Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 47

Θέμα: Μπράβο!

Vickym
    Guest

Εννοούμε...

...απλά πράγματα!

Τα στοιχεία σας, δηλαδή ονοματεπώνυμο, ηλικία και πού μένετε, μία φωτογραφία και λίγα λόγια για τη ζωή με τον διαβήτη, τα χόμπι και τα όνειρά σας...

Μικρές, απλές ιστορίες των ανθρώπων που στήριξαν το Sugar από την αρχή, δηλαδή εσείς που μας μιλάτε τόσο καιρό και δε φοβάστε να συμμετέχετε στα Φόρουμ και γενικά στα θέματα που αφορούν στον διαβήτη...

Να σπάσουμε τα ταμπού και να γίνουμε πραγματική και όχι μόνο ψηφιακή παρέα!

Ε?

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Και τι πρέπει να λέμε? Θα μας δώσετε εσείς ερωτήσεις κι εμείς θα απαντάμε, ή θα μονολογούμε?

Πρόεδρος Κατωμεριτών Το avatar του χρήστη Morfeas
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ

Talking Έρευνα ικανοποίησης για διαβητικούς

Βίκυ δεν ξέρω αν στο έχω πει αλλά σπουδάζω στο πολυτεχνείο Κρήτης στο τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης. Σαν θέμα λοιπόν διπλωματικής μου διάλεξα «Έρευνα ικανοποίησης ατόμων που πάσχουν από διαβήτη τύπου Ι». Έχω λοιπόν φτιάξει ένα ερωτηματολόγιο και πρέπει να ρωτήσω περίπου 500 διαβητικούς να μου τα συμπληρώσουν. Μετά τη συλλογή των ερωτηματολογίων θα κάνω ανάλυση και θα ερευνήσω ποιο από τα αντικείμενα που χρησιμοποιούμε χρειάζεται βελτίωση. Τα αποτελέσματα της έρευνας δεν θα χρησιμοποιηθούν για καμία εταιρία αλλά μόνο για ερευνητικό σκοπό. (εννοώ ότι δεν το κάνω για να διαφημίσω έναν μετρητή ή κάτι τέτοιο) Αν θέλεις να το συζητήσουμε και να σου στείλω το ερωτηματολόγιο να το δεις. Βέβαια να θες να σου δώσω στο τέλος την έρευνα και να τη βάλεις στο forum θα χαρώ. Θα ήθελα πολύ να με βοηθήσουν τα παιδιά γιατί εδώ μέσα αισθάνομαι σαν το σπίτι μου.

Προφιτερόλ Το avatar του χρήστη omen
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Θα χαρώ πολύ να λάβω μέρος στο ερωτηματολογίο αυτό φίλε Morfea...

Vickym
    Guest

Και βέβαια...

Γειά σου ρε Morfea για αυτό μας αρέσεις...

Και βέβαια να μου το στείλεις να το δημοσιεύσω μέσα στο SugarFree, ώστε να το απαντά όποιος θέλει.

Θα πρέπει βέβαια να μου στείλεις και κάποια άλλα στοιχεία, όπως π.χ. πότε χρειάζεσαι να σου στείλω τα ερωτηματολόγια πίσω, ποιά είναι τα χαρακτηριοστικά που απαιτείται να έχει το δείγμα για να συμμετέχει στην έρευνα, λίγα λόγια για τον σκοπό της έρευνας (όχι για εμένα, αλλά για εκείνους που θα απαντήσουν) κλπ.

Και βέβαια όταν τελειώσεις με το καλό, εννοείται πως θέλουμε να δημοσιεύσουμε και ολόκληρη την εργασία σου σε μορφή pdf.

Περιμένω να επικοινωνήσεις μαζί μου, είτε τηλεφωνικώς, είτε μέσω email στο [email protected] για να συνεννοηθούμε για τις λεπτομέρειες...

Σοκολατάκι Το avatar του χρήστη sugarvampire
    Περιοχή
    Athens

Συμπτωση

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Morfeas
    Βίκυ δεν ξέρω αν στο έχω πει αλλά σπουδάζω στο πολυτεχνείο Κρήτης στο τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης. Σαν θέμα λοιπόν διπλωματικής μου διάλεξα «Έρευνα ικανοποίησης ατόμων που πάσχουν από διαβήτη τύπου Ι». Έχω λοιπόν φτιάξει ένα ερωτηματολόγιο και πρέπει να ρωτήσω περίπου 500 διαβητικούς να μου τα συμπληρώσουν. Μετά τη συλλογή των ερωτηματολογίων θα κάνω ανάλυση και θα ερευνήσω ποιο από τα αντικείμενα που χρησιμοποιούμε χρειάζεται βελτίωση. Τα αποτελέσματα της έρευνας δεν θα χρησιμοποιηθούν για καμία εταιρία αλλά μόνο για ερευνητικό σκοπό. (εννοώ ότι δεν το κάνω για να διαφημίσω έναν μετρητή ή κάτι τέτοιο) Αν θέλεις να το συζητήσουμε και να σου στείλω το ερωτηματολόγιο να το δεις. Βέβαια να θες να σου δώσω στο τέλος την έρευνα και να τη βάλεις στο forum θα χαρώ. Θα ήθελα πολύ να με βοηθήσουν τα παιδιά γιατί εδώ μέσα αισθάνομαι σαν το σπίτι μου.
    Μορφεα να κανω μια ερωτηση? Επειδη κι εγω ως διπλωματικη στο μεταπτυχιακο μου ειχα μια ερευνα ικανοποιησης (σχετικα με το διαδικτυο), εχει μηπως καποια σχεση με την μεθοδο MUSA?? Παντως σε νιωθω 100% και θα σε βοηθησω σιγουρα με το ερωτηματολογιο!;)

Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ

Talking Multi criteria satisfaction analysis

Γεια σου και σένα. Με την MUSA θα κάνω την ανάλυση των αποτελεσμάτων μου που θα πάρω από την μηχανογράφηση των ερωτηματολογίων. Αν θες λεπτομέρειες μπορούμε να επικοινωνήσουμε μέσω mail. Θα χαρώ πολύ. Εσύ που έκανες μεταπτυχιακό? Σε ρωτώ γιατί την MUSA την έχει φτιάξει καθηγητής μου.

Vickym
    Guest

Σφήνα...

Μπαίνω σφήνα στη συζήτησή σας παιδιά, αν και δεν κατάλαβα ντιπ από αυτά που λέτε, για να πω άλλη μία φορά πόσο σας θαυμάζω που τα καταλαβαίνετε αυτά τα πράγματα...

Σπουδαία, σπουδαία...

Και για να μπω κι εγώ στη συζήτηση και να μου πείτε τη γνώμη σας, η δική μου διπλωματική είχε τίτλο "Αλήθεια και Πλάνη στην Ρητορική: Ιστορική αναδρομή και πώς οι έννοιες αυτές εκφράζονται μέσα στον σύγχρονο πολιτικό Λόγο"...

Περιμένω σχόλια...:D

Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ

Cool Παρουσιά σου!!

Καλά Βίκυ αυτό που σπουδάζεις εσύ κι αν μου φαίνετε από άλλο πλανήτη. Αχ αυτές οι διπλωματικές. Αλήθεια μιλάμε συνεχώς αλλά δεν ξέρω πολλά για σένα. Για παρουσιάσου… είσαι η και λέγεσαι….! Κι όχι μόνο εσύ, όλοι μας. Αρχίζω εγώ Πέτρος από Χανιά, 23 χρονών, φοιτητής Πολυτεχνείου Κρήτης στο τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης.

Καραμέλα Το avatar του χρήστη Algor
    Περιοχή
    London
    Θα μας πεί και εμάς κάποιος τι είναι αυτή η MUSA? :confused:

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •