Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 115 από 115

Θέμα: Ανέκδοτα (Κόσμια κι αστεία) Νο2

Super Moderator Το avatar του χρήστη Copier
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ωραίος ο βενζινάς !
    " Oh, think twice,
    it's another day for you and me in paradise "

Περιοχή
    Πειραιάς
    Ένα αεροπλάνο ταξιδεύει προς Μελβούρνη, όταν μια ξανθιά σηκώνεται από την οικονομική θέση και πηγαίνει στην πρώτη θέση. Η αεροσυνοδός η οποία παρακολουθούσε, πήγε κοντά της και της ζήτησε να δει το εισιτήριο της.
    Αφού το κοίταξε της εξήγησε ότι θα πρέπει να επιστρέψει πίσω στην οικονομική θέση.
    Η ξανθιά απάντησε «είμαι νέα, όμορφη, ταξιδεύω για Μελβούρνη και θα μείνω εδώ».
    Η αεροσυνοδός μπήκε τότε στο πιλοτήριο και εξήγησε στον πιλότο και στον συγκυβερνήτη τι συνέβηκε. Ο συγκυβερνήτης βγήκε έξω και προσπάθησε να εξηγήσει στην ξανθιά ότι είχε πληρώσει για οικονομική θέση και δεν επιτρεπόταν η παραμονή της στην πρώτη θέση.
    Η ξανθιά απάντησε «είμαι νέα, όμορφη, ταξιδεύω για Μελβούρνη και θα μείνω εδώ».
    Ο συγκυβερνήτης επιστρέφει απελπισμένος στο πιλοτήριο. Ο πιλότος τον βλέπει και τον ρωτά «Είναι ξανθιά είπες; Κανένα πρόβλημα. Είμαι παντρεμένος με ξανθιά και μπορώ να μιλήσω την γλώσσα της».
    Την πλησιάζει, της ψιθυρίζει κάτι στο αυτί και αμέσως η ξανθή σηκώνεται λέει στον πιλότο «…συγνώμη δεν το ήξερα…» και επιστρέφει πίσω στην οικονομική.
    Οι άλλοι δύο έχουν μείνει να κοιτάζουν απορημένοι.
    «Τι στο καλό της είπες;»
    Ο πιλότος απάντησε:
    «Της είπα ότι οι πρώτες θέσεις δεν πηγαίνουν Μελβούρνη!»
    " Oh, think twice,

Περιοχή
    Πειραιάς

Ο τζίτζικας και ο Μέρμηγκας

Κατακαλόκαιρο, κι ο τζίτζικας κάθεται σε ένα δέντρο με γυαλιά ηλίου, walkman και φραπεδιά στο χέρι.
    Από κάτω, το μυρμήγκι κουβαλάει πάνω-κάτω σπόρους για τις κρύες νύχτες του χειμώνα.
    -Κούλαρε ρε μέρμηγκα, του λέει ο τζίτζικας. Θα σε φάει το άγχος!
    -Koρόϊδευε εσύ, όταν θα χειμωνιάσει και θα πεινάσεις θα μου χτυπήσεις την πόρτα, απαντάει το μυρμήγκι.
    Την άλλη μέρα, πάλι τα ίδια.
    -Ηρέμησε ρε μέρμηγκα, η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη!
    -Γέλα εσύ, όταν χειμωνιάσει και σε κόψει η λόρδα, θα μου χτυπήσεις την πόρτα.
    Κάθε μέρα το ίδιο βιολί, το μυρμήγκι να κουβαλάει και ο τζίτζικας να κοροϊδεύει ο τζίτζικας, ίδια απάντηση το μυρμήγκι.
    Τελειώνει το καλοκαίρι και έρχεται η βαρυχειμωνιά.
    Η βροχή πέφτει αλύπητη, ο αέρας σφυρίζει έξω παγωμένος και το
    μυρμήγκι κλεισμένο στη γεμάτη σπόρους φωλιά του, περιμένει το
    τζίτζικα ανυπόμονα να του χτυπήσει την πόρτα ζητώντας φαΐ.
    Ένα παγωμένο βράδυ, το μυρμήγκι ακούει χτυπήματα στην πόρτα!
    -Ποιος είναι; ρωτάει.
    -Ανοιξε ρε, ο κολλητός σου ο τζίτζικας είμαι!
    -Ρε τζίτζικα στα έλεγα εγώ, μονολογεί το μυρμήγκι.
    Ανοίγει την πόρτα και βλέπει το τζίτζικα αγκαλιά με μια γκόμενα!
    -Κολλητέ μου, πάω διακοπές στις Μπαχάμες με το μωρό, θέλεις κάτι;
    -Όχι, λέει το μυρμήγκι φρικαρισμένο, αλλά να πας να πεις
    του Αισώπου ότι είναι και πολύ ******* !!!

" Oh, think twice,

Περιοχή
    Πειραιάς
    Ο Γιώργης όταν πέθανε, ήταν πολύ αποφασισμένος να πάει στον Παράδεισο. Δύσκολο βέβαια, γιατί ο Άγιος Πέτρος του έβαλε ένα κουίζ.
    – Σε βάζω σε ένα δωμάτιο με 100 ίδιους Αδάμ, αν μου βρεις τον αυθεντικό, η πόρτα του Παραδείσου, ανοίγει για σένα!
    Πράγματι ο Γιώργης μπαίνει στο δωμάτιο με τους 100 ίδιους Αδάμ και σε δύο λεπτά βγαίνει με τον αυθεντικό, από το χέρι!
    Έκπληκτος ο Άγιος Πέτρος ρωτάει να μάθει την μέθοδο ανεύρεσης.
    – Πάρα πολύ απλό Άγιε Πέτρο μου!… Ο αυθεντικός Αδάμ δεν έχει αφαλό!…
    Φανερά τσαντισμένος ο άγιος Πέτρος τα βάζει με όλα τα τάγματα των αγγέλων που δεν του έφτιαξαν πιστά αντίγραφα του Αδάμ…..
    – Άκου Γιώργη: Ήταν πολύ εύκολο με τον αφαλό και γι αυτό θα ξαναδοκιμάσεις!
    Πραγματικά, ο Γιώργης, θέλοντας και μη, ξαναμπαίνει στο δωμάτιο και σε δέκα λεπτά αυτή τη φορά ξαναβγαίνει με τον πραγματικό Αδάμ!
    Έκπληκτος ο Άγιος Πέτρος τραβάει τα μαλλιά του για το πώς τα κατάφερε τόσο εύκολα κι αυτή τη φορά ο Γιώργης !
    – Πάρα πολύ απλό Άγιε Πέτρο μου! Ο αυθεντικός Αδάμ έχει ένα πλευρό λιγότερο, καθώς αυτό έχει χρησιμοποιηθεί στην κατασκευή της Εύας!…
    Κάγκελο ο Άγιος Πέτρος! Αλλά δεν το βάζει κάτω:
    – Μπα! …. Εύκολο ήταν και αυτή τη φορά! … Αν το βρεις και τώρα, μπαίνεις σίγουρα, και είναι γνωστό ότι εγώ σέβομαι τις δηλώσεις που κάνω στο ακέραιο! Γι αυτό με λένε και Πέτρο!…..
    Τι να κάνει ο Γιώργης , θα ξαναδοκίμαζε!…
    Αυτή τη φορά, αργεί πολύ. …Ξαφνικά μέσα από το δωμάτιο ακούγεται μεγάλη φασαρία!
    Φωνές κακό, αντάρα, χαλασμός, αλλά ο Γιώργης μπλαβιασμένος από το ξύλο και καταματωμένος βγαίνει τρεκλίζοντας , αλλά με τον αυθεντικό Αδάμ από το χέρι!
    – Άξιος ο μισθός σου Γιώργη Είσελθε εν τω Παραδείσω!… Πες μου μόνο πώς το βρήκες!…
    – Ε!… Ήταν λίγο δύσκολο Άγιε Πέτρο μου, αλλά χαλάλι! … Μπαίνοντας λοιπόν στο δωμάτιο με τους 100 ίδιους Αδάμ, έκανα την εξής δήλωση:
    “Μάγκες!!! Όλονώνε σας οι μανάδες είναι πουτά***!!!… Ε! … 99 Αδάμηδες σηκωθήκανε και με κάνανε μπλέ-μαρέ στο ξύλο! Ο ένας που δεν με πλάκωσε… ήταν ο αυθεντικός !
    " Oh, think twice,

Γαλακτομπούρεκο Το avatar του χρήστη MRM
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    ...nothing else matters...
    www.mariamanavi.gr

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •