Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 69

Θέμα: τατουαζ

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη evdoxia
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Και εγώ έκανα απονεύρωση και μάλιστα ήταν διπλή ρίζα!!!!Και μου είχε πει ότι πάντα πρέπει σε διαβητικούς να βάζουμε (δεν θυμάμαι πως λέγεται) αυτή την ένεση!!
    Και δεν έκανα μόνο απονεύρωση!!!Και αντιβίωση πήρα!
    έγω δεν θα το έκανα για ομορφιά αλλά αντί για βραχιολάκι αν τυχόν πέσω κάτω να ξέρουν τι να με κάνουν κατευθείαν!!Γι αυτό και δεν το έχω κάνει ακόμα,το σκέφτομαι τι απο τα δυο να κάνω!!
    ''Απλά εγώ είμαι γλυυκούλα και με χαρτί γιατρού"
    http://www.youtube.com/watch?v=C2k-To6P5MI

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη jon
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Εμενα ο μικρος που εκανε μια εξαγωγη σε ενα δοντι,του εκανε κανονικη ενεση οπως θα εκανε κ σε εμενα κ τα ζαχαρα του ηταν φυσιολογικα.Τωρα για τα τατοο που λετε ρωτησα μια φιλη μου (που εχει διαβητη εδω κ 17 χρονια) εχει κανει 4 κ παει για το 5ο κ δεν εχει παρει αντιβιωση ποτε γι αυτο το θεμα,απλα ο γιατρος της την 1η φορα πηγε μαζι της να δει πως ειναι ο μαγαζι γιατι πρεπει να εχει προδιαγαφες χειρουργιου της ειπε κ πηγαν μαζι κ το ειδε,απλα μετα πρεπει να βαλετε κρεμα επουλωσεις κ προσοχη λιγο απο τον ηλιο.Της ειπα αμα μπορει να μου πει σε πιο εργαστηριο το εκανε κ θα σας πω ....Ααααααα κ να μην ξεχασετε να του πειτε οτι εχετε διαβητη οσο να ειναι θελει λιγο προσοχη παραπανω.Το εχω σκεφτει κ εγω για τον μικρο να το κανει καποια στιγμη οταν μεγαωσει λιγο ακομα γιατι τωρα ειναι μικρος ακομα

Καραμέλα Το avatar του χρήστη Souzana
    Περιοχή
    Melíssia, Attiki, Greece, Greece
    Jon ρωτα άμα ειναι σε παρακαλώ γιατι ειναι πολυ σημαντικό που θα πάμε πρέπει να είναι καλα...
    Εγω μάλλον το μαύρο σχέδιο θα κάνω μόνο χωρις το μπλε γιατι θέλω να ειναι μονοχρωμο.
    Βασικα εγω θέλω να κάνω κάτι που δν θα το βαρεθώ ποτέ και να κάνω κάτι το οποίο εχε σημαδεψει τη ζωη μου όχι κάτι άλλο άσχετο

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη SugarDoc
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ένα-ένα τα θέματα:
    - Απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει καμία επίσημη οδηγία για προληπτική χορήγηση αντιβιοτικών σε μικροεπεμβάσεις σε κάποιον που έχει διαβήτη. Όσοι το κάνουν, μάλλον ακολουθούν το "ε, δεν χάνεις και τίποτα..."
    - Το σηματάκι του διαβήτη, αν υπάρχει κάτι τέτοιο, είναι μόνο το μπλε κυκλάκι (πρωτοβουλία "unite for diabetes", με την υποστήριξη του IDF). Το φιδάκι είναι ένα από τα κλασικά ιατρικά φιδάκια, που το συνδύασε η συγκεκριμένη (μάλλον) κοπέλα.
    - Η προσωπική μου γνώμη είναι πιο κοντά στην MRM... Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να βάλει κανείς την ανεξίτηλη "στάμπα" του διαβήτη και στο δέρμα του. Και σίγουρα δεν χρειάζεται να το κάνει για ιατρικούς λόγους (υπάρχουν όπως λέτε και βραχιολάκια). Αρκετή είναι η "στάμπα" που δυστυχώς συνοδεύει ακόμα πολλά άτομα με τέτοιες παθήσεις... Φυσικά, αν κάποιος θέλει, είναι δικό του θέμα.

Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    ΤΟ STUDIO ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΕ SO WHAT !!! Αυτη η κοπελα που σας λεω εχει κανει το φιογκακι που γραφει οτι εχει διαβητη......

Καραμέλα Το avatar του χρήστη Souzana
    Περιοχή
    Melíssia, Attiki, Greece, Greece
    Ευχαριστω πολυ Jon , άρα για να παει εκει θα ήταν πολυ καλά και καθαρά.
    Την κορδέλα την έκανε μπλε ή μαύρη;

Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Ααααααα δεν ξερω να σου πω γι αυτο αν ειναι μπλε η μαυρο.Το στουντιο ειναι καθαρο παντος γιατι ειχε παει κ ο γιατρος της μαζι της να το δει πριν την αφησει να το κανει.& λεγεμε Λενα τον Jon το εβγαλα απο τον γιο μου Γιαννη

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη marylou
    Περιοχή
    Peiraeus, Attiki, Greece, Greece
    Ασχετο με το τατου ,αλλα μηπως κανεις ξερει για τα βραχιολακια που τα βρισκουμε η καποιο κρεμαστο σαν ταυτοτητα(τυπου στρατιωτικη)?
    Και κατι αλλο.Εντελει χρειαζεται η αντιβιωση στο τατου?

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη dimtzem
    Περιοχή
    Λούτσα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marylou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχετο με το τατου ,αλλα μηπως κανεις ξερει για τα βραχιολακια που τα βρισκουμε η καποιο κρεμαστο σαν ταυτοτητα(τυπου στρατιωτικη)?
    Εγώ έχω παραγγείλει από εδώ 2

Γλυφιτζούρι Το avatar του χρήστη dimtzem
    Περιοχή
    Λούτσα
    εδώ έχει μπόλικα

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •