Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 22 από 22

Θέμα: Καθυστερηση πληρωμων αναλωσιμων αντλιας ινσουλινης

Κουφέτο Το avatar του χρήστη sparklingrey
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Γεια σου Όλγα,
    Κι εγώ αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα... Είχες καμιά ενημέρωση από τον ΕΟΠΠΥ;
    Σε εμένα, όταν ρώτησα, είπαν ότι στην ουσία προς το παρόν διεκπεραιώνουν τις δαπάνες για άλλες παθήσεις με τα αναλώσιμα της αντλίας δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου από τις αρχές του 2013 και μετά, καθώς δεν έχουν τέτοια εντολή.
    Μήπως πρέπει να "πιέσουμε" κάπως συλλογικά την κατάσταση;

Εν τω μεταξύ, από ποια εταιρεία προμηθεύεσαι αναλώσιμα; Νομίζω πλέον οι βασικές αναλαμβάνουν αυτές να υποβάλλουν τα τιμολόγια στον ΕΟΠΠΥ για λογαριασμού του πελάτη, μετά από σχετική εξουσιοδότηση. Σε αυτή την περίπτωση δεν πληρώνεις για την παραγγελία, απλά παραμένει το υπάρχον χρέος.

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Ολγα
    Περιοχή
    Efkarpía, Thessaloniki, Greece, Greece
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sparklingrey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Όλγα,
    Κι εγώ αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα... Είχες καμιά ενημέρωση από τον ΕΟΠΠΥ;
    Σε εμένα, όταν ρώτησα, είπαν ότι στην ουσία προς το παρόν διεκπεραιώνουν τις δαπάνες για άλλες παθήσεις με τα αναλώσιμα της αντλίας δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου από τις αρχές του 2013 και μετά, καθώς δεν έχουν τέτοια εντολή.
    Μήπως πρέπει να "πιέσουμε" κάπως συλλογικά την κατάσταση;

Εν τω μεταξύ, από ποια εταιρεία προμηθεύεσαι αναλώσιμα; Νομίζω πλέον οι βασικές αναλαμβάνουν αυτές να υποβάλλουν τα τιμολόγια στον ΕΟΠΠΥ για λογαριασμού του πελάτη, μετά από σχετική εξουσιοδότηση. Σε αυτή την περίπτωση δεν πληρώνεις για την παραγγελία, απλά παραμένει το υπάρχον χρέος.
    Ναι πραγματι ο εοππυ μου ειπε οτι ασχολουνται με αλλες δαπάνες. Παρολα αυτα τον Μαρτιο μου εβαλαν τρεις μήνες του 2013 (Ιαν. Φεβρ. Μαρτ.). Αναλωσιμα παιρνω απο την medronic δεχτηκα να κάνω την εξουσιοδοτηση αλλα μου ειπαν οτι αυυο θα ισχυει για επομενες παραγγελιες κ αυτα που χρωσταω πρεπει να τα εξοφλήσω. Ο μόνος λόγος που μενω στην εταιρεια ειναι το gurdian.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ολγα : 23-05-2014 στις 22:57

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •