Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 54 από 54

Θέμα: λιποθυμεία

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη dionz
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο icthyologist Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν σε όλα αυτά έβαζες και λίγο κρύο ιδρώτα τότε θα σου έλεγα ότι είναι κάτι σαν τους στομαχικούς ιλίγγους που νοιώθω εγώ και έχει να κάνει με πολλά όπως το τι έφαγες, τι πίεση έχεις, τι ζάχαρο, τι διάθεση κ.λ.π. κάποιες φορές με έχει σώσει η πεθερά μου με ξεμάτιασμα από μακρυά. βασικά αυτό έγινε την πρώτη φορά και από τότε της ξαναζήτησα βοήθεια αλλά χωρίς σπουδαία αποτελέσματα τις περισσότερες φορές.
    oι στομαχικοί ίλιγγοι σχετίζονται και με έντονο άγχος(γιατί υπάρχει πολύ τον τελευταίο καιρό) και μπορούν να σε φτάσουν σε κατάσταση λυποθυμείας?σου έχει τύχει κάτι ανάλογο?
    θέμα ματιάσματος δεν ήταν σίγουρα,ήταν εντελώς διαφορετικό..

Σοκολάτα Το avatar του χρήστη Diana
    Περιοχή
    Xαλκίδα
    Ο Χριστός και η Παναγία,τι πράγμα αυτό να ακούω για ξεματιάσματα;

Ναι Διονυσία,είναι ξεκάθαρο σύμπτωμα άγχους αυτό το είχα περάσει στο παρελθόν,αλλά με την διαφορά ότι δεν λιποθυμούσα...κάνε τα απαραίτητα να σου φύγει λίγο το άγχος,δεν είναι ο καλύτερος σύμβουλος.!

Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Χριστός και η Παναγία,τι πράγμα αυτό να ακούω για ξεματιάσματα;

Ναι Διονυσία,είναι ξεκάθαρο σύμπτωμα άγχους αυτό το είχα περάσει στο παρελθόν,αλλά με την διαφορά ότι δεν λιποθυμούσα...κάνε τα απαραίτητα να σου φύγει λίγο το άγχος,δεν είναι ο καλύτερος σύμβουλος.!
    Μου αρέσει που έδινα συμβουλές για λιγότερο άγχος!!!Το ξέρω ότι είναι ο χειρότερος συμβουλος,απλά υπάρχει ένα σοβαρό ζήτημα υγείας στην οικογένεια που το έχω μόνιμα στο κεφάλι μου,άσχετα αν δεν το σκέφτομαι συνειδητά.Το παλεύω μην νομίζεις

Περιοχή
    Πειραιάς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόψε τις ινσουλίνες-δεν είσαι διαβητική-με μία ομοιοπαθητική ή με λίγους μήνες βελονισμό δεν θα ξανακάνεις ινσουλίνη!
    Σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να σταματήσω τη lantus-για 1 εβδομάδα-να διορθώνω μέσα στην ημέρα με actrapid και αν δεν σταματήσουν οι νυχτερινές υπο(το μόνιμο πρόβλημα),να γυρίσω σε levemir που καλύπτει λιγότερες ώρες,έτσι ώστε το βράδυ να μην έχω καθόλου ινσουλίνη στο σώμα μου.Κάτι ήξερες...

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •