Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: Nickname και + . Τί σημαίνει ;

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη jon
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Να ρωτησω κατι,σημερα μπηκα στο φορουμ κ ειδα οτι σε ολα τα θεματα γραφει στην κεντρικη σελιδα του φορουμ Moderators;Copier τι σημαινει αυτο....;

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη filos
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Κέντρο (Δυστυχώς)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω κατι,σημερα μπηκα στο φορουμ κ ειδα οτι σε ολα τα θεματα γραφει στην κεντρικη σελιδα του φορουμ Moderators;Copier τι σημαινει αυτο....;
    Δεν είμαι αρμόδιος για να απαντήσω, αλλά για να πάρεις μια πρώτη "γεύση".

Moderator = Συντονιστής
    Βασική αρμοδιότητα είναι, με λίγα λόγια, η ομαλή λειτουργία του κομματιού του forum που έχει αναλάβει, δηλαδή να εξασφαλίζει κυρίως ότι όλες οι πληροφορίες είναι τακτοποιημένες όσο το δυνατόν καλύτερα και πιο εύκολα προσβάσιμες από τα μέλη.
    Όσο μεγαλώνει ένα forum, τόσο περισσότερους Συντονιστές χρειάζεται.

(Περισσότερα, από τον Moderator).
    Γιάννης "Φίλος"
    Να μην ξεχάσω ... να συνεχίζω να Ζω ... !!!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Κέντρο (Δυστυχώς)
    Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση;

Μερικές φορές, βλέπω στο σημείο του forum που γράφει ποια μέλη είναι συνδεδεμένα,
    ένα ( + ) πίσω από το όνομά τους,
    το οποίο άλλοτε εμφανίζεται πίσω από το όνομά τους και άλλοτε όχι .

Ξέρει κάποιος/α, τί είναι αυτό το συμβολάκι ( + );

Σημειωτέον ότι, το έχω δει και σε άλλο forum, αλλά τώρα σκέφτηκα να το ρωτήσω.
    .
    Γιάννης "Φίλος"

Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο filos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι αρμόδιος για να απαντήσω, αλλά για να πάρεις μια πρώτη "γεύση".

Moderator = Συντονιστής
    Βασική αρμοδιότητα είναι, με λίγα λόγια, η ομαλή λειτουργία του κομματιού του forum που έχει αναλάβει, δηλαδή να εξασφαλίζει κυρίως ότι όλες οι πληροφορίες είναι τακτοποιημένες όσο το δυνατόν καλύτερα και πιο εύκολα προσβάσιμες από τα μέλη.
    Όσο μεγαλώνει ένα forum, τόσο περισσότερους Συντονιστές χρειάζεται.

(Περισσότερα, από τον Moderator).
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε Γιαννη

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο filos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω κι εγώ μία ερώτηση;

Μερικές φορές, βλέπω στο σημείο του forum που γράφει ποια μέλη είναι συνδεδεμένα,
    ένα ( + ) πίσω από το όνομά τους,
    το οποίο άλλοτε εμφανίζεται πίσω από το όνομά τους και άλλοτε όχι .

Ξέρει κάποιος/α, τί είναι αυτό το συμβολάκι ( + );

Σημειωτέον ότι, το έχω δει και σε άλλο forum, αλλά τώρα σκέφτηκα να το ρωτήσω.
    .
    Σ' εμένα το όνομά σου βγαίνει με τέτοιο + επειδή σε έχω στους φίλους μου!! Για δες, μήπως τα άτομα αυτά τα έχεις στους φίλους σου???

Εκτός και αν ισχύει κάτι άλλο που δε γνωρίζω. Θα ήθελα μια επιβεβαίωση από τους υπεύθυνους πάντως
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Παγωτό Το avatar του χρήστη COSTIS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Έτσι είναι,οι φίλοι έχουν και ενα +

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Κέντρο (Δυστυχώς)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MRM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' εμένα το όνομά σου βγαίνει με τέτοιο + επειδή σε έχω στους φίλους μου!! Για δες, μήπως τα άτομα αυτά τα έχεις στους φίλους σου???

Εκτός και αν ισχύει κάτι άλλο που δε γνωρίζω. Θα ήθελα μια επιβεβαίωση από τους υπεύθυνους πάντως
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COSTIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι,οι φίλοι έχουν και ενα +
    Είστε "Αστέρια" και οι δυο σας !!

Επειδή το έβλεπα σε μερικά ονόματα, αλλά όχι στο δικό μου.
    Άρα εγώ, δεν με έχω στους "Φίλους" μου !!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την διευκρίνηση !!
    .

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    @ Jon . moderator, super moderator, administrator έχουν την διαχείριση του forum.
    Έχουν κάποιες επιπλέον δυνατότητες από τα άλλα μέλη, ώστε να μπορούν να εκτελέσουν τον ρόλο τους.
    Π.χ. μπορούν να μεταφέρουν ένα post από ένα θέμα σε ένα άλλο στο οποίο ταιριάζει καλύτερα, να κλειδώσουν ένα θέμα,
    να διαγράψουν ένα ανάρμοστο post κ.λ.π.
    Όπως πολύ σωστά είπε ο filos, προσπαθούμε να είναι τακτοποιημένο και "καθώς πρέπει" το forum.
    (Π.χ. μετέφερα όλα τα σημερινά posts που αφορούσαν απορίες , στην ανάλογη ενότητα και σε ένα νέο θέμα, διότι δεν ανήκαν στο θέμα "Θετικά και αρνητικά σημεία του forum" )

@ filos . Το + δίπλα από ένα nickname, σημαίνει ότι αυτός είναι στην λίστα των φίλων σου.
    Πατήστε επάνω δεξιά στο "Προφίλ". Στην επόμενη οθόνη, κάτω από το avatar σας, έχει την λίστα των φίλων σας.
    Πατήστε επάνω στο μολύβι (δίπλα από το More) και θα έχετε τις οδηγίες για το πώς μπορείτε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε κάποιο φίλο σας.
    Όταν προσθέσετε κάποιον του στέλνει ειδοποίηση ώστε να αποδεχθεί το αίτημα φιλίας σας.
    Μόλις το αποδεχτεί, θα τον βλέπετε με + δίπλα από το nickname του.
    Μπορείτε επίσης,( μετά το κλίκ στο "Προφίλ" επάνω δεξιά), να πάτε στο κέντρο της οθόνης (εκεί που γράφει "My activity Περί εμού - Φίλοι)"
    και να κλικάρετε από κάτω το nickname σας (δεξιά από το "ALL". Θα δείτε μόνο τα post σας.
    Αν επιλέξετε πιό δεξιά, το "Φίλοι", θα δείτε μονο τα posts των φίλων σας. Ψάξτε λίγο το forum. Έχει διάφορα κολπάκια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Copier : 14-03-2013 στις 21:13
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Κέντρο (Δυστυχώς)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Copier Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ Jon . moderator, super moderator, administrator έχουν την διαχείριση του forum.
    Έχουν κάποιες επιπλέον δυνατότητες από τα άλλα μέλη, ώστε να μπορούν να εκτελέσουν τον ρόλο τους.
    Π.χ. μπορούν να μεταφέρουν ένα post από ένα θέμα σε ένα άλλο στο οποίο ταιριάζει καλύτερα, να κλειδώσουν ένα θέμα,
    Όπως πολύ σωστά είπε ο filos, προσπαθούμε να είναι τακτοποιημένο και "καθώς πρέπει" το forum.
    (Π.χ. μετέφερα όλα τα σημερινά posts που αφορούσαν απορίες , στην ανάλογη ενότητα και σε ένα νέο θέμα, διότι δεν ανήκαν στο θέμα "Θετικά και αρνητικά σημεία του forum" )

@ filos . Το + δίπλα από ένα nickname, σημαίνει ότι αυτός είναι στην λίστα των φίλων σου.
    Πατήστε επάνω δεξιά στο "Προφίλ". Στην επόμενη οθόνη, κάτω από το avatar σας, έχει την λίστα των φίλων σας.
    Πατήστε επάνω στο μολύβι (δίπλα από το More) και θα έχετε τις οδηγίες για το πώς μπορείτε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε κάποιο φίλο σας.
    Όταν προσθέσετε κάποιον του στέλνει ειδοποίηση ώστε να αποδεχθεί το αίτημα φιλίας σας.
    Μπορείτε επίσης,( μετά το κλίκ στο "Προφίλ" επάνω δεξιά), να πάτε στο κέντρο της οθόνης (εκεί που γράφει "My activity Περί εμού - Φίλοι)"
    και να κλικάρετε από κάτω το nickname σας (δεξιά από το "ALL". Θα δείτε μόνο τα post σας.
    Αν επιλέξετε πιό δεξιά, το "Φίλοι", θα δείτε μονο τα posts των φίλων σας. Ψάξτε λίγο το forum. Έχει διάφορα κολπάκια
    "Γηράσκω δ΄αεί πολλά διδασκόμενος" = "Προχωρώ σε ηλικία, πάντα πολλά νέα πράγματα μαθαίνοντας".

Σόλων (639 – 559 π.Χ.)
    http://istoria.exnet.gr/hellas/73--/...639--559-.html
    .
    Γιάννης "Φίλος"

Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Copier Εμφάνιση μηνυμάτων

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •