολαργός
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sweetgas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ μπακαλιστικα μιση φετα ψωμι..
    Μισή; Λίγο μου φαίνεται... Μάλλον είναι πιο κοντά στο ενάμισι ισοδύναμο.
    Αν googlάρεις "amstel radler nutrition facts" βρίσκεις ότι έχει περίπου 7,5γρ υδατανθράκων ανα 100ml (δηλαδή καμιά εικοσιπενταριά στο κουτάκι). Και το 2% αλκοόλ νομίζω ότι είναι πολύ λίγο για να το βάλεις στην "εξίσωση" (αλλά είπαμε, αυτά τα βρίσκει ο καθένας με προσωπική εμπειρία και προσοχή).

Χμμμ θα ελεγα μια ,αλλα ειπα να πω λιγοτερο γιατι δεν ημουν σιγουρος ,οποτε καλυτερα να μετρησεις και να χεις λιγο παραπανω μετα παρα να κανεις υπογλυκαιμια.sorry MRM!!
    Κωνσταντινος

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •